Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni başkanı Önder Artuk, Genel Kurul'da yaptığı konuşmaya eski başkan Sezer Küçükkurt ve yönetimine teşekkür ederek başladı. Artuk, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

En çok sayıda konut satışının gerçekleştiği iller belli oldu En çok sayıda konut satışının gerçekleştiği iller belli oldu

"Afyon Gazeteciler Cemiyetimiz hem gazetecilik mesleği açısından hem de kent açısından büyük önem arz etmektedir. Basın sektörü ilimizin sosyo-ekonomik gelişiminde lokomotif görevi üstlenen önemli bir kuruluştur. Afyonkarahisar basınının bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimiz ve ülkemiz açısından önemli çalışmalara imza atacağından eminim. Haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasiyi işleten ve ona hayat veren en önemli öğelerden bir tanesidir. Bu nedenle basının varlığı, demokrasinin de bir göstergesidir. Basın, toplumun sesi ve yol göstericisi, sorunlara karşı toplumdaki duyarlılığı geliştiren, vatandaşlık bilincinin gelişimine katkıda bulunan biz basın mensupları aynı zamanda toplumun ortak bir paydada buluşabilmesinin önemli bir katalizörüdür. Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti anlayışıyla Afyon Gazeteciler Cemiyeti, ilkeleirni özümseyen basın çalışanlarını bir araya getirerek sosyal ve mesleki dayanışmayı sağlamak, düşünce gelişim ve basın özgürlüğünün gerçekleşmesi için çalışmak, ülke ve toplum yararına faaliyetlerde bulunmak misyonundayız."