Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Genel Sekreter İhsan Ceran ile birlikte akademik ve idari personel, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Genel Sanat Yönetmenliğini ve Solistliğini Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Yıldırım Aktaş’ın yaptığı “Cumhuriyetin 100. Yılı” konserinde; Atatürk’ün sevdiği şarkılar, kahramanlık türküleri ve Cumhuriyet Dönemi bestekarların şarkıları seslendirildi.

Konser sonrasında Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik,  Genel Sanat Yönetmeni ve Solist Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Yıldırım Aktaş ile Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Kerem Aksen’e çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti.

“Cumhuriyeti Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutladık”

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı ve Cumhuriyetin 100. yaşının Türkiye’nin dört bir yanında büyük coşkuyla kutlandığını ifade etti. Keklik, “Gönül coğrafyamızın uzandığı her yerde olduğu gibi İstiklal Harbinin kilit ve zafer şehri Afyonkarahisar’ımızda da çok büyük coşkuyla, heyecanla, gururla karşılıyor ve kutluyoruz. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, huzur, mutluluk ve güven içerisinde yaşamımızın esasında en büyük güvencesi olan Cumhuriyetimiz 100 yaşında kutlu olsun” diye konuştu.

“Türkiye Yüzyılını başlatıyoruz”

Türkiye’nin ikinci yüzyılının başladığını kaydeden Keklik, “1923’ten 2023’e Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını tamamladık. Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme, bilimden kültür sanata, diplomasiden güvenlik ile temel hak ve özgürlüklere kadar alanlarda çok büyük kazanımlarla ve gelişimlerle ilk yüzyılı tamamladık. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında; ‘Türkiye Yüzyılını’ başlatıyoruz. En büyük temennimiz Cumhuriyeti bize emanet eden atalarımızın bu emanetine sahip çıkmak. Muasır medeniyet seviyesine ülkemizi çıkarmak için bu yüzyılda var gücümüzle gayret edeceğiz” dedi.

Konser Cumhuriyetin 100. Yıl Marşının seslendirilmesinin ardından sona erdi.

Konser öncesinde protokol; Atatürk Kongre Merkezi Fuaye Alanında sergilenen Etem Tem Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergiyi ziyaret etti. >>İBRAHİM ARTIÇ