AK Parti Afyonkarahisar milletvekili ve milletvekili adayları mahalle mitingleri yaptı. Ali Özkaya Harbiş Pazar yerinde Gazi, Ali İhsan Paşa, Nazmi saatçi ve Kocatepe Mahallelerinin ortak noktası olan Harbiş Pazar yerinde, İbrahim Yurdunuseven Sümer ve Fakıpaşa Mahalleleri ortak noktası olan Özlem Özyurt okulunun yanında, Ferda Ertürk Taşpınar ve Olucak mahallelerinin ortak noktası olan Çavuşbaş Pazar yerinde, Dr. Hasan Arslan ve Ethem Karahan da Burmalı Mahallesinde mahalle sakinlerine seslendi.

“SİZLERİN DAVAYA SAHİP ÇIKMA BİLİNCİNİ İYİ BİLİYORUZ”

Mahalle buluşmalarının tamamına AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da katıldı. Uluçay yaptığı konuşmada şunları söyledi; Akşamın bu saatinde, bu soğukta bizim partimizin ve davamızın yolunda

bize vakit ayırdığınız için hepinize öncelikle teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Rabbim hepinizden razı olsun. Gerçekten biz de Burmalı mahallesinin, Suat Muhtarımızın yeri ayrıdır. Mahalle ziyaretlerine başladığımızda Burmalı Mahallemizdeki doğal gaz şikayetlerinden dolayı Suat muhtarımla oturduk. Belediye başkanımızla oturduk. Dedik bu mahallemizin bize olan güveni, bize olan sadakati ve davamıza sahip çıkışı her zaman sandıkları patlatması dolayısıyla bizim de onlara bir borcumuz var dedik. Suat muhtarımız da, Belediye Başkanımız da, mahalle mahalle, cadde, cadde, sokak sokak, Burmalı mahallesindeki doğal gazı sorununu çözmüş olduk. İnşallah Haziran, Temmuz ayı içerisindeki kutular da konacak. İnşallah sizler de en kısa süre içerisinde doğal gazla ısınmaya başlayacaksınız. Dolayısıyla biz de Burmalı Mahallesi'nin yeri ayrıdır. Burmalı halkının yeri ayrıdır. Sizlerin davaya sahip çıkma bilincini çok iyi biliyoruz.

“ÜLKEMİZİN BÖLÜNMESİNİ AÇIK AÇIK DİLE GETİRİYORLAR”

“Geçmişte olduğu gibi şimdiden sonra da inşallah her zaman yanınızda olacağız” diyen Uluçay, “14 Mayıs seçimlerimiz biliyorsunuz. Ülkemizin ve milletimizin ve tüm İslam aleminin varlık yokluk mücadelesi. Biz böyle deyince ‘ya bu varlık çokluk nedir? Seçimde varlık yokluk olur’ diyorlar ama değerli abilerim, ablalarım görüyorsunuz. Aleni şekilde artık ülkemizi bölmek isteyen, ülkemizde cumhuriyeti yıkmak isteyen, artık bölünmesi gerektiğini söyleyen, açık açık bunu kanallarda, televizyonlarda, gazetelerde söyleyen bir ruh var. Ve biz bunlara inşallah Burmalı Mahallesi'nden, Afyonkarahisar'dan ‘ülkemizi böldürmeyiz. Vatanımızı böldürmeyiz. Bayrağımızı indirmeyiz’ diyeceğiz inşallah. Bu bizim Afyonkarahisar'da yaptığımız ilk mahalle mitingi ve ben buradan başladım. Daha önce de biliyorsunuz mahalle çalışmalarımız, üye çalışmalarımız buradan başlatmıştık Çünkü buradan başlattığımız her şey hayırla sonuçlanıyor. Bereketle sonuçlanıyor. İnşallah 2023 seçimlerinde 14 Mayıs seçimlerinde de hayırla bereketle sonuçlanacak diyorum. Ve sizleri Allah'a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.