Afyonkarahisar’da merkezde ve ilçelerinde onlarca farklı noktada “Hem Eğlen Hem de Öğren’’ teması ile Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul öğrencileri olmak üzere yüzlerce öğrenci bu güzel havayı teneffüs ediyor. Sosyal Kültürel etkinlik olarak Halı saha turnuvaları, satranç turnuvası, yüzme, sinema keyfi, Tarihi yerleri ziyaret, şehir turu, Kitap okuma etkinlikleri ile hem öğrenciler hem de veliler mutlu oluyor. Tüm Türkiye’de 3 Temmuz’da başlayan Yaz Etkinlikleri ’ne, Afyonkarahisar’da da gençler yoğun ilgi gösteriyor. Tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı bir gençlik için yarım asırdır mücadele eden Anadolu Gençlik Derneği, Yaz Etkinlikleri Programı ile Aziz milletimizin gönlünde taht kurmayı başardı. 11 Ağustos'ta sona erecek olan Yaz Etkinlikleri Programı tüm hızıyla devam ederken Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, Yaz-Et Programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN TEMİNATI OLAN BİR GENÇLİK HEDEFLİYORUZ

Coşkun, "Milli Gençlik Vakfı’ndan Anadolu Gençlik Derneği’ne yaz dönemlerinin bir markası olan Yaz Etkinlikleri, birçok gencimizin yetişmesine vesile olan bir etkinliktir. Bu Programlar vesilesiyle oluşturulan Kaşif gruplarımız Eğitim Öğretim sürecinde de bu etkinliklerine devam ediyor. AGD Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kâşif grupları sayesinde öğrencilerimiz yaz dönemi haricinde de yıl boyu eğitimlerden faydalanabiliyorlar. AGD’nin Yaz Etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sosyal medya kullanımı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olarak öne çıkıyor. AGD’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi için gayret sarf ediyoruz. Bunun yanında iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücahedesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendine görev addeden, sevgi ve kardeşliğin teminatı olan Bir Gençlik hedefliyoruz’’ dedi.

SEVDAMIZ TÜRKİYE

Coşkun son olarak; ‘’Anadolu gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi olarak Yaz-Et Eğitim programı ile gayemiz, Peygamber sevdalısı bir Fetih Nesli ’nin Fetih ruhu ile yetişmesine vesile olmaktır. İşte bu sebeple yarım asırdır bıkmadan usanmadan diyoruz ki: Projemiz insan, Muhatap kitlemiz Gençlik; Sevdamız Türkiye! Bu uğurda gece gündüz çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi. >>İBRAHİM ARTIÇ