Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ile Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Emin Güzbey, İsmail Akar, Mahmut Önder Artuk, Hakan Dilek, Ömer Elçi ve Faruk Kılınç’tan oluşan AGC heyeti ilk ziyaretlerini Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay’a gerçekleştirdiler. Afyonkarahisar’a yabancı bir isim olmadığını belirten İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, “1987 yılında bugün Kamil Miras Anadolu Lisesi olan yerde Polis Koleji’nde öğrenciydim. 14 yaşımdayken Afyon’daydım. Afyonkarahisar’ı biliyor ve tanıyorum. 36 sene önce 1 yılım burada geçti. 1988’de Polis Koleji’nin Adana’ya taşınması ile bizler de öğrenciler olarak Adana’ya gitmiştik” dedi. O zamandan bu zamana kadar Afyonkarahisar’ın oldukça geliştiğini belirten İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, “Mesela o zamanlar biz Polis Koleji öğrencilerinin gitmesine müsaade edilen Altınay Pastanesi vardı. Orada oturan arkadaşlarımızın kalkmasını bekler, onlar kalkınca biz otururduk, o zamanlar öyleydi. Afyon o günlerde bu günlere elbette çok değişti. Ana hatları, Ordu Bulvarı, Anıtpark gibi temel güzergahlar aynı ama bir çok değişiklik var. İlk üniformamı Afyon’da giydikten sonra İlk Emniyet Müdürlüğümü de Afyon’da yapmak nasip oldu. Meslek hayatında Kars, Tunceli, Mersin, Ankara gibi illerimizde görev yaptım. Aslen Konya Tuzlukçu’luyum. Akşehir doğumluyum” dedi.

HUZUR VE ASAYİŞ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Afyonkarahisar’da huzur ve asayişin korunması için Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını belirten İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, “Bizden önce belli bir seviyeye getirilmiş olan hizmet bayrağını daha ileri noktalara götürmek için hep birlikte çalışacağız. Yaygın basında çıkan haberleri görüyoruz, şu ekip tasfiye ediliyor, bu ekip göreve geliyor falan diye yazılan şeyler var. Ben hiçbir ekibin adamı olmadım. Ben devletin, milletin adamıyız, hizmet adamıyım” dedi.

MOBESE SİSTEMİ OLDUKÇA SAĞLAM BİR ALTYAPIYA SAHİP

Afyonkarahisar’da MOBESE ve EDS sistemlerinin daha aktif kullanılmaya başlanacağını kaydeden İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, “Afyonkarahisar’da MOBESE sistemi oldukça sağlam bir altyapıya sahip. 263’ü ilçelerimizde olmak üzere 763 sabit, 205 de sabit kameralarımız hizmette. Toplam 978 kameramızın tamamı çalışıyor. Plaka tanıma sitemine bağlı olan 154 kameramız var. Önümüzdeki günlerde Kurtuluş caddesi, Anıtpark önü, Bankalar Caddesi, Kadınana caddesi gibi ana caddelerimizde Elektronik Denetleme Sistemimizi devreye alacağız. Yanlış parklara kamera aracılığıyla müdahale edeceğiz. Bedesten girişi ve Park Afyon kavşağı gibi kavşaklarda da bu uygulamaları yapacağız. Afyonkarahisar’ın aktif ve etkin bir basın yapısı var. Hep birlikte huzur ve asayişe hizmet edeceğiz” dedi.

 “ASLOLAN MİLLETTİR”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri daha sonra Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, “Afyonkarahisar’ın güçlü bir basını var. Devletinin ve Milletinin yanında bir yapıya sahip olan Afyonkarahisar basınımızı yakından takip ediyoruz” dedi.

BİR AKSAMA OLMAZSA NİSAN’DA DEVRİ YAPIYORUZ

Afyonkarahisar Garnizon ve İkmal Komutanlığı’nın yaklaşık 80 dönümlük arazisini önümüzdeki günlerde Millet Bahçesi olmak üzere Afyonkarahisar Belediyesi’ne devredeceklerini belirten Tuğgeneral Numan Yöner, “Her şey zaten Milletimize ait. Aslolan millettir. Ordumuz ile milletimiz ayrılmaz bir yapıya sahip. Bir aksama olmazsa Nisan ayı içerisinde devri yaparız diye planlıyoruz” dedi.

>>MEVLÜT TINAS