Afyonkarahisar’da Seçim Yasaklarına Neden Uyulmuyor

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, seçim kurulu yasaklarının AKP’ye karşı uygulanmadığını belirterek, seçim kuruluna seslendi.

Milletvekili Olgun; “Afyonkarahisar’da Seçim Yasakları Neden Uygulanmıyor? Seçim Kurulu’nun kararını AKP’ye karşı uygulamamanızın karşılığının olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” dedi.

İran'ın İsrail'e Attığı İHA ve Füzeler Ülkemizden Görüldü İran'ın İsrail'e Attığı İHA ve Füzeler Ülkemizden Görüldü

Seçim Kurulu’nun kendi aldığı kararları uygulatamaz bir hale düştüğünü ifade eden Milletvekili Olgun, İYİ Parti olarak daha önce yapılan itirazlara da yerine getirilmemesine tepki gösterdi.

Milletvekili Olgun, “Seçim Kurulu’nun yasaklarının AKP’ye karşı uygulanmadığı bir ilin milletvekili olarak bu konuda açıklama yapmak zorunda olmaktan dolayı üzüntülüyüm. Afyon Seçim Kurulu önceki hafta kendi aldığı kararı uygulatamayan garip bir duruma düşmüştür. İndirilmeyen seçim pankartlarını biz mi indirelim? Ya kurallara uyun ya da uydururuz! Köprüler, alt geçitler tamamen AKP’nin yasa dışı uygulamaları ile işgal altına alınmış ve devletimizin ilgilileri de elleri kolları bağlı şekilde seyretmek zorunda. AKP Korku devleti haline getirdiği ülkemizde bürokratları da iki arada bir derede bırakmaktadırlar” diye konuştu..

YASA TANIMAZLIĞINI AKP YAPAR

Seçim Kurulu kararlarına rağmen çiğnenen kararlara karşılık kimsenin bir şey yapmadığını ifade eden İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Afyon’daki bütün alt geçitler, karayollarına ve belediyeye ait üst geçitler tamamen AKP’nin afişleri ile işgal edilmekte. Bunların kaldırılmasına dair Seçim Kurulu kararı olmasına rağmen kimse bir şey yapamamaktadır. Yaparsa AKP yapar diye söylüyorlar ya evet bu yasa tanımazlığı yaparsa AKP yapar. Evet haklılar, haksızlığı, hukuksuzluğu, yasa tanımazlığı, işgali, yasa dışı zengin etmeyi yaparsa sadece AKP yapar. Buradan ilgililere sesleniyorum, Seçim Kurulu’nun kararını AKP’ye karşı uygulamamanızın karşılığının olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” şeklinde konuştu..