Filistin'in Cenin Belediye Başkanı Nidal Obaidi, Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, Cenin Belediyesi Meclis Üyesi Khader Torkman, Büyükelçi Müsteşarı Rana Abusıbaa ve Cenin Belediyesi Dış İlişkiler Dairesinden Baheer Matahen,  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti. Zeybek, makamında ağırladığı misafirleriyle yakından ilgilendi. Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş'ta görüşmede hazır bulundu. Ziyarette, Filistin'in içinde bulunduğu durum ve Türkiye'nin desteği konuşuldu.

İŞ BİRLİKLERİNE HER ZAMAN HAZIRI 

Başkan Mehmet Zeybek aynı inancı yaşadıkları Filistin'in önemini vurgulayarak, “Filistin ile olan tarihi bağlarımız çok eskilere dayanır. Hem din kardeşiyiz hem de Osmanlının torunları olarak bir bağımız var. Dünyada birçok il ile kardeş şehiriz. Mazlum coğrafya Filistin bizim için çok daha fazla önem arz ediyor. Kardeş Belediyemizi ve Büyükelçimizi, meclis üyemizi burada ağırlamaktan son derece memnunuz.” ifadelerini kullandı. Zeybek Başkan yerel yönetimler olarak karşılıklı yapacakları maddi ve manevi iş birlikleri için de her zaman hazır olduklarını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DESTEKLERİNİ HER ZAMAN HİSSEDİYORUZ

Ziyarette, gerçekleştirilen kardeşlik imza protokolüyle tüm dünyaya Türkler ile birlikte olduklarını göstermeyi amaçladıklarının altını çizen Cenin Belediye Başkanı Nidal Obaidi ve Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, sadece belediyeler arasında değil halklar arasında da birliktelik meydana getirmek istediklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'nin desteklerini her zaman hissettiklerini belirten heyet ev sahipliğinden dolayı Başkan Mehmet Zeybek'e teşekkür etti. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Cenin Belediye Başkanı Nidal Obaidi'nin imzaladıkları protokol ile iki şehir kardeş belediye oldu. >>İZZET IŞIK