Her yıl belirlenen periyotlarda yapılan yardımda temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu koliler vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ‘Belediyecilik gönül işidir, belediyecilik aşk işidir’ anlayışıyla hayata geçirdiği projelerine devam ediyor.

GIDA YARDIMLARI SÜRÜYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yapılan yardımlarla yüzler gülüyor, ihtiyaç sahibi ailelerimiz yalnız bırakılmıyor. Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardım Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen program kapsamında ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere gıda kolisi yardımında bulunuluyor. Sosyal Belediyecilik örneği sergileyerek maddi durumu yetersiz ihtiyaç sahibi ailelere yönelik devam eden projede gıda yardım paketleri büyük bir özenle taşınarak ailelerin adreslerine teslim ediliyor. Şehir genelinde bir yandan yardıma muhtaç aileleri belirlemeyi sürdürürken bir yandan da 3 ayda bir binlerce aileye gıda kolileri ulaştırılıyor. 58 mahallemizin tamamında gerçekleştirilen yardım projesi kapsamında et ürünlerinin de yer aldığı temel besin maddeleri içeren paketler yüzleri güldürüyor.

“NEREDE YARDIMA MUHTAÇ VARSA ORADAYIZ”

Başkan Mehmet Zeybek konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Belediyemizin ve muhtarlarımızın tespit ettiği yardım ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gıda kolilerini ulaştırmayı sürdürüyoruz. Sosyal Belediyecilik şiarı ile hareket ediyor, hemşehrilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bir nebzede olsa yardımlarımızla yüzleri güldürmek tek gayemiz. Ben vatandaşlarımızdan çevresinde yardıma muhtaç kimseleri Belediyemize bildirmelerini istiyorum. Talepleri alarak, değerlendirerek yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Yine Belediyemiz Yardım Birimine de başvuru yapılmak sureti ile ihtiyaç sahiplerimiz bu yardımdan faydalanabilir. Nerede yardıma muhtaç varsa oradayız, Sosyal Belediyecilik faaliyetlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

MAHALLE MUHTARLARINDAN BAŞKAN ZEYBEK’E TEŞEKKÜR

Dağıtım programı kapsamında mahalle muhtarlarına teslim edilen koliler vatandaşlara belediye ekiplerinin gözetimi altında veriliyor. Taleplerin karşılandığını hiçbir şekilde geri çevrilmediklerini belirten muhtarlar bu nedenle Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

Burmalı Mahallesi Muhtarı Suat Uygur konuşmasında; “İhtiyaç sahiplerine Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek sayesinde gıda paketi dağıtılmaktadır. Yardım birimine ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ne zaman kapısına gitsek geri çevirmiyor. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya; “Belediye Başkanımızın Sosyal Belediyecilik anlayışının bir parçası olan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gıda yardımları geldi. Başkanımız bu konuda tam desteği biz muhtarlara veriyor. Bizim tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Başta Başkanımız olmak üzere Yardım Birimi ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Münevvere Aydoğmuş ise; “Her üç ayda bir Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Birimi ekipleri tarafından dul öksüz yetim ve ihtiyaç sahiplerine yardım yapılıyor. Başkanımız Mehmet Zeybek’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin” şeklinde konuştu.

Esentepe Mahalle Muhtarı Adem Tota, “Belediye Başkanıma ve ekibine çok çok teşekkür ediyorum. Allah bin kere razı olsun. Her üç ayda bir yardım yapıyor. Başkanımız taleplerimizi karşılıyor. Ne istersek bizi kırmıyor. Teşekkür ediyorum” dedi.

Ali İhsan Paşa Mahalle Muhtarı Nazmi Bülbül ise “Her üç ayda bir mutat devam eden yardım organizasyonu. Başkanımızın talimatıyla hayırseverlerimizin destekleri ile mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Mahallem ve şahsım adına hepsine teşekkür ediyorum” dedi. >>İBRAHİM ARTIÇ