Muhtarlardan net mesaj:

“Biz ve mahallemiz başkanımızın arkasındayız”

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı görevine başladığı günden bugüne şehirde ihtiyaç sahibi kim varsa onların yanında olan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e mahalle muhtarlarından teşekkür geldi. Mahalle muhtarları Başkan Zeybek’e mahalle sakinleri adına teşekkür ederek; “Biz ve mahallemiz başkanımızın arkasındayız” dedi.

Afyonkarahisar Belediyesi şehirdeki ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Belediye, yardım birimi aracılığı ile tespit edilen ailelerimize gıda ve erzak desteklerini sürdürüyor. Her yıl belirlenen zamanlarda yapılan yardımda temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu koliler vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla hayata geçirdiği projelerine devam ediyor.

GIDA YARDIMLARI SÜRÜYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yapılan yardımlarla yüzler gülüyor, ihtiyaç sahibi ailelerimiz yalnız bırakılmıyor. Belediye Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardım Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen program kapsamında ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere gıda kolisi desteğinde bulunuluyor. Sosyal Belediyecilik örneği sergileyerek maddi durumu yetersiz ihtiyaç sahibi ailelere yönelik devam eden projede gıda yardım paketleri büyük bir özenle taşınarak ailelerin adreslerine teslim ediliyor. Şehir genelinde bir yandan yardıma muhtaç aileleri belirlemeyi sürdürürken bir yandan da binlerce aileye gıda kolileri ulaştırılıyor. 58 mahallenin tamamında gerçekleştirilen yardım projesi kapsamında et ürünlerinin de yer aldığı temel besin maddeleri içeren paketler yüzleri güldürüyor. İhtiyaç sahibi, yetim, öksüz, dul ve engelli bireylerimize yapılan yardımlar kapsamında son üç ayda 3 bin 250 gıda paketi desteğinde bulunuldu.

NEREDE YARDIMA MUHTAÇ VARSA ORADAYIZ

Başkan Mehmet Zeybek konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Belediyemizin ve muhtarlarımızın tespit ettiği yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gıda kolilerini ulaştırmayı sürdürüyoruz. Sosyal Belediyecilik şiarı ile hareket ediyor, hemşehrilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bir nebzede olsa yardımlarımızla yüzleri güldürmek tek gayemiz. Ben hemşehrilerimden çevresinde yardıma muhtaç kimseleri Belediyemize bildirmelerini istiyorum. Talepleri alarak, değerlendirerek yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Yine Belediyemiz Yardım Birimine de başvuru yapılmak sureti ile ihtiyaç sahiplerimiz bu yardımdan faydalanabilir. İhtiyaç sahibini bilip bize iletmiyorsanız vebali sizde, bilip de gereğini yapmıyorsak bizde anlayışıyla Muhtarlarımızla birlikte nerede yardıma muhtaç varsa oradayız” diye konuştu.

MAHALLE MUHTARLARINDAN ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Dağıtım programı kapsamında mahalle muhtarlarına teslim edilen koliler vatandaşlara ekiplerin gözetimi altında veriliyor. Taleplerin karşılandığını hiçbir şekilde geri çevrilmediklerini belirten muhtarlar bu nedenle Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yunus Emre Mahalle Muhtarı Şule Öztürk ise “İhtiyaç sahibi ailelerimize elimizden geldiğince dokunmaya çalışıyoruz. Başkanımız da bu konuda bizlere destek oluyor. Aileleri birlikte tespit edip yardımları ulaştırıyoruz. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun.  Bizlere Başkanımız her konuda destek oldu. Su borularımız değişti, muhtarlık binasına kavuştuk, gerekli yatırımlar yapıldı. Bizler memnunuz, Allah başımızdan eksik etmesin.”

BİZ BAŞKANIMIZDAN MEMNUNUZ

Eşrefpaşa Mahallesi Muhtarı Ramazan Doğankaya, “Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Vatandaşlarımıza yardımları ulaştırıyoruz. Vatandaşımız Başkanımızdan memnun. Belediye Başkanımızın mahallemize güzel yatırımları oldu. Park, yol, kanalizasyon çalışmaları yapıldı. Biz kendisinden memnunuz, çok teşekkür ediyoruz.”

BAŞKANIMIZ HER DAİM YANIMIZDA

Nazmi Saatçi Mahallesi Muhtarı Şura Köylü; “Sosyal projeler kapsamında kimsesizlerin kimi ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin her daim yanında olan Zeybek Başkanım ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Ne zaman gıda, kıyafet, kırtasiye yardımı talebinde bulunsak özellikle ilgilenirler, karşılık verirler. Bizde vatandaşımızın sevinmesine sebep oluruz. Sosyal yardımlaşma konusunda Belediyemizin gereken hizmeti sunuyor. Vatandaşımız ağzında dua ile teşekkür ediyor. Her konuda Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

AFYON’A GEREKLİ HİZMETLER SAĞLANIYOR

Dairecep Mahallesi Muhtarı Ömer Ortaç, “Vatandaşlarımızın yardımına konuşan Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ederim. İnsanların aşına katkı oluyorlar. Başkanımızdan çok memnunum, çok değerli bir insan. Afyon’a gerekli hizmetleri sağlıyor. Teşekkür ederim.”

MAHALLEMİZ DE BİZLER DE MEMNUNUZ BAŞKANIMIZDAN

Hamidiye Mahallesi Muhtarı Murat Keskin; “Buradan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Yardım Birimine teşekkür ediyorum. Düzenli bir şekilde mahallemize yardımlar yapılıyor. Allah razı olsun, katkı sağlayan hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum. Başkanımız her zaman bize en hızlı şekilde destek veriyor. Taleplerimiz yerine geliyor. Mahallemiz de bizler de memnunuz Başkanımızdan.”

>>MEVLÜT TINAS