Afyonkarahisar’da Hava Durumu Afyonkarahisar’da Hava Durumu

AFSÜ’de biri erkek diğeri kadın iki hastaya kornea nakli operasyonu, başarıyla uygulandı. Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Bugün AFSÜ Göz Bankası ekibimiz, yaklaşık birer saat süren operasyonlarla iki hastamıza başarılı bir şekilde kornea nakli gerçekleştirdi. Hastalarımıza şifa dilerken arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.” dedi.

SIRASI BEKLEMEK ZORUNDA KALAN BÜTÜN HASTALARIMIZI AFSÜ’YE BEKLİYORUZ

Faaliyete geçen AFSÜ Göz Bankası ile sadece Afyonkarahisarlıların değil, kornea naklinin yapılmadığı Uşak, Kütahya ve Burdur’daki hastaların da bu operasyon için cazip bir alternatife kavuştuğuna dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, “Şimdiye kadar kornea nakli gereken hastalarımızı başka hastanelere sevk etmek mecburiyetindeyken artık bu ameliyatları kendimiz yapabiliyoruz. Kornea nakli için başka yerlere ve şehirlere gidip nakil sırası beklemek zorunda kalan bütün hastalarımızı AFSÜ’ye bekliyoruz.” diye konuştu.

HASTALARIMIZ SIRA BEKLİYORDU

AFSÜ Göz Bankası Tıbbi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ethem Ay ise “Kornea naklini gerçekleştirdiğimiz hastalarımızdan ilki Antalya’da kornea nakli için sıra bekliyordu. 78 yaşındaki hastamız ise daha önce iki kez bypass ameliyatı geçirmişti. Bu noktada bütün ekip arkadaşlarımın yanı sıra Anestezi Anabilim Dalındaki hocalarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Hastalarımızın aylarca sıra bekleyerek olabileceği operasyonu, burada başarıyla hayata geçirmiş olduk.” dedi.

AFSÜ NAKİL YAPILAN BİR MERKEZ HALİNE GELECEK

Akdeniz Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Kornea Birim Sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın ameliyatlarda gözlemci olarak hazır bulunduğunu belirten Dr. Ay, kendisinin de hem tıp hem de uzmanlık eğitimini başarılı nakil ameliyatları ile tanınan Akdeniz Üniversitesinde aldığını kaydetti. Dr. Ay şöyle konuştu: “Akdeniz Üniversitesindeki modelin benzerini AFSÜ’de de kuracak ve bölgemizde, nakil konusundan mustarip bütün hastalarımızın şifaya kavuşmalarına vesile olmaya çalışacağız. AFSÜ’yü nakil yapılan bir merkez hâline getiren vizyonu ve bize sonsuz desteği için, başta Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a, her zaman yanımızda oldukları için de Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Necip Becit ve Başhekimimiz Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer’e teşekkür ediyorum.”

BİR GURUR DAHA YAŞIYORUZ

Konuyla ilgili AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da şu paylaşımı yaptı: “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitemizde bir ilki daha yaşamanın gururunu yaşıyoruz. Üniversitemizde bugün 2 hastamıza kornea nakli gerçekleştirildi. Başta böylesine büyük imkanları şehrimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuşa operasyonu gerçekleştiren Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Ethem Ay hocamıza, çalışma ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”

>>MEVLÜT TINAS