Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz, ADD’nin 1989 yılından beri Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Kocatepe sırtlarına kamp kurduğunu söyledi. Her yıl bu kampın Zafer Haftası döneminde yapıldığını ifade eden Başkan Cengiz: “Bu kampa Türkiye’nin her yerinden Atatürk Düşünce Derneği’nin üyeleri geliyor. 22 Ağustos günü başlayan kampımız 26 Ağustos tarihine kadar devam ediyor. Kamp sürecinde birçok etkinlik ve faaliyetler düzenleniyor. Öğrencilerimize yönelik aynı zamanda tarih eğitimleri onun yanı sıra Afyonkarahisar’ın kültürel değerleri uzman isimler tarafından anlatılıyor. Bu yılda kampa katılacak öğrencilerimiz merak edip bana soruyorlar. Geçen yıl ki gibi bilgilendirme seminerleri olacak mı diye. Ben de onları söylüyorum, inşallah benzer faaliyetler bu yıl da olacak” dedi.

KAMPA KATILIMIN YOĞUN OLMASI BEKLENİYOR

Düzenlenen kamp sayesinde öğrencilerin doğayı tanıma fırsatı yakaladıklarını kaydeden Cengiz: “Öğrencilerimiz kampta doğayı tanıyor. Orada birbirlerini tanıyıp, kaynaşıyorlar. Çok geniş bir kamp alanı var. Orada hepsi birbirinin kardeşi oluyor. Bir iki kardeşi olan kamptan sonra 100-200 kardeş edinmiş oluyor. Zenginlik bazen parayla değil sosyal çevreyle olur ve sevmeyle olur. Sevdikten sonrada her türlü kardeşliğin arkadaşlığın elde etmek kolay oluyor. Bu kampa dernek genel başkanımız, yönetim kurulu üyelerimizin tamamı geliyor. Bu yıl kampımıza 300-400 öğrencinin katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

ETHEM TEM FOTOĞRAF YARIŞMASINDA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Millî mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının sahibi olan Ethem Tem adına bu yıl 5. kez düzenlenen fotoğraf yarışmasıyla ilgili de bilgiler veren Başkan Cengiz: “Ethem Tem Fotoğraf yarışması başvuruları başladı. Başvurular 15 Ağustos tarihinde sona eriyor. 20 Ağustos tarihinde jüri değerlendirmesini yapacak. Fotoğrafta dereceye giren resimlerin sergisini açacağız. Bu fotoğraf sadece Afyonkarahisar’da değil 9 Eylül İzmir’in kurtuluşuna kadar birçok ilde ve ilçede beğeniye sunulacak. Bu sayede Ethem Tem’i de anmış olacağız” dedi.  >>MEVLÜT TINAS