1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Zafer-İn Operasyonu Eğitimleri Devam Ediyor
Zafer-İn Operasyonu Eğitimleri Devam Ediyor

Zafer-İn Operasyonu Eğitimleri Devam Ediyor

Zafer Kalkınma Ajansının Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak’ta Zafer-İn Operasyonu eğitimlerinin devam ettiği bildirildi. 

A+A-

Zafer Kalkınma Ajansından yapılan açıklamada, “Zafer Kalkınma Ajansının operasyon faydalanıcısı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının sözleşme makamı olduğu Zafer-İN Operasyonu kapsamında, Temmuz 2017’ye kadar sürecek olan KOBİ çalışanlarına, işverenlerine ve kamu kurumu çalışanlarına yönelik eğitimler başlamıştır. Bugüne dek düzenlenen eğitimlerden 100 kamu personeli, 60 KOBİ yöneticisi, 165 KOBİ çalışanı faydalanmıştır. Yalın Üretim ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programları, işletmelerde işbaşında eğitim yöntemiyle uygulanmaktadır. Ayrıca uygulamalar süresince KOBİ’lere danışmanlık hizmeti verilmekte, işletmelerin üretim kapasitelerini ve kalitesini arttırmayı hedefleyen Yalın Üretim Programı 31 KOBİ’ye uygulanmaktadır. 7 Mart’ta Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasında ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasında, 8 Mart’ta Uşak Ticaret ve Sanayi Odasında ve Manisa Büyük Saruhan Otel’de düzenlenen birer günlük ortak hazırlık toplantılarında katılımcılara yalın üretim ile ilgili uygulama yöntemi, Toyota örneği ve kavramsal terimler hakkında bilgi verildi ve devamı fabrikalarda uygulanacak olan Yalın Üretim Programı’nın firmalardaki işleyişi hakkında açıklamalarda bulunulmuştur. KOBİ’lerde çalışan beyaz ve mavi yakalıların liderlik becerilerinin geliştirilmesi, motivasyonlarının arttırılması, çalışanlar için katılımcı ve etkileşimli bir üretim ortamı yaratılmasını hedefleyen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı, TR33 Bölgesi’ndeki 23 KOBİ’de uygulanacaktır. TR33 Bölgesi’nde yer alan KOBİ’lerde çalışan mavi yakalılara yönelik sektör analizleri sonucuna göre belirlenen 9 sektörde 20 alanda geliştirilen Mesleki Beceri Geliştirme Programı, başvuru sonuçlarına göre 7 sektörde 15 alanda düzenlenmektedir. Bu kapsamda bugüne kadar 2-5 Mart ve 8-9 Mart tarihlerinde Afyonkarahisar İkbal Otel’de Kat Hizmetleri Sorumlusu Eğitimi, 10-11 Mart’ta Afyonkarahisar İkbal Otel’de Oda Temizleme Eğitimi, 15-17 Şubat ve 15-17 Mart’ta Kütahya Simav Eynal Kaplıcaları’nda Oda Temizleme Görevlisi Eğitimleri, 15-17 Şubat’ta Kütahya Simav Eynal Kaplıcaları’nda ve 22-23 Şubat’ta Afyonkarahisar İkbal Otel’de Ön Büro Görevlisi eğitimi, 26-27 Şubat ve 7-8 Mart’ta Afyonkarahisar İkbal Otel’de, 9-10 Mart’ta Korel Otel’de, 15-16-17 Mart’ta Kütahya Simav Eynal Kaplıcaları’nda Servis Görevlisi Eğitimi ve Oda Temizleme Görevlisi eğitimi düzenlenmiştir.

Yetkililer Kamu Personeli Kapasite Geliştirme Eğitimleri hakkında şu açıklamayı yaptılar,”TR33 Bölgesi’ndeki kamu çalışanlarının kapasitelerini geliştirmek amacıyla program kapsamında “Yönetim Becerileri, Kişisel Becerilerin Geliştirilmesi, Kamu Yönetimindeki Yeni Gelişmeler Eğitimi ve Kamu ve Avrupa Birliği Fonlarında Yararlanma Eğitimleri” planlanmıştır. Bu çerçevede düzenlenen Kamu ve AB Fonlarından Yararlanma Yöntemleri Eğitimi, 16-18 Ocak’ta Manisa Şehzadeler Kaymakamlığında, 22-24 Şubat’ta ve 14-15 Mart’ta Zafer Kalkınma Ajansında (ZEKA) genel sekreterlik binasında gerçekleşti. Kişisel Becerileri Geliştirme Eğitimi 7-9 Mart’ta ZEKA genel sekreterlik binasında ve Yönetim Becerilerini Geliştirme Eğitimi 7-9 Mart’ta Uşak Özgöbek Rönesans Otel’de gerçekleştirilmiştir” denildi.
 

Bu haber toplam 923 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.