1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Başarınızla Gurur Duyuyorum
Başarınızla Gurur Duyuyorum

Başarınızla Gurur Duyuyorum

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban itfaiye personeliyle bir araya geldi.

A+A-

14 Nisan tarihinde Organize Sanayi Bölgesi Oruçoğlu Yağ Fabrikasında meydana gelen yangına başarıyla müdahale eden ekipleri tebrik etti. Başkan Burhanettin Çoban, ekiplerin zekâsı, öngörüsü, tecrübesi ve fedakârlığı sayesinde ilimizde yaşanabilecek olası büyük bir sıkıntının başarıyla önüne geçildiğini söyledi.

Düzenlenen organizasyona 2009 yılında Fuar alanı arkasındaki ekili alanda  meydana gelen yangın söndürme çalışmalarına müdahale ederken yaralanan Celal Ketencioğlu’da katıldı. Başkan Çoban, Ketencioğlu ile yakından ilgilendi.  Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Oruçoğlu Yağ’ın katkılarıyla tüm itfaiye personeline tablet bilgisayar hediye edildi.  Düzenlenen organizasyonda Oruçoğlu Ailesi ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini yineleyen Başkan Burhanettin Çoban, personeline yangın esnasında gösterdikleri performanstan dolayı tebriklerini sundu. İtfaiyenin bu başarısı ise ödüllendirildi. 

“Başkanımız destek oluyor biz başarıyoruz”

Programın açılış konuşmasını İtfaiye Müdürü Ali Çetin yaptı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın destekleriyle itfaiye araç gereç ve ekipmanlarının son teknoloji ile donatıldığını söyleyen Ali Çetin; “ Sağ olsun Sayın Başkanımızın destekleri,  personelimiz gayretleriyle Oruçoğlu Yağ Fabrikasında meydana gelen yangına başarıyla müdahale ettik. Asgari zayiatla o bölgede herhangi bir can kaybı yaşanmadan başarıyla görevimizi ifa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygularla bizlerle bir araya gelen ve organizasyonun düzenlenmesinde desteği olan tüm konuklarımıza ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Bu güne kadar 275 adet araç gereç ve iş makinası aldık”

 Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise 2009 yılının öncesine ve sonrasına bakıldığında Afyonkarahisar ve Belediyemiz adına müthiş gelişmelerin yaşandığına dikkat çekti.  Geçmişte İtfaiye ve cenaze araçlarının halkımızın katkılarıyla alındığını söyleyen Başkan Burhanettin Çoban; “İtfaiye araçlarımızda “Afyonkarahisar Halkının Katkılarıyla Alınmıştır, yada falan yerin bağışıdır” şeklinde yazılar vardı.  Sahibi olduğumuz araç gereç ve iş makinalarını benden daha çok sizler biliyorsunuz.  Her müdürümüzün altında hizmet aracı yoktu. Varsa dahi Toros Marka araçlar vardı, bazılarının altı delikti, seyahat ederken asfaltı görüyorlarmış. Eskiye dair ne varsa hepsini attık. Şimdi bakıyoruz her bir müdürümüzün altında son derece modelli hizmet araçları var. 2009 yılından bu tarafa kendi kaynaklarımızla 275 tane araç gereç ve iş makinası aldık” dedi.  Araç ve ekipmanların son teknoloji olmasının tek başına bir şey ifade etmediğini söyleyen Başkan Burhanettin Çoban;  “En iyi araç gereç en iyi donanım, sizlerle değer kazanıyor. Sizler görevinizi layığı ile yapmazsanız, kendi işinizle ilgili eğitimleri layığı ile almazsanız başarılı olma şansınız sıfır. Ama Allah’a hamd olsun sizlerdeki başarıyı ben görüyorum” dedi.

“Anlattıklarım müthiş bir cesaretin ve başarının gerçek bir hikâyesidir”

 5 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşen Mühimmat Deposu patlamasına ilişkin bazı detayları da paylayan Başkan Burhanettin Çoban; “Tarih 5 Eylül 2012 akşam saat 21:00 sularında meydana gelen cephanelik patlaması….. Patlamanın olduğu dakikaların hemen ardından dönemin Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte bölgeye gittik, ön bilgileri aldık. Arkadaşlar orada patlayan cephanelik bir taneydi. Onun gibi 43 tane daha var, aralarındaki mesafe 30 metre civarında. Görevliler, patlama sonrası çıkan yangına müdahale etmek isteyen ekiplerimize ‘bölgeye geçmeyin’ uyarısında bulunuyor. Ama itfaiyemiz yangın mahalline geçmese, o yangına müdahale etmese yangın diğer cephaneliklere sıçrayacak, patlatacak bir değil belki birden fazla cephanelik patlayacaktı. Arkadaşlarımız araçlarla karanlıkta el bombalarının üzerinden gide gide cesaret ve kararlılıkla yangın mahalline ulaştılar hem yangını söndürdüler, hem de bölgede nöbet tutan askerlerimizi araçlara bindirip geri getirdiler. Bu aslında müthiş bir cesaretin ve başarının gerçek bir hikâyesidir. İtfaiyemizin sayesinde o gece Afyon’da çok daha büyük bir felaketin önüne geçildi. Arkadaşlar, bize o gece bu gururu yaşattığınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.  

“Tüm personele tablet bilgisayar”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Oruçoğlu Yağ Fabrikasına geçmiş olsun ziyaretinde bulunduklarını söyleyen Başkan Burhanettin Çoban;  16 Nisan referandumu öncesinde Değerli Bakanımızla Oruçoğlu Yağ Fabrikasına geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için ziyarette bulunduk. Sayın Bakanımızda birlikte fabrikaya gittiğimizde öncesinden biliyordum ancak yangının boyutunu orada birlikte gördük. Ziyaretimiz sırasında yetkililer Sayın Bakanımıza itfaiyemizin başarısından fedakârlığından söz ettiler. Bundan da ayrıca mutlu oldum. Arkadaşlar bazen teknoloji imkanları yetmiyor orada da sizlerin zekâsı, öngörüsü, sayesinde yangını başarıyla söndürdük” diye konuştu.

“Personel tam kadro yeraldı”

Yapılan konuşmaların ardından Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Oruçoğlu Yağ’ın katkılarıyla tüm itfaiye personeline tablet bilgisayar hediye edildi. Afyonkarahisar Yangınla Mücadele ve Kurtarma Hizmetlerini Destekleme Derneği tarafından düzenlenen organizasyona Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda  Yangınla Mücadele ve Kurtarma Hizmetlerini Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Telek ve Ali Akçasu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, OSB Bölge Müdürü A. Ulvi Akosmanoğlu, Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Destek Hizmetleri Müdürü Süleyman Kaya, Zabıta Müdürü Murat Gürsan, Sosyal Tesis Birim Sorumlusu Metin Köken ve itfaiye personelinin tamamı katıldı.

Bu haber toplam 1279 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.