AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıda konuşan Başkan Uluçay,  Yerel seçimlere Türkiye yüzyılında güçlü bir kadroyla hazırlanacaklarını dile getirerek, Her ne olursa olsun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduklarına dikkat çekti.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Uluçay, 7 Ekim 2023 tarihinde “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” mottosuyla icra edecekleri 4. Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde basınla bir araya geldiklerini belirtti. Uluçay, “14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur. Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır”

AK PARTİ ÇOĞU BİRÇOK SINAVDAN ALNININ AKIYLA ÇIKMIŞTIR

Başkan Uluçay, AK Parti’nin 22 yıldır istisnasız millete hizmet ettiğine dikkat çeken Uluçay, “AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır, diyerek sözlerine şöyle devam etti; Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir”

AK PARTİ YENİLENDİKÇE GÜÇLENEN BİR DAVA HAREKET OLMUŞTUR

AK PARTİ’NİN kazandığı seçimlere rağmen her zaman kan tazelediğini kaydeden Uluçay, “Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız”

LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’NIN ARKASINDAYIZ

Her ne olursa olsun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduklarını söyleyen Uluçay, “ “Durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. Hep yeni hep ileri diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz”.

YEREL SEÇİMLERE GÜÇLÜ BİR KADROYLA HAZIRLANACAĞIZ

Yerel seçimlere güçlü bir kadro ile hazırlandıklarını belirten Uluçay; Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 7 ekimde gerçekleşecek 4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

AK PARTİ İL BAŞKANI OLARAK BELEDİYE SEÇİMLERİNDE ADAY DEĞİLİM

Yerel seçimlerde aday olmadığını belirten Uluçay; “Afyonkarahisar AK Parti il başkanı olarak yerel seçimlerde aday değilim. Daha önceki seçimlerde de bunu belirtmiştim. Bana bir teklif gelse bile ben yine istemediğimi beyan ederim. Genel başkanımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kimi işaret ederse onu desteklemeye şahsım ve partim adına onur duyarım”

ŞUAN İÇİN PARTİMİZE BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLIKLARI BAŞVURULARI BAŞLAMADI

Başkan Uluçay yerel seçimler için aday adaylıklarının başlamadığını ifade ederek; “7 Ekim’de gerçekleşecek olan 4. Olağan büyük kongresinin ardından aday adaylıkları için yol takvimini belli edilecektir. Partimize ben aday adayı olmak istiyorum diyerek ziyaretimize gelen vatandaşlarımız var ama daha resmi olarak aday adaylık başvurularını almıyoruz” >>İBRAHİM ARTIÇ