Kan bağışına Kolej Kurucusu Önder Artuk, Okul Müdürü İbrahim Çakal, Müdür Yardımcısı Ömer Mürsel Bilik, öğretmenler, öğrenciler ve okul personeli katıldı. Rahmiye Sare Palalı (RSP) Teknik Koleji’nde kan bağışı yapıldı.

Afyon'da Kurban Bayramı Tedbirleri Açıklandı Afyon'da Kurban Bayramı Tedbirleri Açıklandı

RSP Teknik Koleji Müdür Yardımcısı Ömer Mürsel Bilik, okulda 50 ünitenin üzerinde kan bağışı gerçekleştirildiğini belirterek, “Kan bağışı açısından bu rakam çok iyi bir rakamdır. Afyonkarahisar’da günlük olarak 100 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Bizlerde rahmiye sare palalı teknik koleji olarak bu durumun bilincinde olan bir okuluz. Hedefimiz ikinci dönem yine aynı kan toplama etkinliğini yapıp, 18 yaşını dolduran öğrencilerimiz ile birlikte bu rakamı yüz üniteye çıkarmaktır.” dedi.

“KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru İsa Karakaya, 153 yıllık bir çınar olan Kızılay’ın “Kan hayatımızda acil değil, sürekli ihtiyaçtır.” sloganını hatırlattı. Dr. Karakaya, “Sürekli ihtiyaç olan kan için düzenli olarak kan bağışı yapılması ve insanlarında bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. RSP Teknik Koleji’nde kan verme etkinliğine vesile olan okul kurucusuna, değerli yöneticileri ve öğretmenlerine, personellerine ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. >>MEVLÜT TINAS