İYİ Parti Afyonkarahisar il ve ilçe teşkilatları Muhammet Mısırlıoğlu başkanlığında koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Genel Başkan Meral Akşener ve beraberindeki heyetin Afyonkarahisar ziyaretinin detayları görüşüldü. Yerel seçim stratejilerinin de masaya yatırıldığı toplantıda her ilçeye il yönetiminden görevlendirmeler yapılarak komisyon kurulması kararı alındı.

İl ve ilçe teşkilatları ile gerçekleştirdikleri toplantıların ardından bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu;

“Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 80 il başkanımız, Genel İdare Kurulu üyelerimiz ve milletvekillerimizden oluşan bir heyet Zafer Haftası’nda Afyonkarahisar’da bizi onurlandıracaklar. Tüm ilçe başkanlarımızın ve il teşkilatı üyelerimizin katılımıyla bir toplantı düzenleyerek partimizin şahlanışına öncülük edecek o günün koordinasyonunu yaptık. Zafer Haftası bu kez bizim için farklı bir anlam daha kazanacak. Partimizin şahlanışını tüm Türkiye görmüş olacak.” dedi.

İYİ Parti Tüm İlçelerde Kendi Adayı İle Seçime Girecek

İYİ Parti’nin yerel seçimlere tüm ilçelerde kendi adayı ile katılacağını belirten Mısırlıoğlu, şöyle devam etti:

“İYİ Parti güçlenen ve emin adımlarla hedefine yürüyen bir siyasi partidir. Partimizin milletimizden aldığı güçle, önümüzdeki yerel seçimlere her ilçemizde kendi adayımızla katılma kararı aldık. Tabi ki bu süreçte halkımızın nabzı ölçülecek, beklentilere cevap verecek adaylar belirlenecektir. Tüm seçim stratejilerimizi ilçe başkanlarımızla görüştük. Nasıl bir yol izleyeceğimizi enine boyuna tartıştık. Süreci değerlendirirken ve planlama yaparken fikir alışverişinde bulunduk. Bizim için esas olan milletimizin beklentilerini karşılamaktır.”

“Zafer Haftası İYİ Parti’nin Şahlanışını Başlatacak”

İl yönetimi ve ilçe yönetimlerinin koordineli bir şekilde çalışmasını öngören kararların alındığı toplantıda Meral Akşener ve beraberindeki partililerin Afyonkarahisar’da nasıl misafir edileceğinin detaylarının da görüşüldüğünü söyleyen Mısırlıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genel Başkanımız ve beraberindeki partili heyetin Afyonkarahisar’ımızda nasıl ağırlanacağını tüm detayları ile görüştük. Arkamızda dağ gibi duran bu güçlü ekibi Zafer Haftası’nın şanına yakışır bir biçimde ilimizde misafir edeceğiz. Zafer Haftası Allah’ın izniyle bizim için farklı bir anlam kazanacak ve bizim zafere giden yoldaki adımlarımızın başlangıcı olacak. Yerel seçimler için tüm ilçelerimizde il yönetimimizle koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her ilçemizde il yönetiminden arkadaşlarımızı görevlendirip bir komisyon kuracağız. Böylelikle ilçelerimiz ve il yönetimimiz arasında istişareler ve planlamalar daha kolay hale gelecek. Yaptığımız toplantılarda tüm bu konularda fikir birliğine vardık.”