Afyonkarahisar Belediyesi Et Balık Kurumu’nda düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılı’ toplantısına katılım yoğun oldu. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslna, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yanı sıra çok sayıda AK Partili üye ve esnaf katıldı.

ÜLKEMİZ VE MEMLEKETİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORSUNUZ

Toplantın açılış konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar esnafının ülkenin ve Afyonkarahisar gelişmesi için güzel işler yaptığını söyledi. 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için destek isteyen Başkan Uluçay: “Siz esnaflarımızın her biri ayrı ayrı köşelerde dükkanlarınızda memleketimizin ve ülkemizin bunun yanında gençlerimizin gelişmesi için katkı sunan bir iş ifa ediyorsunuz. 14 Mayıs tarihinde yapılan seçimlerde mecliste Cumhur İttifakı olarak çoğunluğu yakaladık. İnşallah şimdiden sonrada sayın Cumhurbaşkanımızı 28 Mayıs tarihinde yeniden seçeceğiz. Ben bu konuda sizlerden sandıklarınıza gitmeniz gerektiğini istirham ediyorum. Sizler hem mahallenin hem çarşının yönlendireni ve ışık tutanısınız. Tüm teşkilatımızın selamlarını size iletiyorum. Sizlerden tim esnaflarınıza selamlarımızı götürmenizi istiyorum. Sandıklarınızı da sizlere emanet ediyorum” dedi.  

KARŞIMIZDAKİLERDEN BİR CACIK OLMAZ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, her zaman esnafın yanında olduklarını ve onlara destek verdiklerini ifade etti. Zeybek konuşmasını şöyle devam etti: “2019 yılından itibaren esnaf arkadaşlarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz. Sıkıntılara çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Sizleri hiçbir zaman kendimizden ayrı görmedik. Her zaman esnafınızın odalarımızın yanında olmaya çalıştık. 14 Mayıs seçimlerini geçirdik. Milletimiz halkını sevenden yana, ülkenin bölünmemesinden yana, bayrağını, vatanını, milletini sevenden yana oylarını kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olanda hayır vardır düsturu gereği bu olanda hayır vardır düşüncesinde şüphemiz yok. Baktığımızda belki birinci turda kazanılmış olsaydı, dünya hazmedemeyecekti. Cumhurbaşkanımız sadece muhalif gruplara karşı seçime girmedi. Dünyaya karşı seçime girdi. Amerika, İngiltere istemiyorlardı.  AK Partiyi değil sayın Cumhurbaşkanımızı istemiyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanı gitsin de ne olursa olsun. Ülkenin geleceği, yatırımcının geleceği ne olursa olsun hiç umurlarında değildi. 2000 yılından önceki koalisyon hükümetlerinden bu ülke neler çekti. Altısı bir araya geldi. Yüzde 0.1 oyu bile olmayan birisi kalkıyor diyor ki, bizim dediğimizi yapmasa parmağımızı salları diyor. Parmağı salladığı zaman ülkede kriz oluşuyor. 80 ihtilalinden önce cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. O zaman 290’ıncı turda cumhurbaşkanlığı seçilememişti. Ülke böyle günleri yaşadı. 25 gün ömrü olan hükümetler vardı. En fazla giden 2 yıl 3 aydı. AK Parti kurulduğundan bu yana ülkede istikrar var. Önümüzü göremiyorduk. Ben de esnafım. Çimento fabrikasından çimento alırsın fiyatını ödersin ama zam gelir, sen ödemesini yaptığın halde tekrar ödeme alırlardı. O yüzden istikrarın sürmesini istiyorsak tekrar Cumhurbaşkanımızı seçmeliyiz. Karşımızdakilerden bir cacık olmayacağını hepimiz bilmiyoruz. Ben Afyonkarahisar’a çok teşekkür ediyorum.”

ESNAF İLE BULUŞMAK BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

AK Parti Milletvekili Hasan Aralan da; “Biz sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Esnaflarla bir arada olmak beni ayrıca bir mutlu ediyor. Çünkü ben de bir esnaf çocuğuyum. Vatandaşın nabzını esnaflarınız tutuyor. Şehrin gelişimi için esnaflarımız çok önemli. Sizlerle bir arada olmak bizim için değerli. AK Parti Afyonkarahisar’dan tüm Türkiye ortalamasının üzerinde oy çıkardı. Ekonomik istikrar siyasi istikrardan geçiyor. Ben 14 Mayıs seçimleri için gösterilen seçimlerden teşekkür etmek istiyorum. Yapılacak olan seçimlerde sizlerden tekrar destek istiyorum” dedi.

ESER SİYASETİNE DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise; “Afyonkarahisar 14 Mayıs seçimlerimde gereğini yaptı. Bundan dolayı tüm esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Şimdi Myanmar’a, gidin, Arıkan’a gidin, Kudüs’e gidin ne bekliyorsunuz diye sorum. Kimse Avrupa’dan biri gelecek demez. Şunu derler Osmanlı’nın torunlarını bekliyoruz derler. Biz gerçekten mazlum milletlerin beklentisiyiz. İnşallah 28 Mayıs tarihinde bu beklenti gerçekleşecek. Biz buna inanıyoruz. Öncelikle şunu anlatmamız lazım. Kılıçdaroğlu’nda her türlü numara her tülü şey kendisinde var. Kılıçdaroğlu’nun tek derdi var sadece o koltuğa oturmak. Milletimiz bunu çok iyi görüyor. Biliyor ki 21 yıldır hizmet eden bir liderimiz var, cumhurbaşkanımız var. İnşallah 28 Mayıs tarihinden sonrada hizmet etmeye devam edecek. Biz TBMM’de olan bir vekil olarak esnaf kardeşlerimizi hiçbir zaman unutmadık. Küçük esnafımızı unutmadık. Bağ- Kur primleri günlerini 7200’e indireceğiz. Bu çok önemli 5 yıl daha erken emeklilik demek. Çok önemli şeyleri yapıyoruz, esnafımız için. Esnaflarımızın taleplerini yerine getirmek için çalışacağız. Bundan sonrada esnafımıza destek olmaya devam edeceğiz. 28 Mayıs bizim için bir bayram olacak. İnşallah 29 Mayıs tarihinde eser siyasetine devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 55’İN ÜZERİNDE OY İLE SEÇİLECEK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da; “Seçim sonrası ilk toplarımızı esnaflarla yapıyoruz. Bu da esnaflarımızın bize verdiği değer bizim esnafa verdiğimiz değeri gösteriyor. Esnaf kardeşlerimiz tüm sıkıntılara rağmen en büyük desteği Cumhurbaşkanımıza ve AK Partiye verdiler. Esnafımız biliyor bu sorunları ancak Recep Tayyip Erdoğan çözer. Nasıl 850 bin esnafın vergisini kaldırdıysa, nasıl esnafa yüz milyarlarca krediyi çok düşük faizlerle vermişse nasıl onların her başı sıkıştığında bir çözüm üretmişse yeni dönemde inşallah çözüm üretmeye devam edecek. Cumhurbaşkanımız esnaflarımız için yeni projeler sunmaya devam edecek. Esnaf ziyaretlerimize esnafımız prim günlülerinin 7200 güne düşmesini istiyordu. Onun için yaptığımız çalışmalar var olduğunu söylüyorduk. Şimdi o gerçekleşti. Haziran başı itibariyle yeni kanunu çıkartacağız. Değerli esnafımıza önemli katkı sunacağız. Seçilin birinci turu bitti. Ne diyordu Milet ittifakının başındaki baş yalancı. Yüzde 60 ile geliyoruz diyordu. Tüm anket şirketleri öyle diyordu. Sadece iki ya da üç anket şirketi vardı sayın Recep Tayyip Erdoğan 3 puan ile 5 puan arasında Kılıçdaroğlu’ndan önde. Tümü tersini söylüyordu. Ben birçok arkadaş ile görüştüğümde göreceksiniz mecliste Cumhur ittifakı çıkacak diyordum. Cumhurbaşkanımızı da ilk turda seçeceğiz ama bıçak sırtı olacağı için bir tık geride kalabilir. Hedefimiz 1950’nin tekrarı. İnşallah gelecek hafta bu durum ortaya çıkacak. Nasıl 1950’de rahmetli Menderes 55.2 ile seçilmişse sayın Cumhurbaşkanımız da ben inanıyorum ki haftaya bugün yüzde 55’in üzerinde bir oy ile seçilecek.”