1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tahripkâr siyaset CHP’ye İnönü’den miras kaldı
Tahripkâr siyaset CHP’ye İnönü’den miras kaldı

Tahripkâr siyaset CHP’ye İnönü’den miras kaldı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri ile bir toplantı düzenledi. Burada yaptığı konuşmada gündemi değerlendiren Uluçay CHP’nin artık, yalanları gerçekmiş gibi konuşmaya başladığını söyledi.

A+A-

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri ile bir toplantı düzenledi. Burada yaptığı konuşmada gündemi değerlendiren Uluçay CHP’nin artık, yalanları gerçekmiş gibi konuşmaya başladığını söyledi. Uluçay, “Yalanlar üzerinden yapılan tahripkâr siyaset CHP’ye İnönü’den miras kaldı” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, il yönetim kurulu üyeleri ve 18 ilçe başkanı ile İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da katıldı.

T24 VE ODATV’DEN ARKA ARKAYA İKİ YALAN HABER

Burada bir konuşma yapan Başkan Uluçay, “T24 ve OdaTV iki günde ardı ardına iki yalan haber yaptı. Bunlardan biri T24’ün Üniversite sınavlarından 24 saat önce Katarlı öğrencilerin üniversitelere sınavsız alınacağı yalanıydı. CHP Genel Müdürü Katarlı öğrencilerin üniversitelere sınavsız olarak alınacağı yönündeki iddiaları tweet’lerinde paylaşarak, sınav stresini yaşayan öğrencilerin psikolojisini çok olumsuz yönde etkiledi. Diğer haber ise askeri danışmanların olduğu film setinde okuldan silah çıktı yalanıydı. Sanki Amerikan Güreşi'nde ringe çıkmışlar; karşılarında yok etmek istedikleri birileri var; hırstan havayı dövüyorlar. Düşmanlıkları gazetecilik ilkelerinin bile önüne geçmiş. Maalesef bir kitle de bunları bayıla bayıla seyrediyor. Hem yanlış haberden dolayı özür dileyip sınav öncesi psikolojisini olumsuz yönde etkilediği gençlerin gönüllerini almasını beklediğimiz CHP Genel Müdürü hala yalanlar üzerinden üste çıkmaya çalışıyor. Oysa medya kuruluşu yalan haberi özür dileyerek kaldırmasına rağmen savunduklarını görüyoruz. Şu an siyasetin en çirkin halini yaşıyoruz” dedi.  

“YALANLAR ÜZERİNDEN YAPILAN TAHRİPKÂR SİYASET CHP’YE İNÖNÜ’DEN MİRAS KALDI”

Uluçay açıklamasında “Maalesef bu zihniyetin bir süredir kullandığı dil İsmet İnönü’nün 27 Mayıs öncesinde kullandığı “tahripkâr muhalefet” stratejisi ile aynı. 27 Mayıs öncesinde gençlerin öldürülüp, cesetlerinin kıyma haline getirildiği iddiasının gündeme geldiğinde CHP bir heyet kurmuş, Et Balık Kurumu’nda inceleme yapılmıştı. Heyet, gençlerin cesetlerinin kıyma yapıldığı iddiasının doğru olmadığı yönünde rapor hazırlayınca İnönü, bunun açıklanmamasını istemişti. Öyle bilinsin istemişti. Bu tür siyaset yöntemi Kılıçdaroğlu’na İnönü’den miras kalmıştır” ifadelerine yer verdi.

“HEDEFLERİNİ İYİ BİLİYORUZ ANCAK EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR”

CHP’li Gazeteci Sedef Kabaş’ın bir programda yaptığı açıklamayı da hatırlatan Uluçay, “Ne diyordu; ‘Kitleleri etkilemek istiyorsanız, ortaya kocaman bir yalan atın. Ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter, çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu çok basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar edin. Ve ardından kitlelerin o yalanı gerçekmiş gibi nasıl kucakladığını oturup seyredin.’ CHP’nin genel müdürü bu yöntemi kullanıyor. Hedeflerini çok iyi biliyoruz. Türkiye düşmanı ülkelerle paralel bir çizgide gidiyorlar. Ancak hedeflerine ulaşamayacaklar” ifadelerine yer verdi.   >>HÜDAYİ ACAR

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.