1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. “Şehrin huzur ve asayişi için çalışıyoruz”
“Şehrin huzur ve asayişi için çalışıyoruz”

“Şehrin huzur ve asayişi için çalışıyoruz”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni yerleşkesini Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerine gezdiren İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, “Yeni yerleşkemiz hem Emniyet Teşkilatımıza hem de Afyonkarahisrımıza yakışır bir tesis oldu” dedi

A+A-

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri bir dizi ziyarette bulundular. Sırasıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Dünya Gazetesi İl Temsilciliği, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ve AFSİAD’I ziyaret eden Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri öğle yemeğinde de Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibini ağırladılar.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı H. Hakkı Özsoy ile Cemiyet Yöneticileri Sezer Küçükkurt, M. Emin Güzbey, M. Emin Birliktir, İsmail Akar, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları, M. Önder Artuk, Hakan Dilek ve Faruk Kılınç ilk ziyaretlerini İl Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiler. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e, vekaleten yürüttüğü görevine asaleten atanması nedeniyle tebriklerini ileten Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri Emniyet Müdürlüğü’nün yeni yerleşkesinin de hayırlı olması dileklerini ilettiler. Emniyet Teşkilatı ile her zaman içiçe mesai harcadıklarını belirten Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, “Emniyet Müdürlüğümüzün yeni yerleşkesi ilimizin büyük bir ihtiyacını giderdi. Emniyet Teşkilatımıza yakışan bu tesisin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Basın mensuplarının görevlerini yerine getirmeleri bakımından sağladıkları katkılar nedeniyle de Sayın Müdürümüz nezdinde tüm Emniyet teşkilatına teşekkür ediyoruz” dedi.

HUZUR VE ASAYİŞ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’nün Erkmen yolu üzerindeki yeni yerleşkesini basın mensuplarına gezdiren İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ise Afyonkarahisar basınının kendilerinin en büyük destekçilerinden birisi olduğunu belirterek, “Ben de sizlerin nezdinde tüm gazeteci arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. İlimizin huzur ve asayişi için birlikte yaptığımız çalışmalar hız kesmeden devam edecektir” dedi. Dinar ve Erenler bölgesi başta olmak üzere şehrin her yanında huzur ve asayişe yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Müdür Temiz, “Mobese ve ekipman ağımızı da sürekli genişletiyoruz. İlerleyen zamanda şehiriçi trafikte de bu sistemlerden faydalanacağız” dedi.

25 BİN METREKARE ALANA SAHİBİZ

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni yerleşkesinin yaklaşık 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip olduğunu, eski Emniyet binasının 2500 metrekarelik alanıyla kıyaslandığında büyük bir gelişme sağlandığını belirten İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, “Yeni yerleşkemizde öncelikle polis arkadaşlarımızı görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri amaçlandı. Vatandaşlarımızın hizmet almak için Emniyet’e geldiklerinde zorlanmadan işlerini görebilmeleri için düzenlemeler yapıldı. Emniyet Teşkilatı üyelerinin sosyal imkanlarına yönelik olarak yemekhanemiz, kafeteryamız, mescidimiz, otoparklarımız gibi alanlar en yeni imkanlarla hazırlandı. Vatandaşlarımızın bizzat gelerek hizmet almaları gereken Trafik Şube, Özel Güvenlik gibi birimlerimizi kolay ulaşılabilir şekilde konumlandırdık. Diğer birimlerimizde ise güvenlik ve çalışma rahatlığını önceliğimize aldık” dedi. Eski Emniyet Müdürlüğü binasından taşınma işlemlerini tamamladıklarını belirten Müdür Temiz, “Orasını Belediyemize devredeceğiz. Ne yapacaklarına Belediye yönetimimiz karar verecek” dedi.

JANDARMA BİNASI YENİLENECEK

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’nı da ziyaret eden Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri Sezer Küçükkurt, M. Emin Güzbey, M. Emin Birliktir, İsmail Akar, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları, M. Önder Artuk, Hakan Dilek ve Faruk Kılınç, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel ile il genelinde yapılan çalışmalar hakkında sohbette bulundular. Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı binasının yenileneceği bilgisini aktaran Albay Yılmaz Kırgel “Mevcut binamız 1982 yılı yapımı olduğu için ömrünü tamamlamak üzere. Mevcut binamızın arkasında yeni İl Jandarma Komutanlığı binamızın inşaatına başlayacağız. 2023 yılında yeni binamızın tamamlanması planlanıyor. Yeni bina tamamlanınca bu bina yıkılacak. Yerleşkemiz aynı yerinde kalacak ama binamız yenilenmiş olacak” dedi. Afyonkarahisar il genelinde Hamza Çömez Albay zamanında başlayan karakol inşaatlarının tamamlandığını sadece Yaylabağı Karakolunun inşaatının sürdüğünü belirten Albay Kırgel, “Orası da en kısa sürede tamamlanacak” dedi. Basın mensupları ile dayanışma içerisinde görev yaptıklarını belirten İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel, “Basınımızla karşılıklı olarak çalışmalarımıza katkı sunmaya çalışıyoruz. Güzel bir uyumumuz var. Bu uyumun devam edeceğine inanıyorum” dedi.

MEVLEVİ CAMİİ ÇEVRESİ YENİDEN DÜZENLENECEK

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerine Mevlevi Camii çevresinde yeni düzenlemelere hazırlandıklarını, Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili olarak da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vereceği kararı beklediklerini açıkladı. Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri öğle yemeğinde Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibini ağırladılar. Hanedan Kebap Dünyasında buluşan Başkan Zeybek ile Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Sezer Küçükkurt, M. Emin Güzbey, M. Emin Birliktir, İsmail Akar, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları, M. Önder Artuk, Hakan Dilek ve Faruk Kılınç gündem üzerine sohbette bulundular.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Gastronomi alanındaki çalışmalarının devam ettiğini Gastronomi Evi ve yeniden düzenlenen Millet Hamamı’nın gastronomi alanında hizmet vermek üzere önümüzdeki hafta açılacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar’ın gastronomi alanındaki gelişimine yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi. Kentsel Dönüşüm projesinin geldiği safha ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapacağı değerlendirmeyi beklediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar açısından bir fırsat olduğuna inandığımız Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanmasıyla ilgili olarak herkesin malumu olduğu üzere söz sahibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdır. Afyonkarahisar Belediyesi olarak biz üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirerek, vatandaşlarımızla Bakanlığımız arasında köprü olmaya çalıştık. Gelinen noktada Bakanlık hak sahiplerinden talepleri topladı. Bu taleplere göre yapılacak olan değerlendirmenin ardından Bakanlık tarafından alınacak olan kararı bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde durum netlik kazanır diye düşünüyorum” dedi. Kentsel Dönüşüm bölgesindeki hak sahipleri ile bu hafta yapacakları mahalle ziyaretinde de biraraya geleceklerini belirten Başkan Zeybek, “Biz her zaman vatandaşımızın menfaatlerinden tarafız” dedi.

TARİHİ VE KÜLTÜREL GÜZELLİKLERİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

Şehrimizin tarihi kent dokusuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Özellikle Mevlevi Camii çevresindeki tarihi ve kültürel güzelliklerimizin ön plana çıkarılması için yeni çalışmalar içerisindeyiz. Mevlevi Camii’nin çevresinde uygun olan yerleri Belediye olarak istimlak edip, Mevlevi Camii’nin çevresini rahatlatacağız. Orada ziyaretçilerin gelişlerini kolaylaştırıcı, kültürel ve tarihi yapıya yakışan düzenlemeler yapacağız. Bu amaçla çalışmalarımız sürüyor” dedi.

SERHAT ŞEHRİNDEN KURTULUŞ ŞEHRİNE GELDİM

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Afyonkarahisar’da görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Şehrimizin ilerlemesine katkı sunmaya çalışacağız” dedi. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı görevine yeni atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak’ı da makamında ziyaret eden Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Başsavcı Karabacak’a görevinde başarılar dilediler. Ziyarette Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Sezer Küçükkurt, M. Emin Güzbey, M. Emin Birliktir, İsmail Akar, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları, M. Önder Artuk, Hakan Dilek ve Faruk Kılınç hazır bulundular.

GÜÇLÜ VE DİNAMİK BİR BASIN YAPISI HAKİM

Afyonkarahisar’da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, “Serhat şehrimiz Edirne’den Kurtuluş şehrimiz Afyonkarahisar’a gelmiş olmak benim için ayrı bir önem arzediyor. Bugüne kadar Afyonkarahisar’la ilgili çok detaylı bilgi sahibi olamasam da Afyonkarahisar’ın çok kıymetli bir şehir olduğunu biliyorum. Balkan Savaşı’nın kazanıldığı topraklardan Büyük Zafer’in kazanıldığı topraklara geldik. Bu bilinçle görev anlayışımızı sürdüreceğiz” dedi. Görev alanında “güven” mefhumuna özel önem verdiğini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, “Afyonkarahisar basınımızı takip ediyoruz. Güçlü ve dinamik bir basın yapısı hakim. Şehrin birlikteliğine katkı sunmaya çalışıyorsunuz. Biz de bu çalışmalara kendi görev alanımız dahilinde katkılar sunmaya çalışacağız” dedi. >> ANAHABER

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.