Afbel Termal Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Milletvekillerin Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükurt ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Kahvaltı sonrası ilk konuşmayı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt yaptı. Küçükkurt konuşmasında tüm gazetecilerin gününü kutlayarak şöyle devam etti:  "24 Temmuz Basın Bayramı’nız kutlu olsun. Afyonkarahisar basın camiası kendini ispat etmiş şehrin gelişmesine katkı sunmaya devam eden bir yapıya sahip. Tüm basın mensupları şehrimiz için gerekeni yapmaya devam ediyor. Valimize, başkanımıza ve vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Belediye Başkan Zeybek de; "Sizlerle bir araya gelmekten çok mutluyuz. Basının kıymetini biliyoruz. Doğru dürüst ilkeli ve vatandaşı doğru bilgilendirmek maksadıyla yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Yalan  yanlış  bilgilerle halka bilgilendirmek gazetecilik değildir. Tüm gazetecilere teşekkür ediyorum, basın bayramınız kutlu olsun diyorum” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Hasan Arslan da, "Sizlerle bir arada olmak kıvanç vericidir.  Basın her zaman olmak zorunda. Çok seslilikle bir arada olmak daha değerli. Bu birliktelik her geçen gün artması dileğiyle” ifadelerini kullandı.

AK parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise: "Bugün 24 Temmuz Basın bayramı kutlu olsun. Gazetecilik haber alma özgürlüğü çok önemli. Bu çok önemli kul hakkına girmeden gerçek haberi yapmak  çok önemli. Gazeteci olarak sizlerden tek isteğimiz kul hakkına girmeyin. Doğru dürüst gerçek haberlerle kamu oyunu bilgilendirin. Bizim için çok önemi yerel basın gereken desteği de her zaman vereceğiz.”

Milletvekili Özkaya, “tüm gazetecilerin bayramını kutluyorum. Her zaman sizin arkanızda ve destekçiniz."

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal:

“Tüm gazetecilerin Bayramını tebrik ediyorum. Hasat döneminin en yoğun olduğu günleri yaşıyoruz. Biz bu dönemlerde şehir şehir geziyoruz. Eksiklerimizi not alıp gideriyoruz. Elbette gündemde hasat var. Gündeme TMO’ nun alımı var. Sizin bayramınız bizim de çiftçimizin bayramı. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız. Onların ürünlerini alarak bayram sevinçlerine ortak oluyoruz. Tüm gazetecilerimizin günlerini kutluyorum.”

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı,

“Medyanın işlevlerini son bir yılda daha yakından görmüş olduk. Kamuoyu oluşturmada bir takım görevlerle ifşa ediyoruz. Yerel basının daha aktif görev yaptığı bir şehirde yaşıyoruz. Bizim yerel basınımız çok güçlü. Kuvvetli kökleri olan bir basına sahibiz.  >> MEVLÜT TINAS