1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Demokrasi nöbeti sonsuza kadar sürecek  
Demokrasi nöbeti sonsuza kadar sürecek  

Demokrasi nöbeti sonsuza kadar sürecek  

Milletin şanlı destanının 5. yıl dönümünde 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan ruh ve heyecanla demokrasi nöbeti tutuldu.

A+A-

Zafer Meydanından gerçekleştirilen etkinliklere Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Yasin Ayna, AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş, Baro Başkanı Turgay Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, il müdürleri, askeri erkân, çok sayıda vatandaş katıldı.

MEHTERAN TAKIMI BÜYÜLEDİ

Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sinevizyon gösterimi sunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının akabinde protokol konuşmalarına geçildi.

BU MİLLET CUMHURBAŞKANIMIZI, HAİNLERE YEDİRMEDİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek kürsüde yaptığı konuşmada; “Rabbimden dileğim böyle ihanet şebekelerine bir daha fırsat vermesin. Darbe kalkışmasının başladığı ilk andan itibaren partimizin önünde toplandık. İhanet şebekesinin tahmin edemeyeceği kararlı bir kalabalık vardı. Bu millet Sayın Cumhurbaşkanımızı, reisimizi hainlere yedirmedi, dik durdu, dik durdu. O akşam şunu gördük. Partilisi, partisizi, yaşlısı, genci bütün insanımız bu meydandaydı. Gün birlik günüydü. Bizlerde hemşehrilerimizin verdiği destekle o akşam sabaha kadar vatandaşlarımızla birlikte hainlere geçit verilmeyeceğini bire bir yaşadık” dedi.

EMPERYALİSTLER HİÇBİR ZAMAN BİZE RAHAT YÜZÜ GÖSTERMEMİŞ

Geçmişten bu güne kadar emperyalistlerin ülkemize hiçbir zaman rahat yüzü göstermediğini ifade eden Zeybek “Geçmişten günümüze baktığımızda emperyalistler hiçbir zaman bize rahat yüzü göstermemişler. Ermeni ASALA örgütü demiş üzerimize salmışlar, 80 öncesi sağ sol demişler üzerimize salmışlar, Alevi Sünni çatışması demiş üzerimize salmışlar, Türk Kürt ayrımı demiş üzerimize salmışlar; PKK’yı başımıza musallat etmişler. Kimi zamanda din kisvesi altında yetiştirdikleri hainleri ‘yalancı cennet’ bahşederek üzerimize salmışlar. En son örneğini de din, iman, Allah kitap diyerek, kul hakkı nedir bilmeden garip gurebanın hakkını yiyerek, üniversitede başarılı olmasına rağmen sırf onlardan değil diye atanamayan bir sürü gencimiz ve insanımızın bedduasını alan hain örgüt; 15 Temmuz’da kendi emellerine ulaşmak için arkasına onurlu Türk ordusunu da alarak bu millete racon kesmeye kalktı” diye konuştu. 

VAR OLSUN TÜRK MİLLETİ

Tarihten günümüze bakıldığında Türk Milleti en büyük direnişini 15 Temmuz’da gerçekleştiğini kaydeden Zeybek, halkın hainlere fırsat vermediğini hatırlattı.  Zeybek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hassas nokta din ve imandan geçiyordu ve bunu da kullandılar. O kadar ileri gittiler ki ilköğretim çağındaki çocukların bile beynini yıkamaya kalkıştılar. Kurban parası diyerek insanlarımızı kandırıp para topladılar. Zekât dediler para topladılar, kurban dediler kurbanlar kesilmedi. Bu paraların nereye gittiği de her kesim tarafından iyi biliniyor. Buna inanan insanımız da pek çoktu. Ama gerçek ortaya çıkmasına rağmen bazı insanlar o haine hala körü körüne inanmaya devam ediyorlar. Amerika eski Dışişleri bakanının bir sözü var; “Amerika’da istikrarı nasıl sağlıyorsunuz?” diye sorulduğunda; “İçimizdeki hainleri bulur öldürürüz ama dışarıdakileri de besleriz” diyor. Bu sözleri çok doğru; kendi içlerindekileri öldürüyorlar ama bizim içimizdekileri ise besliyorlar. Bu örgüte inanan insanlarımızın gerçekleri görerek güzel vatanımıza bayrağımıza toprağımıza sahip çıkmaları. Ama onlar olmasa da bu aziz millet; 15 Temmuz’da canı pahasına da olsa bu ülkenin bölünmeyeceğini, bu ezanların dinmeyeceğini, bu bayrağın düşmeyeceğini bir kez daha gösterdi. Dünya var oldukça var olsun Türk Milleti. Hainlere bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yaşama hakkı tanımayacağız. Cenab-ı Hak bir daha ihanet şebekelerine bu ülkede fırsat vermesin, vatandaşlarımıza feraset versin. “Ben kuluma şah damarından daha yakınım” diyen Yüce Allah’tan bir daha 15 Temmuz gibi karanlık günler yaşatmasın, cuntacılara bu gibi örgütlere fırsat vermesin.”

BU MİLLET OYNANAN OYUNA DUR DEDİ

15 Temmuz 2016 yılının Cumhurbaşkanımızın liderliği ve kararlı duruşuyla, milletimizin cesareti ve mücadelesiyle büyük bir alçaklığın önüne geçildiği gün olduğuna dikkat çeken ve 15 Temmuz’un Türk tarihi ve dünya demokrasi tarihi açısından bir dönüm noktası, bir milat olduğunu söyleyen Vali Gökmen Çiçek de: “15 Temmuz 2016 öncesi hep birlikte televizyonlarda izlerdik, duyardık.  Dünyanın şu ülkesinde darbe oldu. Bir yerde ordu yönetime el koydu, iktidar değişti haberlerini hep duyardık. Çünkü dış güçler böyle istiyordu. İçeride besledikleri hainlerle beraber ülkelerin yönlerini, iktidarlarını değiştirirler, ülkeler işgal edilirdi. Fakat 15 Temmuz 2016 bu manada Türkiye’de bir milat oldu. Çünkü bu büyük millet dışarıdan planlanan, içerideki alçaklarla birlikte oynanan oyuna dur dedi. Bundan önce mutlaka ama mutlaka başardıklarını ülkemizde başaramadılar, başaramayacaklarda” ifadelerini kullandı.

İHTİYAÇ OLDUĞUNDA BU MİLLET TEKRAR AYAĞA KALKAR

İhtiyaç olduğunda bu milletin her türlüğü zorluğa rağmen ayağa kalkacağını vurgulayan Vali gökmen Çiçek: “Ulubatlı Hasanlar, Seyit Onbaşılar, Kürşatlar tarihimizde geride kaldı sanırdım. 15 Temmuz gecesi gördük ki onlar hiçbir yere gitmedi içimize yaşıyor. Adları değişiyor Ömer Halisdemir oluyor. Ölüme meydan okuyor, gülerek gidiyor. Tankın altına yatıyor, ölümü umursamıyor, helikopterden atılan kurşunlara göğsünü açıyor, abdestini alıp meydanlara koşuyor. Çünkü milletin karakteri aynı karakter, bin yıl önceki millet aynı millet. O gece şunu gördük ki; ihtiyaç olduğunda hangi zorluk olursa olsun bu millet tekrar ayağa kalkar, tekrar meydanlara çıkar. Bu milletin ferdi olmaktan bu sebeple onur duyuyor, gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

BUNDAN SONRA DA HİÇBİR ALÇAKLIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Afyonkarahisar’ın kurtuluşun şehri olduğunu hatırlatan ve Büyük Taarruz sırasında Afyonkarahisarlıların hep cephede olduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek: “15 Temmuz akşamı da Afyonkarahisar yine meydanlardaydı. Afyonkarahisarlılara da minnet borçluyuz. Biz inşallah 15 Temmuz’da olduğu gibi bundan sonra da hiçbir alçaklığa izin vermeyeceğiz, ülkemizi işgal ettirmeyeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 15 Temmuz konulu video gösterimi izlenime sunuldu. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerden eş zamanlı olarak Sela okundu ve dualar edildi. Demokrasi Nöbeti, sabah namazı saatine kadar devam etti.

>> MEVLÜT TINAS

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.