1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. ‘Benim köyüm şehir olacak’ kitabının tanıtımı yapıldı
‘Benim köyüm şehir olacak’ kitabının tanıtımı yapıldı

‘Benim köyüm şehir olacak’ kitabının tanıtımı yapıldı

Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal faaliyetlerine ara vermeden devam ederken bu doğrultuda yapılan çalışmalara da öncülük ediyor.

A+A-

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in önderliğinde verilen destek sonucu Eğitimci- Yazar Veli Cengiz tarafından kaleme alınan Benim Köyüm Şehir Olacak adlı kitabın tanıtımı yapıldı. Taş Medrese 'de yapılan tanıtım programına Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar  ve çok sayıda  davetli katıldı. 

KİTAPTA AFYONKARAHİSAR'IN YATIRIMLARI ELE ALINDI

Kaleme alınan eserde Vali Gökmen Çiçek'in Afyonkarahisar'daki bir yıllık görev süresince hayata geçirdiği projeler ile Yazar Cengiz'in, memleketi Afyonkarahisar'a ve İhsaniye ilçesi Ayazini Köyü'ne yapılan yatırımlar anlatıldı.

BELEDİYE TARİHİNDE 71. KİTABIMIZ BASILDI

Tanıtım programında konuşan Eğitimci- Yazar Veli Cengiz, Benim Köyüm Şehir Olacak adlı kitabının yazılış hikâyesini paylaşarak katkı sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve emeği geçenlere teşekkür etti. Yazar Cengiz, “Benim köyüm ve İhsaniye yıllarca unutulmuş. Kendi çaresizliği içinde çaresizce yaşamaya devam etmiş. Benim rahmetli annem Benim köyüm şehir olacak demişti yıllar önce. Bende 1985-86 yıllarında bu kitabı tefrika olarak yazmıştım ama sonunu bağlamak nasip olmamıştı. Bu kitabın basımında büyük yardımı olan Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'e, Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş'a, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İhsan Akar'a ve emeği geçen tüm personele teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

SANATA, KÜLTÜRE VE TARİHE VERDİĞİMİZ DESTEKLERE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK

Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ise kültürel yayınlara verdiği desteğe dikkat çekerek; “Sanata, kültüre ve tarihe verdiğimiz desteklere bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye tarihinde bugün 71. Kitabımızı basıyoruz. Veli Hocama Benim Köyüm Şehir Olacak eseri ile belediyemiz kültür yayınlarına verdiği katkıdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Hocam kitabında; Anadolu insanının talihini kıracağını, Anadolu insanının büyüyüp gelişeceğinden bahsediyor. Ülkemizin, devletimizin ve milletimizin daha iyi noktalara gelmesini canı gönülden arzu ediyoruz” dedi.

BELEDİYEMİZ KÜLTÜR - SANAT VE TARİHE IŞIK TUTUYOR

Afyonkarahisar'ın kültür hayatını zenginleştirecek çok değerli bir eserin tanıtım toplantısında bulunmaktan duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Yardımcısı Mehmet Keklik'te kitabın hayırlara vesile olmasını temenni etti. Şehrimizin kültürel yaşamına katkıda bulunacak bu tür eserlerin her daim destekçisi olduklarını aktaran Vali Yardımcımız Keklik, “Kadim tarihi, binlerce yıllık zengin kültür ve medeniyet birikimi ile tüm yolların kesiştiği; ülkemizin en değerli şehirlerinden birisi olan zafer, kurtuluş ve kuruluş şehrimiz Afyonkarahisar'ımızın yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden birisi olan Eğitimci Yazar Veli Cengiz hocamızın Benim Köyüm Şehir Olacak kitabının ilimize ve kitapseverlere hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu kitabın basımını gerçekleştiren ve daha birçok eseri basarak şehrimizin kültür- sanat ve tarihine ışık tutan ve bastığı kitapları halkımızın beğenisine sunan bu konuda özverili bir ekiple çalışan değerli Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek beyefendi şahsında bütün ekibini Sayın Valimiz adına tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de şehrimizin kültür hayatını zenginleştirecek daha nice eserleri yayınlamalarını temenni ediyoruz” diye konuştu. >>MEVLÜT TINAS

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.