Ziyaretleri esnasında vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Mehmet Zeybek, talep ve önerilerini dinleyerek hayır dualarını aldı.

“GASTRONOMİ ÜRÜNLERİMİZ HEM TANITILACAK HEMDE SATIŞA SUNULACAK”

 UNESCO tescilli Gastronomi şehri Afyonkarahisar'da gastronomi alanında yapılan eserlerden biri olan Gastronomi Sokağında çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Mehmet Zeybek,

Sandıklı’da Hayvanlarda Şap Aşılaması Tamamlandı Sandıklı’da Hayvanlarda Şap Aşılaması Tamamlandı

Gastronomi Sokağında tarihi dokuya uygun yöresel ürünlerimizin hem üretiminin hem de tanıtımının yapıldığını ifade etti. Başkanı Mehmet Zeybek; “Burada ziyaretçilerimiz Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın tescilli ürünlerinin nasıl yapıldığını yerinde görüp aynı zamanda alışveriş de yapabilecek. İnşaatımız hızla devam ediyor” diye konuştu.

“BEDESTEN MEYDANI CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Daha sonra Bedesten Meydanı’na geçen Başkan Mehmet Zeybek,, şehrimizin simgesi olan Kadınanalar’ın Bedesten Meydanına taşınacağını ifade ederek meydanın peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları ile adeta bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.  Zeybek Başkan “Bedesten Meydanı, şehrimizin tarihi dokusunu yansıtan, aynı zamanda birçok hatırayı da içinde barındıran, toplumsal buluşma noktası olarak şehrimizin simgesi halinde. Düzenleme projesiyle meydanın daha işlevsel, estetik ve çevre dostu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyoruz. Şimdiden Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

"TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYOR GELECEK NESİLLERE KAZANDIRIYORUZ”

Köle Hanı ve Evlendirme Dairesi olarak bilinen tarihi yapılarda da devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde gören Başkan Mehmet Zeybek; “Bugüne kadar birçok ecdat yadigârı eserleri restore ederek, günümüze kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Tarihi yapılarımızın korunması ve bu yerleri gelecek nesillere de taşımak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. En kısa sürede restorasyonu tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Şehrimizin tarihi değerlerini ve kültürel zenginliklerini gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz” dedi. >>İBRAHİM ARTIÇ