1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Vesayet Odaklarına Evet Diyerek Cevap Vereceğiz 
Vesayet Odaklarına Evet Diyerek Cevap Vereceğiz 

Vesayet Odaklarına Evet Diyerek Cevap Vereceğiz 

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven  ile birlikte Sultandağı ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclis toplantısına katıldı.

A+A-

Anayasa değişikliği halk oylaması çalışmalarına tüm hızıyla devam eden AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Milletvekili Av. Ali Özkaya ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Sultandağı ilçesinde İlçe Danışma Meclis toplantısına katıldılar. İlçe halkının yoğun ilgisi ile karşılanan Milletvekili Özkaya ve İl Başkanı Yurdunuseven, vatandaşlarla teker teker tokalaştı. İl Başkan Yardımcısı Nurettin Birliktir’in divan başkanlığı yaptığı ilçe danışma meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Metin Kumcu, 16 Nisan’da Sultandağı halkı güçlü bir Türkiye için ‘Evet’ diyeceğini belirtti. Yeni Türkiye’nin inşasında Sultandağı halkının da yer alacağını ifade eden Kumcu, “Birlik ve beraberliğimizin daim olması için 16 Nisan’da evet diyeceğiz. Sultandağı ilçesi olarak güçlü yürütmeden yana olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Artık vesayet odakları ülkemize zarar veremeyecek” dedi.

BUNDAN SONRA DARBELER OLMAYACAK

İlçe Başkanı Metin Kumcu’nun ardından bir konuşma yapan İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Sultandağı ilçe halkının ilçe danışma meclisine göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti. Anayasa değişikliği halk oylaması ile Türkiye’nin önünün açılacağını ifade eden Yurdunuseven, “Evet oyu kullanana da saygımız var. Hayır, oyu kullanana da saygımız var” dedi. Sultandağı halkının 16 Nisan’da anayasa değişikliğine evet vererek vesayet odaklarına gereken cevabı vereceğini belirten Yurdunuseven, anayasa değişikliği ile güçlü bir yürütme ve güçlü bir hükümet sisteminin hayata geçeceğini belirtti. Yurdunuseven, “Bu Anayasa değişikliği halk oylaması ile güçlü bir yürütme ve güçlü bir hükümet olacak inşallah. Bu bizlere huzurun, güvenliğin ve özgürlüğün teminatı olacak. Hep birlikte vesayet odaklarını ortadan kaldıracağız. Bunu neden söylüyoruz; 15 Temmuz darbe gecesi hain FETO’cular parlamenter sistemin vesayet odaklı gediklerinden girerek, bu darbe girişiminde bulundular. Bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Halkın yüzde 50+1 oyunu alan güçlü yürütme ve güçlü hükümet ortaya çıkacağı için inşallah bundan sonrada vesayet odakları da hiçbir şekilde ortaya çıkmayacak” dedi.
 
BENDE DÜŞÜNCELERİMİ SUNDUM 

İlçe Danışma Meclis toplantısında Sultandağı halkına hitap eden Milletvekili Av. Ali Özkaya, ilçenin sorunlarını ve taleplerini yakından takip ettiğini söyledi. Sultandağı halkının sorunlarına çözüm ürettiklerini hatırlatan Özkaya, geçtiğim yıl yaşanan don olayından dolayı çiftçilere önemli bir destek sağladıklarını hatırlattı. Sultandağı ilçesine yapılan ve yapılması planlanan yatırımların ardından 16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği hakkında açıklamalarda bulunan Özkaya, şöyle konuştu; “Şimdi bize anayasayı neden değiştiriyorsunuz? Zamanı mıydı? diyorlar. Biz de tam zamanı olduğunu aziz milletimize anlatmaya devam ediyoruz. Anayasayı değiştirmek için 330 milletvekili olması şarttı. Önceden uzlaşma komisyonu kurulmuş ve 60 maddede anlaşılmıştı. Ancak CHP bu konuda su koy vermişti. İleriki zamanda ise 7 Haziran ve 15 Temmuz dönemini yaşadık. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli bizim önerdiğimiz yeni anayasayı görmek istedi ve süreç başladı. 2 Parti teklifi meclise getirdi. Gerekli önerileri yaptık. Ben kendi adıma düşüncelerimi 10 sayfa yazarak sundum.”
 
OLUMSUZ ŞARTLARDA OLAN ANAYASAYI DEĞİŞTİRİYORUZ

“İşin özü Cumhuriyettir. 1923 yılında Cumhuriyeti ilan ettik. Cumhuriyet milletin kendini yönetecekleri kişileri kendisinin seçtiği bir yönetim şeklidir” diyen Milletvekili Özkaya, “1923’ten 1950’ye kadar tek parti olarak seçim yapılıyordu. CHP 1950’ye kadar bu toplumun temel değerlerine karşı bir savaş açtı. Türkçe ezan okutuldu. Sonra 1948 de imam Hatip okullarını açtılar. Sonra seçimle Menderes geldi ve memlekete çok hizmetleri oldu. 10 yıl boyunca ülkemiz kalkındı. Ancak CHP zihniyeti Menderes’i darbe ile devirdi. Bundan sonra oturdular kendilerine göre yeni bir anayasa yaptılar. Bu anayasa ile kendi iktidarlarını sağlamlaştırmak istediler. Bunun dışında devletin diğer kurumlarını da aldılar. 80’de yeniden bir darbe oldu. 82 anayasası yapıldı. Bu sefer Cumhurbaşkanı tam yetkili ancak sıfır sorumluluk haline dönüştürüldü. Sadece vatana ihanet suçundan yargılanabiliyordu. Biz şu an bu olumsuz şartlarda olan anayasayı değiştiriyoruz” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından İlçe Danışma Meclis toplantısı fikir alış verişi ile sona erdi. İlçe Danışma meclis toplantısına teşkilat mensuplarının yanı sıra ilçe halkıda yoğun ilgi gösterdi.
 

Bu haber toplam 1226 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.