1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Verecek
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Verecek

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Verecek

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında 10 Ocak 2017 tarihinde imzalanan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği" protokolü kapsamında....

A+A-

TR33 Bölgesi'nde 2017 yılı içerisinde dönemler halinde ücretsiz uygulamalı girişimcilik eğitimi verileceğini açıkladı. 
Zafer Kalkınma Ajansınca yapılan açıklamada;”Birinci dönem kapsamında 2017 Mayıs ayı içerisinde her bir il merkezinde 3'er olmak üzere toplam 12 kurs açılacaktır. Her bir kurs kapsamında azami 30 kişi katılımcı olarak belirlenecektir. Eğitime, 18 yaşını doldurmuş ve Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa veya Uşak illerinde ikamet etmekte ya da çalışmakta olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir. Katılımcıların seçiminde şehit yakınlarına, gazilere, engellilere, kadınlara ve gençlere (18-29 yaş) öncelik verilecektir. Bir kurs kapsamında toplam eğitim süresi 35 saat olup eğitim hafta içi 5 gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Toplam eğitim süresinin yüzde 80'ine katılım sağlayanlar, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanırlar. Katılımcılar bu belge sayesinde KOSGEB tarafından 50 bin TL'si hibe, 100 bin TL'si kredi şeklinde verilen "Yeni Girişimci Desteği"ne başvurmaya hak kazanırlar. Başvuru yapmak için http://www.zafer.org.tr/2017-yili-uygulamali-girisimcilik-egitimi-basvuru-formu.html?view=rsform adresinde yer alan “2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvuru Formu”nu doldurmanız ve e-posta adresinize gönderilecek olan bu formun çıktısını alıp, imzalayıp nüfus cüzdanı örneği ile birlikte Kütahya ilinde bulunan Ajans Genel Sekreterliği’ne ya da Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerinde bulunan Yatırım Destek Ofislerine teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru yapmak için son zaman 07/04/2017 saat 18:00'dir. Eğitime kabul edilenlerin listesi www.zafer.org.tr adresinden duyurulacaktır” denildi.

 ‘Teknik Destek Programı’ başvuruları da başladı

Ayrıca Zafer Kalkınma Ajansına Teknik Destek Programı başvurularının başladığı açıklandı. Zafer Kalkınma Ajansı 3 Mart 2017 tarihinde 2017 yılının Teknik Destek Programı ilan edildiğini belirttiği açıklamasında; “TR33 Bölgesi (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak)’illerindeki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar ile bunların kurduğu veya ortağı olduğu işletmelerin başvuru sahibi olabileceği programın toplam bütçesi 1 milyon lira olarak belirlenmiştir. 2017 TD ile “TR33 Bölgesi’nin beşeri sermayesini ve kurumsal kapasitesini geliştirici nitelikteki eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma faaliyetlerinin desteklenmesi” amaçlanmaktadır. 1 Milyon TL bütçeli 2017 TD kapsamında desteklenmeye hak kazanan eğitim/danışmanlık faaliyetleri Ajans personeli veya Ajans’ın hizmet alımı yoluyla belirleyeceği yükleniciler tarafından sağlanacaktır. Proje başvuruları 3 Mart 2017 - 29 Aralık 2017 tarihleri arasında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul edilecek olup Program, 5 (beş) dönem halinde uygulanacaktır. Programlara ilişkin ayrıntılı bilgiye ve başvuru rehberlerine www.zafer.org.tr adresinden ulaşılabilir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.
 

Bu haber toplam 1043 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.