1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Ülkücü Şuurla Çalışıp Teşkilatı Güçlü Tutmalıyız
Ülkücü Şuurla Çalışıp Teşkilatı Güçlü Tutmalıyız

Ülkücü Şuurla Çalışıp Teşkilatı Güçlü Tutmalıyız

MHP’nin yeni İl Başkanı olmaya hazırlanan Mehmet Karagöz; “Ülkücülerin geneli kendi menfaatleri için siyaset yapmazlar onlar için önemli olan...

A+A-

MHP’nin yeni İl Başkanı olmaya hazırlanan Mehmet Karagöz; “Ülkücülerin geneli kendi menfaatleri için siyaset yapmazlar onlar için önemli olan vatandır, millettir, bayraktır bunun için siyaset yaparlar. Ülkücü şuuru taşıyanlar el birliği ile çalışmalı ve teşkilatını güçlü tutmalıdır” dedi.

Anayasa değişikliği paketine evet diyeceğini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kararının teşkilatı bağlamayacağına ilişkin yaptığı açıklama sonrasında görevden alınan İl Başkanı Raşit Demirel’in yerine yetkilendirilen Mehmet Karagöz, yaşanan süreci ve MHP il teşkilatının il genelinde izleyeceği politika ve yaklaşımları anlattı.

GENEL MERKEZ KARAGÖZ’Ü GÖREVLENDİRDİ

MHP İl Başkanı iken yaptığı açıklama sonrasında görevden alınan Raşit Demirel’den boşalan ve yaklaşık 1 aydır görevlendirme yapılmayan MHP İl Başkanlığı için yapılan değerlendirmeler neticesinde genel merkez tarafından görevlendirilen MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Karagöz, İl Yönetimi’nde yer alacak isimlerin tespitini de yaptıklarını ve genel merkeze gönderdiklerini söyledi. Genel merkezden verilecek resmi yetkiyle birlikte MHP Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek İl Başkanlığı görevini devralarak MHP çatısı altında çalışmaya devam edeceğini söyledi. İstifasının ardından ise MHP Merkez İlçe Başkanlığı görevine ise mevcut yönetimde bulunan isimlerden bir tanesinin görevlendirileceğini de dile getirdi.

“İL YÖNETİMİNİN YOKLUĞUNDA BİR BOŞLUK YAŞANMADI”

Raşit Demirel’in görevden alınmasının ardından İl Yönetiminin görevlerini kendisinin geçici olarak sürdürdüğünü ve boşluk yaşanmadığını belirten Karagöz; “Bu süre zarfında ilçe ve belde teşkilatlarımızın sorunları ve taleplerini dinleyerek gerekli adımları atmaya gayret ettik. Genel Merkezimiz tarafından resmi görevlendirmenin yapılmasının ardından tüm teşkilatlarımızla birlikte MHP’nin temel ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 47 yıllık geçmişi olan bir siyasi partiyiz ve ülkenin bölünmez bütünlüğü başta olmak üzere ülke menfaatlerini gözeten bir siyasi çizgiye sahibiz. Bu çizgimizden de hiçbir şekilde sapmadan ülkücü camiayı bütünleştirecek bir anlayışla görevimizi yapacağız” dedi.

“ARAMIZA FİTNE SOKMAYA ÇALIŞANLAR VAR”

Değişimden yana olan MHP’liler ile başlayan, anayasa değişikliği paketine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Evet’ diyeceğini açıklamasının ardından devam eden eleştirilerin sertleşmesiyle birlikte MHP içerisinde yaşanan ayrışma sürecinin nasıl giderileceği yönündeki soruya da yanıt veren Karagöz, kongre sürecinin başladığını 18 Mart 2018’de yapılacak olan genel kurul ile birlikte bu sürecin tamamen ortadan kalkacağını söyledi. Eylül ayından itibaren kongre süreçlerinin ülke genelinde başladığını ve değişimden yana olduğunu söyleyen ayrılıkçı gruplarda yer alan üst kurul delegelerinin yapılacak seçimlerle yenilenerek 18 Mart 2018’de genel başkanı seçeceğini belirten Karagöz; “Geçmişte merhum Muhsin Yazıcıoğlu partiden ayrıldığında da partinin dağılacağı iddia edilmişti ama MHP hala ayakta. Tuğrul Türkeş partiden ayrıldı değişen ne oldu derseniz hiçbir şey değişmedi MHP hala ayakta. Giden kendisine yapar, ayrı düşünen, ayrılıkçı düşünen, bölücü düşünen de dışarıda bir zerre olarak kalır. Önemli olan adap çerçevesinde istediğinizi düşünebilirsiniz ama edep ve adabı aşan sözler kullanarak incitici konuşan, aramıza husumet tohumları ekerek fitne sokmaya çalışanlar var bizi üzen de budur” dedi.

BUGÜN HAKARET ETTİKLERİNİZLE YARIN NASIL KUCAKLAŞACAKSINIZ”

Yol arkadaşlarına telkinlerde de bulunan Mehmet Karagöz; “Bugün genel merkezde görev yapan isimler var ama yarın belki başka isimler orada görev yapacak. Bugün genel merkezdeki yöneticilere hakaret edenlerin sevdikleri isimler göreve geldiğinde de onları sevmeyenlerde yeni gelenlere mi küfür ve hakaret edecek. Bizde bir kültürdür beyliğe herkes aday olabilir ama bey kimse herkes ona biat etmek zorundadır. Beye biat ne zamana kadar derseniz kongre yapılana kadar çünkü kongre bir tercihtir. Kongre sonunda kim bey ise ona herkes biat etmelidir. MHP’de ülkü ocaklarından gelen bir kültür vardır o da lider, teşkilat ve doktrin asla tartışılamaz. Bu konuda tartışan var ise de bizim aramızda yeri yoktur. Tartışılacak bir konu var ise istişarelerde tartışılır, bey istişareyi yönetir ve istişare sonrasında alınan karar neyse bey alınan karara uyar. Ancak bizim arkadaşlarımızın sosyal medya üzerinden ettikleri hakaret ve küfürler var. Sorunlar bittiğinde biz aile olarak yeniden nasıl kucaklaşacağız. Bunları düşünerek hareket etmemiz lazım” diye konuştu.

“KLAVYE KAHRAMANLIĞI YAPMAYIN, TEŞKİLATLA PAYLAŞIN”

Ülkücüler olarak tüm sorunları ve tartışmaları bir kenara bırakıp bir arada durmaları gerektiğini ifade eden Mehmet Karagöz; “Ülkücülerin geneli kendi menfaatleri için siyaset yapmazlar onlar için önemli olan vatandır, millettir, bayraktır bunun için siyaset yaparlar. Vatanı ve milleti için siyaset yapan insanlar neden birbirleri ile çekişsinler, çelişsinler. 12 Eylül’de birbirine sırtını dayayıp can alan, can veren insanlar bugün makam ve mevki için birbirleri ile çekişme içerisine giriyor bunlar yanlış davranışlar. Herkes teşkilatına biat etmeli bir sıkıntısı veya endişesi var ise gelip teşkilatı ile bire bir görüşmeli, sosyal medya üzerinden klavye kahramanlığı yapmamalı. Ülkücü şuuru taşıyanlar el birliği ile çalışmalı ve teşkilatını güçlü tutmalıdır” dedi.

“KIRGINLAR, KÜSKÜNLER VE KIZGINLARLA BİRLİKTE MHP’Yİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı görevleri yaptığı dönemlerdeki anlayışı ile teşkilatta iyi tanınan bir isim olduğunu belirten Mehmet Karagöz; “Ben yumuşak ruhlu bir insanım ama yanlış yapıldığında da bir o kadar sert bir insanım. Bundan sonraki süreçte kimseyi şu veya bu diye ayırmadan geçmişte teşkilat yöneticisi değilken kucakladığım gibi kucaklayacağım. Kırgınlar, küskünler, fikir ayrılığı yaşayanlar olabilir onları da barıştırarak birlik ve bütünlüğümüzü tesis etme gayreti içerisinde olacağım. Herkesin fikirlerine saygılıyım ve bir araya geldiğimizde de herkesin fikirlerini tartışacağız ve olması gerekeni yapacağız” ifadelerini kullandı.
 

Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.