1. YAZARLAR

  2. Mustafa Kılınç

  3. Ülke Ekonomisine Kan, Afyon İçin İstihdam Demek
Mustafa Kılınç

Mustafa Kılınç

Yazarın Tüm Yazıları >

Ülke Ekonomisine Kan, Afyon İçin İstihdam Demek

A+A-

Değişim ve gelişim birbiriyle bağlantılı iki terim olarak dillerde pelesenk olmuştur. Bu iki terim günlük hayatımızda genellikle ticari anlamda kullanılan ama insan hayatıyla da bağlantılı cümlelerdir.

Bir çocuk dünyaya gelir fiziki gelişimi devam ederken anne, baba ve aile büyüklerinden aldığı eğitim ile okulda aldığı eğitimler çocuğun kişisel gelişimini de sağlar. Zaman içerisinde bilgileri ile tecrübeleri çocuğun gelişiminde değişim yaratırken fiziki gelişiminde de değişime uğradığı birkaç yıl sonra çok daha net ortaya konur. Böylece çocuğun değiştiği ve geliştiği şeklinde kelimeler kullanılır.

Afyonkarahisar’da 2017 yılında ciddi anlamda değişti ve gelişti. Motor sporları ile ilgili atılan adımla önce Türkiye Şampiyonası gerçekleştirilmişti. Yakın zamanda gerçekleştirilen lansman toplantısı ile 2018 ve 2019 Dünya Şampiyonası’nın yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Tarihi, termali, sağlık tesisleri ve lezzetleri ile marka şehir olan ancak yeterli tanıtımı yapılamadığı için marka kent olarak ilgi görmeyen Afyonkarahisar için İstanbul’da tanıtım günleri etkinlikleri gerçekleştirildi. Benzer tanıtım etkinlikleri için Ankara’da da çalışmaların yapıldığını biliyoruz.

AK Parti Genel Merkezi tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen İstişare Toplantıları ’da şehrin tanıtımı açısından oldukça önemli. Bu toplantılar vesilesi ile ulusal medya ile birlikte uluslararası medya kuruluşlarının da Afyonkarahisar’ı zikretmesi bilmeyenler, tanımayanlar için bir merak uyandırmıştır.

İstişare toplantılarında yapılan görüşmeler sonucunda önemli kararlar alındığı ve uygulamaya konacağını duymak da ayrı bir önem taşıyor çünkü İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in basın ile paylaştığı bilgiye göre Alkoloid Fabrikası’nın modernize edilerek Milli İlaç üretimi yapılması yönünde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a talepte bulunduklarını, Bakanın da bu konuda çalışma yapılması yönünde girişimlerde bulunacağını belirtildi.

Dünya genelinde var olan sayılı alkoloid fabrikalarından bir tanesi olan Afyonkarahisar’da modernizasyonun sağlanması demek yeni üniteler kurulması ve istihdam demektir. Ulaşım ağı itibariyle önemli bir noktada bulunan Afyonkarahisar’da böylesine önemli bir çalışma ilaç sektöründe hizmet veren firmaların da yeni yatırımları anlamına gelir. Cari açığın en önemli kalemlerinden birisi olan ilaç sektöründe yapılacak atılımla ülke ekonomisine yeni bir kan, Afyonkarahisar için de yeni istihdam anlamına gelecek çalışmanın hızla tamamlanması her anlamda kazanç olacaktır.

Bu yazı toplam 583 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.