1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Türkeş'in Fikirlerini Yaşatacağız
Türkeş'in Fikirlerini Yaşatacağız

Türkeş'in Fikirlerini Yaşatacağız

MHP Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, MHP’nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyeti intikalinin 20. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Başbuğ Türkeş’in ortaya koyduğu fikirlerin milletimizin birliği ve bekası için oldukça önemli olduğunu ifade eden Kartal, bu fikirlerin yaşatılarak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılacağını söyledi

4 Nisan 1997 tarihinde aramızdan ayrılan MHP’nin kurucu genel başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in aramızdan ayrılışının 20. Yılında MHP Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal bir mesaj yayınladı.

Alparslan Türkeş’in ortaya koyduğu fikirlerin bugün çok daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Kartal, bu değerlerin korunarak gelecek nesillere aktarılacağını ifade etti.

Fikirlerini yaşatacağız

Merhum Başbuğ Türkeş’in asker, siyaset ve bir düşünce insanı olduğuna dikkat çeken Kartal, “25 Kasım 1917 tarihinde dünyaya gelen merhum Başbuğumuz 4 Nisan 1997 tarihine kadar vatanımızın ve milletimizin birliği için mücadele etmiştir. Bu uğurda büyük sıkıntılar yaşamasına rağmen asla pes etmeyen Başbuğ Türkeş, Türk dünyasının en seçkin liderlerinden birisidir. Fikirlerini asla unutmayacağız ve gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur” dedi.

Asla pes etmedi

Başbuğ Türkeş’in demokrat tavrı nedeniyle yıllarca sürgünlerde, cezaevlerinde yaşadığına dikkat çeken Kartal, “Kirli oyunlarla gençliğimiz birbirine düşürülmek istendiği zaman merhum Başbuğ Türkeş gençleri korumaya özen göstermiştir. Türk Milletinin ebedi bekası için gece-gündüz çalışmıştır. En zor anlarında bile pes etmeyerek mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermiştir. Aramızdan ayrıldığı 20 yıl boyunca söylediği fikirlerin bugün ne kadar anlam taşıdığını daha iyi görüyoruz” dedi.

Birliğimiz daim olacak

Bugün ülkemizi yıkmak için çaba harcayanları çok iyi bildiklerini ifade eden Kartal, “Merhum Başbuğ Türkeş ömrü boyunca milli birlik ve dirliğimizin korunması için çaba harcamıştır. Bugün ülkemizi parçalamak isteyen karanlık yapılar hala çalışıyor. Ancak Merhum Başbuğumuzun onlarca yıl önce söylediklerini bugün daha iyi anlıyoruz. Bir kez daha merhum Başbuğ’a Allah’tan rahmet dilerken, Türk Milletinin izinde olduğunu özellikle belirtmek istiyorum” dedi. 
 

Bu haber toplam 2274 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.