1. YAZARLAR

  2. Mustafa Kılınç

  3. Terörü Finanse Edeceğinize Mücadele Edin
Mustafa Kılınç

Mustafa Kılınç

Yazarın Tüm Yazıları >

Terörü Finanse Edeceğinize Mücadele Edin

A+A-

Dünya genelinde terörizm her geçen gün farklı kimlikler ve gerekçelerle hortlamaya bununla birlikte de masumların hayatlarının yitip gittiği, toplumun bir kısmında kin ve nefreti tetiklerken kimilerinde ise yaşamlarını etkileyen korku ve endişeye sevk edici boyutlara ulaştı.

Türkiye yıllardır terör örgütleri tarafından düzenlenen saldırılarda yüz bine yakın insanını terör saldırılarında kurban vermiş bir ülke olarak terörün acı yüzünü her fırsatta dünyaya haykırmaya çalıştı. PKK, Hizbullah, Daeş, Boko Haram gibi örgütlerin terör örgütü olduğunu dünya devletlerinin de bu örgütlerle mücadele etmesi gerektiğini deklare etmişti.

Türkiye’nin bugüne kadar yaptığı tüm açıklamalara, tüm çağrılarına rağmen terörle mücadele etmek bir yana teröre destek vermeyi öncelik olarak gören ülkeler finansal destek, siyasi destek ve silah desteği gibi bir çok konuda terör örgütlerine omuz vererek dünyada masumların canlarına mal olacak eylemlerin azmettiricisi konumuna geldiler.

Son yıllarda Türkiye’nin yaşadığı terör saldırılarını umursamayan bazı devletlerin kendi ülke sınırları içerisinde de terör saldırıları baş göstermeye başladı. Yaşanan saldırılarda da yine yüzlerce masum insanın hayatını kaybetmesi terörün din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yürek yaktığının bir göstergesi olarak akıllara bir kez daha kazındı. Yaşanan terör saldırılarının ardından Türkiye’nin çağrılarının ne anlama geldiğini anlaması gerekenler hala akıllarını başlarına almadan terörü finanse etme girişimlerini sürdürüyor.

İki yüzlü tutumunu sürdüren süper güçlerin en yakın dostlarının ülke sınırları içerisinde yaşanan terör eylemleri sonrasında terörü kınamalarına rağmen terörü finanse etmeleri terör mağduru ülkeler tarafından da anlaşılması gereken önemli detaylardan biri olmalı. Barcelona’da yaşanan terör saldırısı terörün sadece Türkiye için bir tehdit olmadığının anlaşılması noktasında önemli bir olaydır. Tıpkı Fransa’da yaşanan terör saldırısı gibi.

Terörün hedef aldığı ülke, kitle önemli değil. Önemli olan terörün masumların canına mal olmasıdır ve artık terör tüm dünyanın bir sorunu olarak ele alınmalıdır. İnsan hayatını hiçe sayan bir ülke olmayı kabul edip terörü finanse etmekten artık vazgeçin ve terörle mücadelede masumların tarafında yer alın

Bu yazı toplam 629 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.