1. YAZARLAR

  2. Bülent Elitok

  3. Son Tango Alternatifsiz Bırakma
Bülent Elitok

Bülent Elitok

Yazarın Tüm Yazıları >

Son Tango Alternatifsiz Bırakma

A+A-

Bir gün bir karga ile bir tilki uçakla yolculuk yapıyorlarmış. Karga hostes çağrı ziline basıyor ve  hostes "buyurun ne istemiştiniz?" diye sorunca karga "hiç ibn..lik olsun diye bastım" diyor. Aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde karga aynı sözü söylüyor. Bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor ve bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor. Hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tilkiye soruyor, tilki de hiç ibn...lik olsun diye bastım der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor. Tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. Tilki kargaya sitem ederek "senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin" deyince karga da "madem uçmayı bilmiyorsun ne diye ibn..lik yapıyorsun" der.

İşte böyle dostlar. Bazen insanlar hadlerini bilmezler de "düğmeye basıp" dururlar. Neden? çünkü çok bastı ya, kimse bir şey demedi ya! Sanıyor ki, bu ömür boyu böyle sürecek, kimse onu uçaktan atmayacak. Ne desen, ne yapsan boş. Bu tip adamlar, ancak uçaktan atarsanız, anlatılmak isteneni anlayabiliyor maalesef. 

Reis Trump ile görüştü. İçeriği tam olarak bilemiyoruz. Esasen bundan bit "tık" önde merak ettiğimiz şey, iki liderin karşılaştıklarında verecekleri fotoğraftı kanımca. Öyle ki, dikkatli incelediğimizde Reisin ABD Başkanlığı'na Trump'tan daha çok yakıştığını söylesek usul hatası yapmış olmayız sanırım (hemen yargılamayın canım beni. Koltuğu doldurma açısından, dünya lideri olma açısından, yakışma açısından demek istedim). Yine vücut hareketlerine baktığımızda Trump'un Reis hakkında bayağı şey bildiği (ki bunu bilmesi gerekir zaten), alttan alta saygı duyduğu, kendini önce tokalaşmak ve el uzatmak zorunda hissettiğini, Reis'i kendine çekmek isterken kendisinin Reis tarafından çekildiğini görebiliyoruz. Her ikisi de halkın desteği ile gelmiş, her ikisi de teşbihte hata olmasın "korkusuz cengaver" ama birisi "biz ne başkanlar gördük" deme şansına sahip iken, diğerinin siyasi hayatı boyunca gördüğü tek Cumhurbaşkanı Türkiye'den. Yani "bir fırın ekmek yeme meselesi". Yine birisi demokratik, zengin, süper gücün olduğu, konforlu bir sistemin getirdiği Başkan, diğeri tırnakları ile kazıyarak, türlü badireler atlatarak gelmiş bir Cumhurbaşkanı. Kurdun saltanatı aslan gelinceye kadar misali, daha karizmatik olan Reis'ti herkesin takdir edeceği gibi. 

21 Mayıs'a, tarihi güne, sadece bir kaç gün kaldı. Allah uzun ömürler versin, kısmet olursa Cumhurbaşkanımız aşkına, AK Parti'ye geri dönecek. Çok da iyi olacak inşallah. Tabanın beklentisi "firesiz" bu yönde. Kaptan direksiyonda. Millet koşulsuz arkasında. Güllük gülistanlık değil elbet. Ateş çemberi yanı başımızda ve taleplerimiz var bizim de elbet. Güçlü bir liderimizin olması takdir-i ilahi bence. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın dümene geçmesi ile birlikte, daha da güçlü bir lider göreceğiz karşımızda. Hem içeri de, hem de dışarıda. İçerisi en az dışarısı kadar önemli. Siz içeride yek vücut değilseniz, hasta adam muamelesi yaparlar size. O yüzden önce sağlam vücut. Bu nedenle Reis'in başa geçmesi ile vücudu hasta eden Fetö terör örgütü başta olmak üzere, tüm terör örgütlerinin, Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin dediği gibi, ucu nereye dokunursa dokunsun bertaraf edilmesi, yok edilmesi gerekir. Her kuruma sızmış, kaymak yerleri tutmuş, takkiye ustası özellikle Fetö terör örgütü mensuplarının bulunup adalete teslim edilmesi bu milletin en büyük beklentisidir Reis'ten bundan sonra. Nitekim, Fetö terör örgütünün şu andaki stratejisi kanımca şudur: Takkiye yap, bulunduğun yeri koru, buradan bulunduğun yere tehdit oluşturabilecek devletini, milletini seven vatan evlatlarının önünü kes, alternatif yaratma! Öyle yap ki, yarın öbür gün senin işgal ettiğin bu makamlara bizim adamlardan başka atanacak adam bulunamasın. Yani yönetim erkini "alternatifsiz bırak!". Bu hususta eski güç aldıkları yerleri açıkça kullanamadıklarından "iftira mekanizmasını, itibarsızlaştırma mekanizmasını" özellikle kullanacaklardır. Tüm amaç bu saatten sonra; kendilerinden başka alternatif oluşturmamak olacaktır. Kendi gizlenmiş/kripto doktorunu, mühendisini, avukatını, akademisyenini gözetip; kendinden olmayanları iftira, tehdit, yalan, dolanla atanamayacak şekilde itibarsızlaştırıp, kendilerinden başka alternatif bırakmamak olacaktır bundan sonraki hamleleri. İşte bu millet Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın bunu gördüğünü ve 21 Mayıs ile birlikte gereğini yapacağına gönülden inanmaktadır. Nitekim, şu ana kadar Reis bu milleti hiç oyalamadı, bu milletin beklentileri çok iyi gördü ve 21 Mayıs ile birlikte milletin yine beklentilerine hizmetkar olacağına ve milletinin de onun arkasında duracağına inancımız tamdır. 

Daha güçlü lider, daha güçlü Türkiye!
Allah bu hizmetlerin gerçekleşmesine vesile kılması için  Reis'e sağlıklı ve uzun ömürler versin. 

Allaha emanet olun...
    
 
 

Bu yazı toplam 1021 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.