1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Sıkılmadık El, Çalınmadık Kapı Bırakmayacağız
Sıkılmadık El, Çalınmadık Kapı Bırakmayacağız

Sıkılmadık El, Çalınmadık Kapı Bırakmayacağız

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündemi değerlendirdi. Uluçay: “1 Ocak 2021 tarihinden bugüne kadar 10 ay gibi bir sürede şehir merkezimizin mahallelerini tam...

A+A-

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündemi değerlendirdi. Uluçay: “1 Ocak 2021 tarihinden bugüne kadar 10 ay gibi bir sürede şehir merkezimizin mahallelerini tamamlamak ile birlikte 17 ilçemizi ortalama 5’er kez, 42 beldemizi de ikişer kez 421 köyümüzün de birçoğunu ziyaret ettik. 1 yıl içerisinde de çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı. Toplantıda konuşan Uluçay sözlerine “Dünya gazeteciler Günü”nü kutlayarak başladı. İlçe danışma meclisi toplantılarına başladıklarını kaydeden Uluçay şöyle dedi; “Bir kısmını tamamladığımız toplantılarımız hafta sonları milletvekillerimizin her bir ilçeye ayrı ayrı katılımları ile gerçekleşmektedir. Bununla birlikte saha ve ilçe ziyaretlerimizi de milletvekillerimiz ve koordinatörlerimiz ile sürdürüyoruz. Milletvekilimiz ve Koordinatörlerimizin her bir bölgeye ayrı ayrı gitmesinin sebebi de şehrimizin ilçelerimizin beldelerimizin ve köylerimizin tamamına kısa bir süre içerisinde ulaşabilmektir. 1 Ocak 2021 tarihinden bugüne kadar 10 ay gibi bir sürede şehir merkezimizin mahallelerini tamamlamak ile birlikte 17 ilçemizi ortalama 5’er kez, 42 beldemizi de ikişer kez 421 köyümüzün de birçoğunu ziyaret ettik. 1 yıl içerisinde de çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.”

KAPANAN İŞYERLERİNİN 3,8 KATI AÇILDI

Pandemi döneminde kapanan esnafın 3,8 katı yani 431 bin 700 esnafın açılış yaptığını söyleyen Uluçay, “2020'de kapanan esnaf sayısı 2019’a göre yüzde 13,4 düşüş ile 99 bin 500 olmuştur. Açılan iş yeri sayısı ise yüzde 53 artmıştır” dedi.

DÜNYA İHRACATINDA ALDIĞIMIZ PAY İLK KEZ YÜZDE 1’İN ÜZERİNDE

İhracat rakamları hakkında da bilgi veren Uluçay Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı payın Cumhuriyet tarihinde ilk kez yüzde 1'in üzerine çıktığını kaydetti. Uluçay, “Bu rakam; 1980'de yüzde 0,14, 2000'de yüzde 0.43 idi. Artık Türk ürünleri, dünyanın dört bir yanına ihraç edilen ürünler halinde geldi. Bu başarı Türkiye'nin. Bütün bunlarla birlikte Türkiye, 1974'te bir yılda 1,5 milyar dolar ihracat yapıyordu. 1990’da bir ayda 1,5 milyar dolar ihracat yapıyordu. 16 Ekim’de bir günde 1,5 milyar dolar ihracat yapan bir ülke halinde geldi. Elbette daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve daha güçleneceğiz. İhracattaki başarının sürmesi ile birlikte Türkiye de büyüyecek” ifadelerine yer verdi.

KUKLALAR ŞER GÜÇLERİN SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNDU

CHP’nin 18 Ekim tehdit mesajı da Uluçay’ın gündemindeydi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘son çağrım’ diyerek kamu çalışanlarını 18 Ekim’e kadar ellerindeki işleri bırakmaları konusunda tehdit ettiğini kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; “CHP Genel Başkanı ülkemizdeki huzuru sabote etmeye çalışmıştır. Aynı gece Haçlı dünyasının 10 bürokratı ‘Kızıl soros’ Kavala’nın serbest bırakılmasını istemiştir. Yine aynı gün 28 Şubat’ın 5’li çetesinden TÜSİAD, haddini aşarak ‘demokrasi’, ‘laiklik’ gibi sözler geveledi. Yaşanan süreci değerlendirdiğimizde bu operasyonun yurt dışı merkezli olduğu apaçık ortadadır. Pensilvanya’nın içimizdeki kuklaları bu defa yeni bir operasyon hayali ile şer güçlerin sözcülüğüne soyunmuştur.”

HERKES YERİNİ VE HADDİNİ BİLMEK ZORUNDADIR

Uluçay, CHP Genel Başkanının illegal isteklerinin ne olduğunu da sordu. ‘İktidara gelirsek, 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır’ diyen CHP Genel Başkanının bu ‘illegal’ isteklerin neler olduğunu soran Uluçay şöyle dedi; “Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekâtları illegal mi sayılacak? 18 Ekim 2021 itibarıyla Suriye’den çıkmayan komutanlardan hesap soracak mısınız? Marmaray’a, üçüncü köprüye, üçüncü havaalanına, Çanakkale Köprüsü'ne karşı oldukları herkesçe biliniyor. 18 Ekim 2021 itibarıyla buralardan yatırımını çekmeyen, hala alacağı vereceği olan iş adamlarını cezalandıracak mısınız? KHK ile ceza alanları yani FETÖ’yü serbest bırakacağınızı zaten söylediniz. Peki, 18 Ekim 2021 itibarıyla yeni FETÖ’cüleri bulan MİT mensuplarından, tutuklayan polislerden, yargılayan hâkim ve savcılardan hesap soracak mısınız? Türkiye bağımsız bir ülkedir, kimsenin müdahalesi ve parmak sallaması söz konusu olamaz. Herkes yerini ve haddini bilmek zorundadır.”

ZİLLET İTTİFAKININ YALAN HABERLERİ ÇOK HIZLI YAYILIYOR

Uluçay’ın gündemindeki diğer bir konu da zillet ittifakının yalan haberleriydi. Uluçay, “Yalan haber, doğru haberden 6 kat daha hızlı yayılıyor. Yalan haber sosyal medya patronlarının doğru haberden daha fazla işine geliyor. Yalan haber daha ilginç, daha tahrik edici olduğu için daha fazla tepki alıyor, vatandaşları da daha fazla süre sosyal medyanın başında tutuyor elbette. Zillet ittifakı bunu artık gün aşırı yapmaya başladı. Bunlardan biri de CHP Genel Başkanının siyasi cinayet iddiasıdır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ‘böyle bir istihbarat yok’ diye açıklama yaptı. CHP Grup Başkanvekilinin Kütahya ziyaretinde çiftçi olduğunu söyleyen bir kişi traktörüne el konulduğunu iddia etmiş, söz konusu kişinin ise evlilik vaadiyle insanları dolandıran çete lideri olduğu ortaya çıkmıştır” dedi. Tarımsal veriler hakkında da bir bilgilendirme yapan Uluçay “Son zamanlarda tarım konusunda çıkan spekülatif haberlerin arttığını ve ısrarla bu konunun üstüne gidildiğine şahit oluyoruz. Kamera karşısına çıkıp, alıcısı doğru haberden 6 kat hızla yayılan yalanları söyleyerek gündemde kalma çabası olanların yalandan başka çarelerinin olmadığının farkındayız” dedi.

TARIMSAL ÜRETİM VERİLERİ ARTTI

Uluçay, “Bugün AK Parti’nin tarımı bitirdiği iddialarını rakamlarla çürütüyoruz” diyerek şöyle konuştu; Afyonkarahisar’da sebze üretimi son 18 yılda yüzde 82 oranında artmıştır. 2002’de bu rakam 153 bin 740 ton iken 2020 de 279 bin 587 tona ulaşmıştır. Meyve üretimi de  yüzde 90 oranında artarak 2002 de 81 bin 86 ton olan rakam 2020 de 147 bin 908 tona ulaşmıştır. Şehrimizde büyükbaş hayvan varlığımız yüzde 104 oranında artarak 2002 de 214 bin 233 adet olan sayı 2020 de 437 bin 259 adete ulaşmıştır. Afyonkarahisar’daki küçükbaş hayvan varlığımız 2002 de 791 bin 691 iken, 2020 de bu rakam yüzde 56 oranında artarak 1 milyon 235 bin 46 adete ulaşmıştır. Kanatlı hayvan sayısı da 2002 de 4 milyon 832 bin 517 iken 2020 de yüzde 250 oranında artarak 16 milyon 893 bin 961’e ulaşmıştır. Şehrimiz genelinde 2002’den bu yana 736 bin 876 dekar arazi sulamaya açılmış olup yıllık 771 milyon TL zirai gelir artışı sağlanmıştır. 2002’den bu güne tamamlanan 224 dere ıslahı ile şehir merkezi, 210 adet yerleşim yeri ve 330 bin 265 dekar arazi taşkınlardan korunmuştur. Şehrimizdeki toplam bitkisel üretimimiz 2002’de bugüne kadar yüzde 26 oranında artarak 2002 de 2 milyon 226 bin 783 ton oran rakam 2020 de 2 milyon 805 bin 179 tona ulaşmıştır.  2002’den 2020’ye kadar 2 milyar 147 milyon TL tarımsal destek ödemesi yapılmıştır.  Tarımın belkemiği olan traktör satışları 2002 yılında ihracat dahil 8 bin 100 adet olarak gerçekleşirken 2021 yılının sadece ilk yarısında bu rakam 32 bin olmuştur” şeklinde konuştu.

2002’DEN BU GÜNE TARIM 428 TESİS HİZMETE AÇILDI

Tarımın verimliliğinin hava şartları ve tarımsal yatırımlara bağlı olduğu vurgusunu yapan Uluçay, “Eğer hava şartları üreticinin beklediği gibi yağışlı olur yatırımlar da eksiksiz olursa iyi bir verim elde edilebilir. Hamdosun 2002’den bugüne DSİ il genelinde 428 tesisi hizmete açmış ancak bu sene yağışların yeterli olmaması dolayısıyla bir sıkıntı yaşanmıştır. Peki bugün tarım ve hayvancılık bitti ise 2002 de iktidarı devraldığımızdaki tabloyu hangi ifadeyle özetleyeceksiniz?” diye sordu. 

BUNLAR PKK’NIN ELEBAŞLARINA DA KAMUDA GÖREV VERİRLER

Zillet ittifakının sürekli olarak halk ile çatışmayı kendine görev edinmişçesine adeta halka karşı halka rağmen ne varsa onun hayalini kurduğunu kaydeden Uluçay sözlerine şu örneklerle devam etti; Örneğin CHP’li Faik Öztrak ‘Ayasofya'yı yeniden müze yapacağız’ diyor. Yine eski CHP’li Dursun Çiçek, ‘HDP'ye iki bakanlık vereceğiz’ diyor. Terör örgütünün siyasi kanadı Selahattin Demirtaş da ‘Apo'nun heykelini dikeceğiz’ diyor. Kılıçdaroğlu ise ‘KHK ile atılan Fetullaçıları ve PKKlıları işe iade edeceğiz’ diyor. Şimdi böyle bir Türkiye’yi hayal edebiliyor musunuz? Böyle bir hükümet, PKK terör örgütünün Kandil’deki ele başlarını da kamudaki vazifeden mahrum bırakmaz. Zira millete rağmen bunlar yapılır ise bu aziz millet böyle bir ihanete asla müsamaha göstermez.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.