1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Şehrin Tanıtımında Parti Ayrımı Olmamalı
Şehrin Tanıtımında Parti Ayrımı Olmamalı

Şehrin Tanıtımında Parti Ayrımı Olmamalı

Kentimizin kültürel, turistik, tarihi, dini, ekonomik değerlerini ve markalarını tanıtmayı hedeflenen "Afyon Tanıtım ve Turizm Günleri" etkinliğinin verimli olmadığını söyleyen MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Haydar Serdaroğlu...

A+A-

“Parti ayrımı gözetmeksizin herkesin bu tanıtım için elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi.

6 – 10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Maltepe sahil yolunda yer alan Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri hakkında gazetecilere bir açıklama yapan MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Haydar Serdaroğlu, yapılan tanıtımın istenilen yoğunluğa ve katılımcı sayısına ulaşmadığını söyledi.

“AFYONKARAHİSAR’IN TANITIMI TEK BİR KURUMA BAĞLI KALMAMALI”

Meclis üyeleri olarak kentin daha iyi tanıtılması için çaba gösterdiklerini ifade eden Serdaroğlu; “Ağustos ayı İl Genel Meclisi toplantısında Afyonkarahisar’ımızın tanıtımı için gündem dışı söz almıştım. Yapmış olduğum konuşmam da Afyonkarahisar’ın tanıtılmasını sadece bir kurum değil de daha profesyonel bir vakıf veya dernek tarafından yapılmasının daha fazla katkı sağlayacağını meclis üyelerine anlatmıştım. Burada ki temel amacımız şudur; İlimiz büyük bir coğrafya üzerinde kurulmuş merkezi ile 17 tane ilçesi ve bu ilçelerin kendine özgü ürün ve tarihi değerlerine sahiptir. İstanbul Maltepe’deki turizm ve tanıtım etkinliğinde her ilçe belediye başkanları ve kaymakamlıklar kendi çaplarında bir tanıtım yapmışlardır. Tanıtım etkinliği çok kısır bir şekilde kaldı.  Gerçek bir tanıtımın hedefine ve sonucuna ulaşamamıştır. Yapılan bu tanıtım eksikliğini herkes konuşuyor ama kimse elin taşın altına sokmuyor. Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz Bey ilimizin tanıtım ve turizm değerlerinin eksikliğini tespit etti. Profesyonel bir tanıtımın olmadığını sayın valimizde dile getirdi. Bu tanıtımı daha profesyonel yapabilmemiz için Afyon Valiliği, Afyon Belediyesi Afyon Kocatepe Üniversitesi, İl Genel Meclisi, İl Özel idaresi 17 ilçenin kaymakamı belediye başkanı sivil toplum örgütleri ve 5 yıldızlı otellerimizin katkılarıyla beraber bir oluşum olduğu takdirde iyi bir sonuç alınacağını ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

“PARTİ AYRIMI YAPMADAN HERKESİN DESTEK VERMESİ LAZIM”

6 – 10 Eylül İstanbul Maltepe sahil yolunda bulunan Orhangazi Parkında düzenlenen Afyonkarahisar Turizm ve Tanıtım Günleri’ne katılım sayısının azlığından yakınan Serdaroğlu; “Tanıtım etkinliğinin iyi niyetle yapılmış ve çalışılmış bir oluşum olmasına rağmen oraya gelenler ve bende ciddi bir şekilde hayal kırıklığına uğradık. O alana adından söz ettirmiş sanatçılar getirilmiş ama maalesef Afyonkarahisar’ımızın yerel sanatçıları hiç yoktu. İstanbul’da bulunan ilimizin derneklerin hepsi bir araya getirilmeliydi. Ne yazık ki hiçbir dernek yoktu. Afyon Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Odasının o tanıtımına hiçbir katkı sağlamadığını gördük. İlimizin meşhur ve değerli markaları olmasına rağmen orada göremedik. Afyonkarahisar’ın o kadar çok değerleri var. Bunlar sucuğumuz, lokumumuz, kaymağımız, Frig Vadimiz, kalemiz, camilerimiz, kervansaraylarımız, mağaralarımız, mezarlar ve birçok değerlerimiz var ki saymakla bitmiyor. Şayet bir tanıtım olacak ise parti ayrımı gözetmeksizin herkesin destek verilmesi lazım” ifadelerini kullandı. 


 

Bu haber toplam 276 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.