1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Rekor bir Evet’le Gücümüzü Gösterelim
Rekor bir Evet’le Gücümüzü Gösterelim

Rekor bir Evet’le Gücümüzü Gösterelim

Ömer Gecek bölgesindeki termal seraları ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, domates üretimi, satışı ve ihracatıyla ilgili bilgi aldı.

A+A-

İşçilerle birlikte domates toplayan Milletvekili Hatice Özkal, anayasa değişikliğini anlattığı işçilere; “vatan, bayrak ve millet için evet” dedi.   

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu ve AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ile il yönetim, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle birlikte Ömer Gecek bölgesinde bulunan Bircan Tarım, GENPOR, Afyon Domates ve Semay Akaş termal domates seralarını ziyaret etti. Seraların alan, işçi sayısı, üretim imkan ve miktarı ile ilgili bilgiler alan Milletvekili Hatice Özkal, üretilen domateslerin ne kadarının ihraç edildiği ne kadarının iç piyasa sürüldüğüyle ilgili sorular sordu. 

DEVLETİMİZN BEKASI İÇİN YÖNETİM SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR

Sera ziyaretleri kapsamında ilk olarak Bircan Tarım domates seralarını ziyaret eden Milletvekili Hatice Özkal, sera yöneticilerinden hem personel hem de sera ve üretimle ilgili bilgi aldı. Serada çalışan işçilerle yemekhanede bir araya gelen Milletvekili Özkal, anayasa değişikliğini anlatarak işçilerden Türkiye’nin geleceği için oy kullanmalarını istedi. Son yıllarda tüm terör örgütlerinin farklı yöntemlerle hükümeti devirmeye çalıştığını hatırlatan Özkal, “Referandumda ne oy vereceğini düşünen ya da kararsız olan kardeşlerim; sözde özyönetim diyerek isyan edenleri, çukurlardan medet umanları, PKK ve DAEŞ’in her gün askerimize, polisimize ve vatandaşlarımıza nasıl saldırdığını, hain terör örgütü FETÖ’nün darbe kalkışmasını, Cumhurbaşkanımızın canına kastettiklerini, şehit ettikleri vatandaşlarımızı unutmayın. Ülkemiz yoğun bir saldırı altında. Bu saldırıların tek hedefi hükümetimiz ve devletimiz. Bu yüzden devletimizin bekası için yeni bir yönetim sisteme ihtiyaç duyuyoruz. Vatan, bayrak ve millet için evet oyu verin.” şeklinde konuştu.   

AVRUPA’YA TEPKİNİZİ EVET İLE GÖSTERİN

İkinci ziyareti GENPOR Domates serasına gerçekleştiren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ve beraberindekiler, işçilerle içtenlikle kucaklaştı. İşçilerle tek tek sohbet ederek, hal ve hatırlarını soran Milletvekili Hatice Özkal, işçilerin taleplerini de dinledi. İşçilere Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatan Milletvekili Özkal; işçilerden 16 Nisan’da ‘evet’ oyu vererek, güçlü Türkiye’ye destek olmalarını istedi. “İstiklal, istikrar ve istikbalimiz için ‘evet’ de buluşalım ” diyen Milletvekili Özkal şu ifadeleri kullandı, “bakın Avrupalıların yaptıklarını görüyorsunuz. Türkiye’nin referandumu hangi sistemle yöneticiliğinden Avrupalılar ne oluyor da ‘evet’ için desteklemeye giden bakanlarımızı engelliyorlar. Vatandaşlarımıza nasıl köpek ve atlarla saldıklarını gördünüz. Şimdi de ‘hayır’ diye manşetler atıyorlar. Çünkü Avrupa’dan gidecek tek bir ‘evet’ oyunu bile nasıl engelleriz diye türlü oyunlar yapıyorlar. Ama Avrupa’da oy kullanmaya başlandı. Gurbetçilerimizin devletten ve milletten yana oy kullandığını görüyoruz. Atlarla, itlerle saldırılan vatandaşlarımıza yapılan muameleyi protesto etme, tepkinizi göstermenizin bir yolu var. Rekor bir ‘evet’ oyu verelim ki Avrupa bizim birlik ve beraberlikteki gücümüzü görsün”. 

SERADA DOMATES TOPLADI 

GENPOR domates serasında işçi kadınlarla birlikte seraya girerek, domates bakım ve kesimini öğrenen Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, domates kesti. Domatas toplayarak, kutulara yerleştiren Milletvekili Hatice Özkal, işçilerle birlikte hem domates topladı hem de iş ve ev hayatı ile ilgili sohbet etti. Ziyaret sonunda işçilerin hatıra fotoğrafı isteğini de geri çevirmeyen Milletvekili Özkal, işçilerle birlikte bol bol fotoğraf çektirdi. İşçilerin özçekim de yaptığı ziyarette renkli ve eğlenceli görüntüler oluştu. İşçilerle bir araya geldiği sera ziyaretleri kapsamında Afyon Domates’in seralarında incelemelerde bulunan Özkal, hem domateslerin dallarda olduğu seraları hem de henüz fide vermemiş seraları görme fırsatı buldu. İşçilerle çay arasında buluşan Özkal ve beraberindekiler anayasa değişikliğini anlattıkları kadınlardan hep bir ağızdan ‘evet’ sözü aldı. 

AFYON’DAKİ HİÇ BİR SERADA HORMON KULLANILMIYOR

Son olarak Semay Akaş Domates serasında incelemelerde bulunan Milletvekili Hatice Özkal, mesai sonunda işçilerle hem sohbet etti hem de anayasa değişikliğini anlattı. Sera ziyaretleri sonunda değerlendirmelerde bulanan Milletvekili Özkal, “Türkiye’nin farklı bölgelerindeki farklı seralarda kışın ısıtma sorunları, yazın ise aşırı sıcak nedeniyle arı kullanılamadığını öğrendik. Seraların yöneticileri ülkemizin farklı bölgelerdeki seralarda hormon kullanılabildiğini ancak Afyonkarahisar’daki hiçbir seralarda kesinlikle hormon kullanılmadığını anlattılar. Afyonkarahisar’daki seralarda tozlaşma için arıların kullanılıyor. Afyonkarahisarımızda iklimi ve termal suyla ısıtma imkanları sayesinde, seralardaki hava sıcaklığını sürekli olarak ideal derece tutulabiliyor. Seralarda çalışan işçilerin hem kıyafet ve ayakkabı hem de ellerinin dezenfekte ediliyor. İşçilerimizin seraya dezenfekte olarak girmeleri sayesinde seraları hastalıklardan korunuyor, daha fazla ilaç kullanımının önüne geçiliyor.” diye konuştu.

Öte yandan Bayramgazi’de muhtarlık binasında ziyaret eden Milletvekili Özkal ve beraberindekiler, Bayramgazi’nin ihtiyaç ve sorunlarıyla ilgili bilgi aldılar. Tüm Bayramgazililer adına referandumda Muhtar Mahmut Çetin’den destek isteyen Özkal; Bayramgazilere güvendiğini, güçlü bir evet çıkacağına inandığını kaydetti. 
 

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.