1. YAZARLAR

  2. Abdullah Çelik

  3. Önce Yüreklerimizdeki Kudüs'ü İşgal Ettiler
Abdullah Çelik

Abdullah Çelik

Yazarın Tüm Yazıları >

Önce Yüreklerimizdeki Kudüs'ü İşgal Ettiler

A+A-

“Allah’ın mescidlerinde, O’nun adının zikredilmesini engelleyip, onların harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır?” (Bakara 114)

“Kalbimin bir yarısı Mekke, diğer yarısı Medine; üzerinde bir tül gibi Kudüs vardır!” der Nuri Pakdil. Bugün her ne kadar gündem Kudüs olsa da yüreğimizin kalan iki yarısının durumu da çok farklı değil maalesef. Kudüs’te açık, gönlümüzün iki yarsında da örtük, dolaylı bir işgal var. 

Ve kabaca bir durum tespiti -hasar tespiti- yapmak gerekirse; küfür/batı/batıl tek millet olmuş, ümmet paramparça. İslam Milleti’nin yöneticilerinin kahir ekseriyeti, satılmış kuklalar güruhu. Son İslam Birliği’ni parçalamakta muvaffak olanlar, bir sonraki hamle olarak da birleşmenin önünde takoz olacak kuklalarını bıraktılar artlarında, istisnasız ümmetin tüm coğrafyalarda başına. Ve ne zaman, hangi coğrafyada olursa olsun, bu kuklalardan kurtulsa Müslümanlar, bir şekilde alaşağı edildi liderlerimiz darbelerle. Algı operasyonlarıyla itibarsızlaştırıldılar. Kontrol dışına çıkan ya da kontrol edemedikleri tüm Müslüman liderler bu akıbeti yaşadı. Aslında İslam ülkelerinde mevcut yöneticilerin durumu sömürgeci güçlerin, batılın valiliğinden ibarettir. Ne zaman ki Müslümanlar başını kaldırsa –kıyam etse- efendileri adına Müslümanların başına bela olma görevlerini de yerine getirmişlerdir.  Türkiye’de darbe ile Adnan Menderes’i asan, Mısır’da darbe sonucunda Muhammed Mursi’yi zindana atan, Filistin’de Şeyh Ahmed Yasin’i şehit eden aynı el. Ve niceleri.. Bu el 15 Temmuz’da ülkemizde de yine aynı oyunu oynadı ama tutturamadı, muvaffak olamadı, Elhamdülillah. 

Ve Kudüs… Ve Mescid-i Aksa…

Siyonizmin çizmesi altında. Katar için höyküren kuklaların hiçbirinden derde derman bir hareket, söz, eylem duyan var mı? Liderler anlamında, ne ses yükseliyorsa yine son kaleden “One Minute” (van minıt) diyen yiğitten yükseliyor. Adı konulmamış bir İslam Birliği’nin sesiymişçesine tüm Müslümanlar ona endeksledi tüm beklentilerini. Ve tüm zalimler ona dikti gözünü. Lakin derde derman için elzem olan tüm Müslümanların birlikteliği ve ortak bir eylemde buluşmalarıdır, topyekun Müslümanların vahdetidir. Kudüs üzerine oynanan oyunlar, bu birlikteliği kurmak adına hayra vesile olur inşallah. İnananların; ideolojilerden, mezhepçilikten, kavmiyetçilikten ve beşerin icat ederek Müslümanların vahdetinin önüne koyduğu her türlü engelden, takozdan, nifak tohumundan arınarak kurtuluş reçeteleri, çareler üzerine yoğunlaşması gerekir. “Önce yüreklerimizdeki Kudüs’ü işgal ettiler. Biz savaşı önce kendimizde kaybettik.” der Cahit Zarifoğlu.. Müslümanlar olarak ideolojilerin, mezhepçiliğin, kavmiyetçiliğin kirli urbalarını zihinlerimizden soyunup vahdeti kuşanmadıkça, Müslümanlar arasında bir birlik tesis edemediğimiz sürece, her şey sözde kalacak, derdimize derman bulamayacağız. Yoksa biliyoruz ki israil, amerika vs. bunlar güçlü falan değil; biz parçalanmışlığımızla zayıfız.

“Biz Kudüs’ü kurtarmayacağız, Kudüs bizi kurtaracak! İnşaallah üzerimizdeki ölü toprağını Kudüs davası ve sevdası kaldıracak!”

Şehit Ahmed Yasin’in duasıyla nihayetlendirelim bu kez:

Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak? 

Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak! Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken? 

Siyonist katilleri ve uluslararası işbirlikçilerini görmezden gelirken! 

Omuzlarımıza el verecek ve gözyaşlarımızı silecek bir bakış! Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilâtları ve bariz şahsiyetleri, Allah için kızmaz mı? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye; 'Ey Rabbimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve Mü'min kullarına yardım et!' diye çağıramaz mı? Buna da mı gücünüz yetmiyor?

Kalabiliyorsak, esen kalalım..
 

Bu yazı toplam 3504 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.