1. YAZARLAR

  2. Orhan Eser

  3. Ne Erdoğan Mursi Ne de Türkiye Mısır !
Orhan Eser

Orhan Eser

Yazarın Tüm Yazıları >

Ne Erdoğan Mursi Ne de Türkiye Mısır !

A+A-

Bir güruh seçim sonrası meydanlara çıkıp, “huzur isyanda” sloganları atmakta… Yapılan seçimin sonucunu tanımamakta… Bununla da kalmayıp, sokaklara dökülüp, isyan hazırlığı yapmakta… Bu ayaklanma, bu isyan hareketine CHP’de destek verdiğini beyan etmekte... 

Bu hareket sonrasında eğer 6-7 Ekim hadiselerinin benzeri bir olaylar yaşanırsa, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP bunun bedelini çok ağır öder.

Yine bir seçim yine bir mağlubiyeti kabullenememe ile karşı karşıyayız ama bu sefer olay çok daha farklı…
Küresel sermayenin kahyası olan George Soros yine Türkiye üzerinde bir oyun planlamaktadır. Bilindiği üzere Soros küresel sermayenin gücü ile Dünya da istediği gibi operasyonlar yapıp, siyasi değişiklikler yapabilmektedir. Dünya üzerinde gerçekleşen darbelerin arka yüzüne baktığımızda finans kaynağı Soros’tur. Gezi olayları sonrasında kendisi de bizzat itiraf etmiştir ki; finans desteğini sağlamış, hukuki ve tıbbi yardımlarda bulunmuştur.

Aslında CHP’nin bu çağrına şaşmamak gerekir. Çünkü Soros kuruluşlarının Türkiye’de öne çıkmış en önemli siması olan Prof. Dr. Binnaz Toprak CHP parti meclis üyesi ve Kılıçdaroğlu’nun özel ekibi içerisindedir. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun parti meclisine aldığı Perihan Sarı ve Doğa Çiğdemoğlu gibi isimlere baktığımızda da Kılıçdaroğlu’nun Soros’la nasıl bir ilişkisinin olduğu çok bariz ortadadır. Zaten Kılıçdaroğlu’nu kimin kaset ile genel başkanlığa getirdiği de ortadadır.

Bakınız!

Şuan ülkemiz üzerinde oynanmak istenen senaryo, Mursi’ye yapılan darbenin aynısıdır.

Peki o zaman Mısır’da neler yaşanmıştı?

Bir grup muhalif, Muhammed Mursi'nin cumhurbaşkanı seçilmesinin birinci yıl dönümü olan 30 Haziran'da cumhurbaşkanlığından acilen istifa etmesini istedi. İstifa talebinin nedenleri ise Mursi'nin giderek otoriterleştiği, laik kesimi ve hukukun üstünlüğünü tanımadığını ve İslamcı politikalar uyguladığıydı.

Şuan Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan eleştirilerin aynısı değil mi?

Sonra muhalifler kahire de meydanlara toplanarak protesto yapmaya, yavaş yavaş ayaklanmaya başladılar. Meydanlardaki kalabalık sayısı giderek arttırıldı hatta yurtdışından gelenlerin sayısı Mısırlılardan daha fazlaydı. Ardından CNN. BBC ve FOX dünya ya canlı yayınla tahrirde oynanan tiyatroyu sergiledi. Ve muhaliflerden 5 kişinin şaibeli bir şekilde öldürülmesi sonucu işler çığırından çıktı. . Muhalifler Tahrir meydanında toplanırken Mursi destekçileri de Rabia meydanında toplandılar. İşte bu ortam tam da Soros’un isteği bir ortamdı. Olaylar iyice kızıştırıldı ve istenilen ortam oluşunca da ordu ilk önce 48 saat uyarı verdi ve ardından darbe yaptı.

Ey, huzur isyanda diyenler! Kime hizmet ettiğinize iyi bakın. Aklınızı başınıza alın, bir harekete kalkışmadan önce sükut içinde bir düşünün. Şuan Mısır’ın hali ortada faiz fırlayıp gitmiş, gıda fiyatları %300 artmış, ülkede kargaşa, ekonomi dış destekler ile zor ayakta…

Devletin şuan ne yapması gerekir;

İlk önce bu eşkıyalara malzeme oluşturan nedenler bir an önce aydınlatılmalı, şeffaflaştırılmalıdır. Bellidir ki bu işin arkasında bir oyun, bir kasıtlı plan vardır.

İkinci olarak, halkı sokağa çağıran CHP derhal uyarılmalı, adli merciler tarafından da gerekli işlemler başlatılmalıdır.
Üçüncü olarak, gezi olaylarından tecrübe edildiği üzere çok iyi ve dikkatli bir şekilde istihbarati çalışmalar yapılmalı, en ufak bir kalkışma olduğunda da müdahale edilip yasal işlemler başlatılmalıdır.

Dördüncü olarak, geziye finansörlük yapmış olan Soros’un Türkiye’de ki uşaklarına derhal hukuki işlemler başlatılmalı, devletin gücü gösterilmelidir.

Halk ise sağduyulu olup, bu oynanan oyunlara gelmemelidir.

Bu mesele çok ciddi bir meseledir. Allah muhafaza işler çığırından çıkarsa ülkeye yaratacağı zararı hesap bile edemeyiz. 

Bu süreçte en büyük görev siyasi liderlere düşmektedir. Toplumu bölücü, ayırıcı bir politika katiyyen izlenmemelidir. Sokak olaylarına, çatışmaya mahal verecek söylemlerden uzak durulmalıdır. 

Bir kez daha diyorum, şuan ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyun Mursi’ye Yapılan darbenin aynısıdır. Ama bu oynan oyuna biz kanmayacağız, seçilmiş meşru Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize canımız pahasına sahip çıkacağız.

Devlete karşı ayaklanma düşüncesinde olanları şimdiden uyarıyorum!

Olaylar çığırından çıkarsa, önlenemez bir hal alırsa( Allah göstermesin.), Reisin bir emrine bakan milyonlarca ölümüne fedaileri bulunmaktadır.

15 Temmuz’da gördünüz, söylediği sadece “meydanlara davet ediyorum”du. Şimdi başka bir emir verdiği takdirde neler yapabileceğimizi hayal bile edemezsiniz.

Aklınızı başınıza alın, gevurun lafına kanmayın, oynanan oyuna gelmeyin!

Bu yazı toplam 796 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.