1. YAZARLAR

  2. Mustafa Kılınç

  3. Müslümanların Son Kalesinden ABD ve İsrail’e Veto
Mustafa Kılınç

Mustafa Kılınç

Yazarın Tüm Yazıları >

Müslümanların Son Kalesinden ABD ve İsrail’e Veto

A+A-

Kurtuluş Savaşı sonrasında 1. Dünya Savaşı son bulurken yapılan anlaşmalarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti konumu itibariyle bulunduğu stratejik nokta nedeniyle ticari, ekonomik sebeplerle baskı altında tutulmaya ve dışa bağımlılığı her geçen gün artırılmaya çalışıldı. 

94 yıl boyunca çeşitli baskılara maruz kalmasına rağmen farklı dönemlerde elini masaya vurarak silkinmeye çalışan Türkiye, bugün gelinen noktada yeniden ayağa kalkmak için önemli adımlar atan ekonomisini güçlendirecek ağır sanayi devrimlerinin yanı sıra güçlü ordu anlayışıyla da kendi uçağını, silahını, mühimmatını üreten bir ülke haline geldi.

Beyin göçleri ve işgücü göçleri sonrasında yut dışında kalan milyonlarca Türk vatandaşı olduğu da biliniyor. İçimize sızdırılan ajanlar, terörizme katkı sunan hainlere rağmen gelişen ve gelişmeye devam eden Türkiye bir taraftan da Müslümanların son kalesi olmaya, mazlumlara el uzatan, İslam Coğrafyasına yön veren bir anlayışı da yaymaya başladı. 

Türkiye’nin her geçen gün Osmanlı İmparatorluğu döneminde Asya Kıtasına yayılan politik yaklaşımları ile İslam Dünyası’na hamilik yapmaya başlaması ABD ve İsrail tarafından endişe ve korkuyla takip ediliyor. 30 yıldır İslam coğrafyasına saldıran ABD, bu kez de İslam Dünyasının ilk kıblesi olan Kudüs’e gözünü dikti. 

Dünyanın süper gücü olarak kendisini lanse eden ABD’nin başına geçen devlet başkanlarının Müslümanlara saldırarak oluşturmaya çalıştığı iktidar savaşına Türkiye’nin çıkışı, bazı Müslüman ülkelerin de her konuda Türkiye ile aynı adımları atacağına ilişkin açıklamalarıyla yeni bir boyut kazanmaya başladı.

Türkiye’nin yeniden İslam Dünyası’nın hamisi olmasıyla birlikte dünya üzerindeki kontrolünü kaybedeceğini anlayan ABD ve yancısı İsrail, Kudüs ile ilgili planlarıyla İslam Dünyasını farkında olmadan birlik olmaya ve ortak hareket etmeye yöneltti.

Yakın bir zamanda dünyada yine şiddetli bir savaşın çıkacağı aşikar. Bu savaşın adı da hak ile batılın savaşı olacak. İslam dünyası kendi topraklarında yaşarken saldıranlara karşı hakkını savunurken, Müslümanlara zulüm etmeye ve yok etmeye yönelik çabaları olan kendini dünyanın tek gücü olarak görenlerin savaşında Allah hakkın yanında yer alacaktır.

İslamiyet de kin gütmemek, hak yememek, başkasının malına göz dikmemek, suçsuz yere kan dökmemek gibi uyarılar vardır. Türkiye ve İslam Dünyası dininin gereklerini yerine getirirken, İslam düşmanlarına son uyarılarını da bir taraftan yapmaya devam ediyor. Müslümanların son kalesi Türkiye’de tüm ağızlarda ‘KUDÜS sonsuza dek bizimdir’ sözü var. Kudüs’te gözü olanlara Türk halkı veto veriyor. Siz hala bunu anlamadıysanız 4’üncü dünya savaşında Hak’dan alırsınız.
 

Bu yazı toplam 925 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.