1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Milletin Seçtiklerinin İş Başına Gelmesinden Endişeleniyor
Milletin Seçtiklerinin İş Başına Gelmesinden Endişeleniyor

Milletin Seçtiklerinin İş Başına Gelmesinden Endişeleniyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması sonucunda bütün yetkinin vesayetçilerden alınıp, millete geçeceğini belirterek, “Hayırcılar, milletin seçtiklerinin iş başına geleceğinden endişeleniyorlar.

A+A-

Hiçbir zaman ülkede kargaşa ortamı oluşmayacak. İtilaf ve ekonomik krizler olmayacak. 45 günlük, 8 ve 10 aylık hükümetler olmayacak. Koalisyon dönemleri son bulacak. Meselenin özü budur.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine (ESOB) bağlı meslek odalarına yönelik verilen kahvaltıya katıldı. Derya Düğün Salonundaki programa Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven,  MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz, ESOB Başkanı Abdülkadir Konak ile çok sayıda esnaf ve sanatkâr katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı ve Başbakanı da halkın seçtiğini ifade ederek, ülkede ileriki yıllarda daha büyük krizlerin çıkabileceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım arasında su sızmaz’ diyen Bakan Eroğlu, esnafa yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Her zaman Cumhurbaşkanı ile Başbakanın arası güzel olacak diye bir şey olmaz.  Sonuçta her insanda nefis var. Biri yetki bende öbürü der yetki bende derse tekrar ülkemizde ekonomik kriz olabilir. Bundan da vesayetçi takımlar istifade eder. Faiz lobisi istifade eder. Türkiye’nin önünü kesmek isteyen devletler bundan istifade eder. Artık bunlar ortadan kalkıyor Allah’ın izniyle. Türkiye’nin geleceğini düşünen, vatanını milletini seven herkes yeni anayasaya evet diyor. Bende Afyonkarahisar’da büyük oranda evet çıkacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bizler vatanına bağlı insanlarız. Çünkü yeni anayasa bütün yetkiyi millete veriyor. Hayırcılar da milletin seçtiklerinden endişeleniyor. Sonuçta da hiçbir zaman kargaşa ortamı oluşmayacak. İtilaf ve ekonomik krizler olmayacak. 45 günlük, 8 ve 10 aylık hükümetler olmayacak. Koalisyon dönemleri son bulacak. Meselenin özü budur.”

“Bozkurt’un dedesi de Hıristiyanlık İstemiş”

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un ‘1919’da Samsun’a çıkıp 1922’de İzmir’de denize döktüklerimiz emperyalistler ve uşaklarıydı. Evet çıkarsa ülkeyi bölmek isteyenleri yine denize dökeriz’ şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren Bakan Eroğlu, Bozkurt’un densizlik yaptığını kaydetti.

Hüsnü Bozkurt’un dedesi Mahmut Bozkurt’un, cumhuriyetin ilk dönemlerinde verdiği kanun teklifini hatırlatan Bakan Eroğlu, “Ama bunlar hayırcılar o kadar hırçınlaştı ki değerli kardeşler bakın bir densiz kalkıyor evet diyenleri İzmir'de denize dökeceğiz diyor. Yahu biz İzmir'de düşmanı denize döken Afyonkarahisarlılardır. Yahu 25 Ağustos 26 Ağustos’ta bağlayan gece kahraman ordumuz Şuhut’tan, Kocatepe'ye yürüdü 26 Ağustos sabahı ‘ordular ilk hedefiniz Akdeniz’ diyerek top atışları ile Büyük Taarruz başladı 9 Eylül’de de düşmanı denize döktü. Ama bu insanın baktığımız zaman hayret ettim dedesi Mahmut Bozkurt bir dilekçe vermiş biliyor musunuz önerge meclise bizim resmi dinimiz Hristiyanlık olsun diye. Bunlar işte hayır diyor. Onun torunları diyor ki evet diyenleri denize dökeriz. Sevgili kardeşlerim biz 200 bin kişiyle ben de İzmir’deydim, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız da oradaydı. 200 bin İzmirli bu heyecanı onlara gereken cevabı onlara İzmir'den verdiler” dedi.

“ Referandum Milli takım meselesi oldu”

Referandum çalışmalarında ‘hayır’cıların yürüttükleri kampanyaları da eleştiren Bakan Eroğlu, şunları söyledi:
“Bakın hayırcılar safında olan kardeşlerim özellikle bu mesele A takımı, B takımı, C takımı değil. Galatasaray, Fenerbahçe, AFJET Afyonspor meselesi değil. Bu mesele milli takım meselesi. Hep birlikte milli takımı tutacağız. CHP’li kardeşlerim, CHP’ye gönül vermiş olabilirsiniz ama bu mesele parti meselesi değil. Bu mesele milli bir mesele ayrıca parti seçimi de değil. Yapılan şey 18 maddelik bir anayasa değişikliği. Maddeleri okuduğunuz zamanda hepsi milletin menfaatine. Yalan yanlış şeyler diyorlar ‘efendim gelince ne yapacakmışız Şoförler Odası’nı kapatacakmışız. Bunun dışında bütün muhtarlıkları kapatacakmışız. Yok efendim eyalet sistemi gelecekmiş.’ Ya böyle bir şey olmadığını gibi bu daha da milleti bir birine perçinleyecek. Birlik, beraberlik, kardeşliğimiz daha da pekişecek. İlk defa biz dedik Türkiye’nin her tarafında tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak dedik ve bunun ‘evet’ diyoruz.”

“Afyonkarahisar’da büyük oranda evet çıkacak”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da AK Parti İl Teşkilatının düzenlediği esnaf buluşması toplantısına katılan herkese teşekkür etti.

Afyonkarahsiar ESOB’un AK Parti Genel Merkezinden önce Evet dediğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:
“Afyonkarahisar’da ilk evet bayrağını esnaflarımız astı.  Bu önemli bir tavır ve destekti. Bu desteklerinden dolayı tüm ESOB Yönetimini ve üyelerimizi tebrik ediyoruz. AK Parti 2002 yılında kurulduğunda Başkanlık Sistemi Türkiye için elzemdir diye açıklamalarımız olmuştu. 2007, 2011 ve 2015 seçimlerinde Anayasayı değiştirecek çoğunluğu elde edemediğimiz ve diğer muhalefet partilerinin de buna şiddetle karşı çıkmalarından dolayı bunu gündeme alamamıştık. Ancak 15 Temmuz darbe girişimi Türkiye’miz için bir milat oldu. Milletimiz de bu terör örgütlerinin devlet kurumlarına ve silahlı kuvvetlerinin içerisinde nasıl sızdığını bizzat görmüş oldu. Bunun arkasındaki güçleri de görmüş olduk.”

‘Allah her siyasi partimize vatan sevdasını aşılasın inşallah’ diyen Başkan Çoban, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında Afyonkarahisar’da büyük oranda evet çıkacağını kaydetti.

“MHP ve ülkücüler Evet diyecek”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Karagöz de Yeni Anayasa çalışmalarının Devlet Bahçeli’nin istekleri doğrultusunda başladığını ifade etti.

‘Söz konusu devletin ve milletin bekasıdır’ diyen Karagöz, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“15 Temmuzda yaşanan olaylar devletin ve milletin beka sorununu gösterdi. Ülkemiz gerçekten tehlikedeymiş. Bu konuda biz ülkücüler diyoruz ki, ‘Diyorsa Devlet, Elbette Evet.’ Genel Başkanımız Devlet Bey, ülkenin durumunu tehlikede gördüğü için yeni anayasa çalışmalarını başlatmıştır. MHP’ye bağlı olan ve ben ülkücüyüm diyen herkesin Evet diyeceğini biliyoruz.”

“Esnaflarımız Cumhuriyet Tarihinde alamadıklarını AK Parti iktidarında aldık”

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak da toplantıya Berberler Odası, Ayakkabıcılar Odası, Elektrikçiler Odası, Ağaç İşleri Odası ve Kahveciler Odasının mensuplarının katıldığını belirtti.

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında Afyonkarahisar Esnaf Odalarının ‘Evet’ dediğini dile getiren Başkan Konak, şöyle konuştu:

“Bu bağlamda ESOB Yönetimi olarak bizlerde Evet diyoruz. Almanya’ya bakıyoruz hayır diyor. Hollanda’ya bakıyoruz hayır diyor. Fransa’ya bakıyoruz hayır, İsviçre’ye bakıyoruz hayır diyor. Biz de bu hayırcıları göre göre, ölümüne kadar evet diyoruz. Çünkü hükümetimizin 2002 yılından bugüne kadar esnafa çok büyük destekleri var. Şimdi bunları burada sıralamaya kalkarsam, bugünü burada geçirmek zorunda kalırız. Kısacası esnaflarımız Cumhuriyet tarihinde alamadıklarını AK Parti iktidarı döneminde aldı. Bunu başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanımız ve hükümetimize borçluyuz. Bu desteklerinizden dolayı Afyonkarahisar esnaflarımız adına sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.”  Programın sonunda Bakan Eroğlu, Esnaflarla toplu fotoğraf çektirdi.
 

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.