1. YAZARLAR

  2. Bülent Elitok

  3. Milletin Beklentisi
Bülent Elitok

Bülent Elitok

Yazarın Tüm Yazıları >

Milletin Beklentisi

A+A-

Allah uzun ve sağlıklı ömürler versin Sayın Cumhurbaşkanımıza veya gönlümüzden geçen tabiri ile Başkanımıza. Siyasi hayatındaki dik duruşu, adanmışlığı, inanmışlığı, öngörüsü ve daha pek çok özelliği ile kahramanı millettin. Pek çok badire atlattı, pek çok ihanet gördü. Çok önemeli icraatlar yaptı. Devrim niteliğinde hukuksal değişime öne ayak oldu bu millet için. Hem de cadı kazanı bir coğrafyada. Finlandiya veya İsveç gibi bir ülkenin başkanı değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başkanı. Tarihi, dini, kültürel bakımdan pek çok sorumluluğu olan bir devletin başkanı. Allah güç kuvvet versin, sağlıklı uzun ömürler versin. Çünkü, en önemli en kritik bir döneme giriyor kanımca. Öyle bir dönem ki, yine ihanetin son kozlarını oynayacağı ve elinden geleni yapacağı bir dönem bu dönem.  Ak Parti'nin Genel Başkanı olacağı 21 Mayıs 2017 ile birlikte daha da güçlü biri olacak. Olmak zorunda. İnanın olmak zorunda. İçeride FETÖ, PKK, DEAŞ gibi pek çok sinsi, gözünü kan bürümüş, kumandası başkanlarının elinde olan pek hain örgüt ve bunları uzantıları, dışarıda enerji ve diğer çıkarlar nedeniyle siyasi ve ekonomik alanda mücadele etmek zorunda kaldığı dünya süper güçleri. Adil bir savaş yok ortada. Delikanlılık sadece bir kaç küçük dimağda kalmış artık. Akla hayale gelmeyecek bin bir türlü belden aşağı siyaset ve savaş taktikleri. Ha inkar edilemeyecek teknolojik üstünlük ve ekonomik güç de karşı tarafımızda. Ancak inanç her şeyin üzerinde. İnanmak başarmanın yarısıdır. Tüm bu şartlar altında insan dik durması sanırım dünyanın en zor şeyi olsa gerek. Kaç kişi bu yükün altına girer bilemiyorum, ancak çok olmasa gerek. Sadece girmek değil, bazı şeyleri başarmak da gerek. O yüzden Reis bağra basılıyor, her gün yeni darbe safsataları çıkarılsa bile.

Lakin yukarıda bahsettiğim üzere, en zor aşama bundan sonra olsa gerek. Bu benim fikrim, öngörüm.  Zirveye tırmananın en fazla yorulduğu nokta matematik ve fizik olarak zirvenin bir öncesindeki noktadır. Bu inkar edilemez. İçeride müthiş bir ayıklama süreci var. Bu süreç ucu kime dayanırsa dayansın bu aziz millettin beklentisidir. Türlü kılığa girmiş laboratuvar ürünü yapılar bir bir açığa çıkarılmalı, yaş ve kuru ayrılmalı ve suçlu her kim ise hukuk karşısında hesap vermelidir. İnanın millet bunu bekliyor ilk madde olarak ve ben Reis'in bunun farkında olduğuna kesinlikle inanıyorum.  Bu ayıklama işlemi ilerledikçe KOMPLOLAR da aynı şiddette artacaktır. Bir yerinden yakaladıklarına komplo yapacaklar veya bir yerinden yakalayamadıkları ancak ekarte etmek istediklerine bir kulp takıp ekarte etmeye çalışacaklarıdır. İşte o ekarte etmeye çalışacakları gün gelecek onların korkulu rüyası olacak, o yüzden ekarte etmeye çalışacaklardır. Bundan işlem yapılan ama avazı çıktığı kadar biz masumuz diye takke yapan FETÖ'cüleri kast etmiyorum. FETÖ'cü olup kanca taktıkları masum insanlardan bahsediyorum.  Bu er ya da geç ortaya çıkacak. Temennimiz erken ortaya çıkması elbette. Devletin yanında olan bir STK'da diye kimse aklanamayacağı gibi, hiç bir yere kayıtlı olmayana hatta "hayırcı" masum bir vatandaş da suçlanamaz. Ben yüce devletimizin bu laboratuvar ürünü yapıları kısa sürede tam çerçevesiyle çözeceğine tüm kalbimle inanıyorum. Yine Reis'in bu işi tüm yönleri ve tüm kurumlar sathında ele alacağına ve gereğini yapacağına inanıyorum. Tersi bir durum ise Allah korusun sonun başlangıcı olacağını düşünüyorum. Vatan diyorum, başka bir şey de demiyorum.  

İşte bu nedenledir ki, bir siyasi lider olarak değil, bu işi yapabilecek şu andaki tek lider olarak, Allah Cumhurbaşkanımıza güç ve kuvvet versin bu kutsal yolda. Bu partiler üstü bir meseledir. Zorlu bir yoldur, dikenle, komplo ile oyun ile dolu bir yoldur. Ancak aynı zamanda zirveye en yakın noktadır.

Allah'a emanet olun...

Bu yazı toplam 696 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.