1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Milletimiz Kimin Oyun Oynadığını İyi Bilir
Milletimiz Kimin Oyun Oynadığını İyi Bilir

Milletimiz Kimin Oyun Oynadığını İyi Bilir

Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir devlet olduğunu ve Hollanda’ya misliyle karşılık vereceğini belirten AK parti İl başkanı İbrahim Yurdunuseven, yaşanan olayları oyun olarak nitelendirenlere de yanıt verdi.

A+A-

Yurdunuseven; “Milletin aklıyla dalga geçiyorlar ama akıl sahibi, feraset sahibi olan milletimiz kimin oyun oynadığını iyi bilir” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında medya mensupları ile bir araya geldi. İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken’in de katıldığı basın toplantısında İl Başkanı Yurdunuseven, parti çalışmaları ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

“BAKANIMIZ HER ZAMAN HEYBESİ DOLU GELİYOR”

Geride kalan haftayı değerlendiren İl Başkanı Yurdunuseven, “12 Mart’ta İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü idi. Hep söylediğimiz gibi İstiklal Marşı birliğimizin bütünlüğümüzün ve bundan sonra bu milletin bekasının devamının bir göstergesidir bir simgesidir. İnşallah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazılmasını Allah nasip etmesin. 15 Temmuz gibi bu milleti parçalamaya bölmeye yönelik olan bir günün inşallah yaşanmamasını diliyoruz. Ayrıca, Bakanımız Veysel Eroğlu’nun katılımı ile Afyonkarahisar’da Çay ve Bolvadin ilçelerimizde 88 milyon TL’lik yatırımlarla temel atma törenleri ve açılışlarını gerçekleştirdik. Her zaman söylüyoruz Sayın Bakanımız her zaman heybesi dolu geliyor ve boşaltıp gidiyor. Her seferinde elhamdülillah doldurup geliyor” dedi.
 
“İLİMİZE YAPILAN RESMİ YATIRIMLARIN BEDELİ 1 MİLYAR 28 MİLYON TL” 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Afyonkarahisar’a gelişiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan İl Başkanı Yurdunuseven, tüm Afyonkarahisar halkını Anıtpark önüne davet etti. Yurdunuseven “Devletimizin Cumhurbaşkanı Afyonkarahisar’ da olacak inşallah. Öncelikle tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizi bugün saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı Anıtpark önüne Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız da eli boş gelmiyor elhamdülillah. Bugüne kadar Afyonkarahisar’a yapılan resmi yatırımlar 1 Milyar 28 Milyon TL. resmi yatırımların karşılığı olan 275 dev eserin toplu temel atma ve açılışı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizi saat 15.00’te inşallah Anıtpark önüne bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızı coşkulu bir şekilde karşılamak ve ilimizde ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.
 
“CHP ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ YA BİLMİYOR YA DA YALAN SÖYLÜYOR” 

Basın toplantısında CHP’yi de eleştiren AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven“CHP hala bu anayasa değişikliğini anlamadı ya da anlamak istemiyor. Halk oylamasının başından beri bir şey söylemiştim hala tekrar ediyorum CHP’liler başta Sayın Genel Başkanları olmak üzere maalesef bu anayasa değişikliğini bilmiyorlar ya da yalan söylüyorlar. Geçen hafta kararnamelerle ilgili yalanlarını dile getirmiştik. Dün de Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 18 yaşında milletvekili olan birisi 23 yaşından sonra emekli olacak dedi. Bu da kesinlikle yalan. Halkımızı bu tür şeylerle kandırıyorlar. Kesinlikle 18 yaşında milletvekili olan bir genç 23 yaşından sonra emekli olamayacak çünkü hepimiz yıl şartı ile nasıl emekli oluyorsak prim günü ve yaş şartıyla bekleyerek emekli olacak. Biz bunu yine ısrarla söylüyoruz demek ki CHP’liler hala bu değişikliğimizi anlamadılar ya da anlamak istemiyorlar, bilerek yalan söylüyorlar. Biz ne siyasi kaygı ne de siyasi bir propaganda içerisindeyiz. Yapılan şey sadece devletin bekası için çalışmadır” dedi.
 
“‘HAYIR’ DİYENLERDE CUMHURBAŞKANIMIZI DİNLESİN” 

Hayır diyenleri de yarın Anıtpark önüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemeye davet eden Yurdunuseven; “Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere çalışmalarımızı yapıyoruz. Pankartlarımız hazırlandı Diğer ihtiyaçlar da bizim tarafımızdan giderilecek. Hayır diyen kardeşlerimiz, vatandaşlarımız da gelsinler Cumhurbaşkanımızı dinlesinler ondan sonra kararlarını versinler. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sunduğumuz gibi bir dosya hazırladık. En önemli konumuz hızlı tren. Alkoloid fabrikamızın modernleştirilerek kapasitesinin arttırılması taleplerimiz olacak. Biz bunları bir dosya halinde Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Partimizin doğal lideri, devletimizin Cumhurbaşkanı ve en önemlisi Afyonkarahisar’dan yola çıkan bir partinin lideri geliyor. Bu nedenle heyecan dorukta. İnşallah yüzümüzün akıyla Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız ve uğurlayacağız” ifadelerini kullandı.
 
“AVRUPA’NIN FAŞİZAN DUYGULARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR”

Almanya ve Hollanda’da Türk Bakanlara uygulananları da değerlendiren İl Başkanı Yurdunuseven; Avrupa son 1 haftadır faşist duygularla öne çıkan bir eğilim içerisinde. En büyük faşist gösteriyi Hollanda gerçekleştirdi. Ülkelerin diplomatik alanları, konsoloslukları kendi ülkelerinin toprakları sayılır. Bizim Hollanda’daki konsolosluğumuza Sayın Bakanımızın özellikle bir bayan bakanımızın alınmaması aracında kilitlenmesi aracında gözaltında tutulması ve konsolosluğumuza alınmaması vatandaşlarımızla bir araya getirilmemesi tamamen bir Nazi’den kalma faşizan bir durumdur. Burada diplomatik tüm teamüller göz ardı edilmiştir. Hiçbir şekilde diplomatik teamüllere uyulmamıştır. Oradaki halkımızın üzerine köpekler salınarak maalesef bir dehşet ortaya çıkartılmıştır. Biz bu durumu şiddetle kınadık ve hala kınamaya devam ediyoruz. Hayır diyen vatandaşlarımıza bir nokta daha eklemek istiyoruz, Avrupa’da hayır diyor buna da dikkat etmelerini söylüyoruz. Takdiri halkımıza bırakıyoruz. Türkiye Cumhuriyet’i büyük bir devlettir. Karşılığını misliyle verecektir. Ayrıca bu olaylara da oyun diyenlere pes diyoruz. Halkımızın aklıyla dalga geçmesinler. Halkımız akıl sahibi, feraset sahibidir. Kimin oyun oynadığını çok iyi bilirler. Asıl oynayanlar CHP’liler. Bakın anayasa değişikliği üzerinden neler neler oynuyorlar. Olan şeylerin tam tersini söyleyerek, göstererek asıl oyun oynayanlar onlar. Biraz kendilerine dikkat etsinler” dedi. 
 

Bu haber toplam 890 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.