1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Mevsimlik Çalışmaya Karşıyız
Mevsimlik Çalışmaya Karşıyız

Mevsimlik Çalışmaya Karşıyız

TOÇ Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Kamuda sürekli istihdamdan yana olduklarını belirterek, mevsimlik çalışmaya karşı olduklarını belirtti.

A+A-

TOÇ Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Afyonkarahisar’da termal bir otelde düzenlenen Eğitim ve İstişare Toplantısına katıldı.

Kaya, TOÇ Bir-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısına Türkiye’nin dokuz bölgesindeki iş yeri temsilcilerinin katıldığını ifade etti.

Teşkilatın en ücra noktasında bulunan iş yeri temsilcilerinin en iyi şekilde eğitilmesi için Afyonkarahisar’da bu toplantıyı düzenlediklerinin altını çizen Kaya, “Bu bölge toplantılarımız Türkiye’nin tamamına yayılacak. Antalya’da, Elazığ’da, Nevşehir’de Bursa’da ve İstanbul’da yapacağız. TOÇ Bir-Sen sendikal faaliyet içerisindeki sadece genel merkez ve şube başkanları değil, her iş yerinde temsilcilik görevi olan bütün arkadaşlarımıza da değişiklik disiplinlerdeki bilinçlerini daha makro düzeyde bakmalarını sağlayacağız. Bu bağlamda biz nitelikli ve bilinçli teşkilat mensuplarının çok değerli ve önemli olduğunu biliyoruz. Bu eğitim seminerini de bu yüzden düzenledik.”

“TOÇ Bir-Sen sürekli İstihdamdan yanadır”

Bilinçli sendikacılığın önemine değinen Kaya, mevsimlik işçilik hakkında yaptığı açıklamada emeğin bölünüp, parçalanamayacağını vurguladı.

Kamu idaresinde ve hizmetinde emeğin hiç bölünemeyeceğini dile getiren Kaya, şöyle konuştu:
“Devlet ve Kamu Hizmeti fasılalı değildir. Bölünmüş değildir. Bu bakımdan bir bütündür. Kamu hizmetinin bütünlüğü ne kadar bilimselse, orada emek sarf eden çalışanının emeğini sürekli okumamız gerekir. O yüzden biz bir özel işyeri işletmiyoruz. Kamu içerisindeki bir hizmeti ifa ediyoruz. Biz devlete ve millete iş gören mevsimlik çalışmayı kesinlikle şık bulmuyoruz. Bunun sürekli bir hale dönüştürülmesi gerekir. Esnek istihdam belki özel şirketlerde söz konusu olabilir ama Kamu hizmetinde fasılalı istihdam mantıken mümkün değil.”

Kaya, TOÇ Bir-Sen’in sürekli istihdamdan yana olduğunu belirterek, Alfabenin bütün harflerinden oluşan çalışma şekillerine sürekli karşı çıktıklarını kaydetti.

“Lisans Tamamla Konusunda 2-3 Alternatif Üzerinde Çalışıyoruz”

TOÇ Bir-Sen üyesi çalışanlarının Lisans tamamlama isteklerine ilişkinde yakın zamanda müjdeli haberin geleceğini aktaran Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin Yüksek Öğretim Kurumlarında bu milletin çocukların eğitim görmesini ve orada bilgilerini, birikmelerini, tecrübelerini artırması son derece doğaldır. Bu talepte mantıklı ve tutarlı bir taleptir. TOÇ Bir-Sen olarak, 2-3 alternatif çalışmayla süreci Ankara’da götürüyoruz. İnşallah bu alternatiflerden umudum var. Biz bu talebimizi kararlı bir şekilde bütün platformlarda dile getiriyoruz. Genel merkez olarak da bu çalışmaları yakın takip ediyoruz. En büyük arzumuz ve temennimiz de bu hakkımızı alarak çalışanlarımıza ve üyelerimize müjdeyi vermek istiyoruz. Ben Genel Başkan olarak Lisans tamamlama konusunun yakın zamanda çözüleceğini umut ediyorum.” diye konuştu.
 

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.