1. YAZARLAR

  2. Mustafa Kılınç

  3. Kimsenin Tadını Kaçırmayın
Mustafa Kılınç

Mustafa Kılınç

Yazarın Tüm Yazıları >

Kimsenin Tadını Kaçırmayın

A+A-

Acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle ve hüznüyle bir yıl daha yarın sona eriyor. Her insanın gelecek yeni yıldan beklentileri var. Kimileri sağlık, kimileri, mutluluk, kileri ise para ve kıymetli mallar peşinde.

Her kulun gönlündekini nasip edecek olan Cenab-ı Allah, Müslümanlar üzerindeki hain emellerin son bulduğu, dünyada savaşların değil insani duyguların ön planda olduğu yeni bir yılı tüm insanlığa nasip etsin.

Son bir hafta içerisinde yaşanan gelişmeler ve Kudüs ile ilgili atılan adımlarla vize konusunda sıkıntıların yaşandığı ABD ile yeni bir gergin ortam oluşmuştu. Tehditler savurarak Birleşmiş Milletler’in kararını eleştiren ABD bir anda sorunları hiç yaşanmamış gibi düşünerek aniden vize krizine son verdi.

Yaşanan gelişmeler kimine göre ABD’nin geri adım attığı, kimilerine göre is yeniyıl tatili için ABD’yi tercih edecek olan insanlardan elde edilecek gelirler, kimilerine göre de gelecekte Türkiye üzerindeki hain emelleri için yeniden vize sorununu ortadan kaldırarak sızma operasyonuna zemin hazırlamak olarak değerlendiriliyor.

Dış politikada gelinen nokta tavrı net olan ve artık yaptırım olanakları da güçlü hale gelen bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti.

Diğer yandan bir başka sorunumuz da yerel düzeyde yaşanması muhtemel tehditler. Türk halkı için en büyük tehdit kuralsız trafikte seyir etmenin getirdiği ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları. Yılbaşı denilince şişede durduğu gibi durmayan alkol yüzünden çok canlar yaşamdan koptu. Bu konuda alınan tedbirlerin artırılarak kontrolün sağlanması gerekiyor.

Bir yılın sonu ve yeni bir yılın başlangıcı olarak ifade edilen yeniyıl kutlamaları ve eğlenceleri bir başkasının yaşamdan koparıldığı ailesinin acıyla ömrünü geçireceği kara gece haline dönüşmesin. Eğlenmek her insanın hakkı ancak dozunu kaçırmadan ve başkalarına zarar verecek davranışlarda bulunmamak kaydıyla.

Bu yazı toplam 937 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.