1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Kılıçdaroğlu’na Evet Lokumu Gönderildi
Kılıçdaroğlu’na Evet Lokumu Gönderildi

Kılıçdaroğlu’na Evet Lokumu Gönderildi

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları tarafından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ kitapçığı, gazetesi ve Afyon lokumu gönderildi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir radyo programındaki açıklamalara ilişkin AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları tarafından PTT önünde basın açıklaması yapıldı.

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, Sayın Kılıçdaroğlu’na Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle ilgili ‘Evet’ gazetesi, ‘Evet’ kitapçı ve Afyon lokumu gönderdiklerini belirtti.
 
CHP’lilere anayasa değişikliğinin temelde bir sistem değişikliği olduğunu bir kez daha anlatmanın elzem hale geldiğini dile getiren Çengel, basın açıklamasında şunları kaydetti:
“Ülkemizdeki pratikte devam eden tüm siyasi tartışmaların ötesinde siyasetin amaç mı araç mı olduğunun tespiti bir siyasi hareket veya partinin millete karşı olan muhabbetini az çok belirlemektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyaset anlayışımızda ufuklar açan birçok liderden gördüğümüz, öğrendiğimiz siyasetin millete, ümmete ve insanlığa hizmet edebilmek için bir araç olduğudur. Siyaseti amaç haline getiren kişiliğin kendisinden başka kimseye faydalı olamayacağı ve bozuk bir ruh haline sahip olduğu tarihte ve günümüzde de birçok örnekle karşımıza çıkmaktadır. Siyaset yapmayı amaç haline getirmiş siyasi yapılar yahut kişiler millet nazarında hiçbir zaman teveccüh göremediği gibi uzun vadede kazanlardan olmadıkları defalarca tatbik edilmiştir. Siyaset asıl gayesi millete hizmet olanlar için sadece bir araçtır” dedi.

“Yeni sistemde ‘Başbakanlık’ olmayacak”

Katıldığı radyo programında “Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım” cümlesini ana muhalefet partisi ve siyasal tarihin en köklü siyasi hareketlerinden birisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiğini belirten Çengel,  “Müsaade ederseniz öncelikle başta CHP Genel Başkanı olmak üzere CHP’lilere anayasa değişikliğinin temelde değiştirdiği birkaç konudan bahsetmemiz elzem hale gelmiş. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CHP genel müdürünün anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki ‘Gelecek yeni sistemde başbakanlık kurumu kalkmaktadır.”

“Açıklama tam manasıyla fecaattir”

‘Kemal Kılıçdaroğlu bir milletvekilidir ve milletvekilinin asli görevi yapılan yasama faaliyetleri sırasında milleti parlamentoda temsil etmektir’ diyen Çengel, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Anayasa değişikliği oylamaları sırasında genel müdürün değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan hayır demeyi amaç haline getirdiği dünkü açıklamasında gün yüzüne çıkmıştır. Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur. Sadece siyaset yapmayı öyle amaç haline getirmişlerdir ki derdi ya sadece AK Parti’ye muhalefet yapmak ya da bu milleti kandırmaktır” diye konuştu.

“Gücümüz Millet, Kararımız Evet’ 

 Çengel, Ana muhalefet partisinin ve genel müdürün düştüğü bu durum millet adına kendilerini endişelendirdiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanının ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır’ sözlerini hatırlatan Çengel, “Millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliğini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlatmak adına kapımız her zaman açıktır. Bu fecaat bize bir kez daha göstermiştir ki birileri ahlaksızca milleti kandırmak adına çalışmaktadır. AK Gençlik olarak önümüzdeki 40 günde kapı kapı, kişi kişi çalışmalarımıza daha güçlü daha hızlı devam ederek yeni anayasa değişikliğinin ‘Millet için Evet’ olduğunu anlatacağız. 16 Nisan inşallah daha güçlü Türkiye’nin miladı olacak, 16 Nisandan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi millet yönetecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Gücümüz Millet, Kararımız Evet’ diyoruz.” 

Açıklamanın ardından İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel ve beraberinde ki heyet ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir adet ‘Evet’ gazetesi, ‘Evet’ kitapçığı ve Afyon lokumunu kargo ile gönderdi.
 

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.