1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Kanlıca Mahallesine Yapılan Yatırımlar
Kanlıca Mahallesine Yapılan Yatırımlar

Kanlıca Mahallesine Yapılan Yatırımlar

Son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen Kanlıca Mahallesi’nin gelişimine önemli katkılar sağlayan Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali, göreve geldiği 2009 yılından bugüne kadar olan 8 yıllık görev süresinde yaptığı hizmetleri anlattı.

A+A-

Kurumlara yaptığımız taleplerin yüzde 99’undan olumlu yanıt aldık

Kanlıca Mahalle Muhtarlığı için 2009 yerel seçimlerinde aday olduğunu ifade eden Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali mahalle sakinlerinin büyük çoğunluğunun oyları ile göreve geldiğini, 2014 yılı yerel seçimlerinde de yüzde 52 oy alarak 4 aday arasından yeniden göreve seçildiğini belirtti. Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali görev süresi boyunca mahalle sakinlerinin istek ve talepleri doğrultusunda tüm ihtiyaçları gidermek için yoğun çaba harcadığına dikkat çekti.

Kanlıca Mahallesi sakinlerinin başının üzerinde yeri olduğunu belirterek sözlerine başlayan Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali; “Mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini en kısa sürede ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili özel kuruluşlara iletiyorum. Geride kalan 8 yıllık süre zarfında tüm resmi ve özel kurumlara yapmış olduğum istek ve taleplere ilişkin başvurularımın da yüzde 99’u ile ilgili makul ve mantıklı cevaplar alarak istek ve talepleri yerine getirmeye özen gösterdik. Muhtar adayı olduğum 2009 yılında hazırladığım projeler ile mahalle sakinlerinin istek ve talepleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz hizmetlerimiz de bir hayli fazla olduğu için önemli olan hizmetleri paylaşayım” dedi.

“GÜN SAZAK BULVARI GECE VE GÜNDÜZ HEP AYDINLIK”

Hizmetlerini ardı ardına sıralayan Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali; “Kanlıca Mahallesi sakinlerinin yürüyüş ve koşu alanına ihtiyacı vardı. Malumunuz üzere Gün Sazak bulvarımızın bulunduğu alanda yürüyüş ve koşu yolu yaptık ancak aydınlatma konusunda yetersizlik vardı. Bu konuda ilgili kuruma yaptığımız başvurumuz neticesinde 60 adet aydınlatma direği inşa ettirdik ve artık bu alanımız geceleri de aynı gündüz gibi aydınlık hale geldi. Mahallemiz hava sirkülasyonu bakımında, hava temizliği bakımından şu anda Afyonkarahisar’da 1 numara diyebilirim. Sebebi ise Karaağaç boğazına yakın oksijen deposu olan bir mahalle. Hal böyle olunca çevre mahallelerden de yürüyüş ve spor yapmak için gelen vatandaşlarımız da var” dedi.

“4 MAHALLENİN KULLANACAĞI ORTAK SEMT PAZARINI KURDUK”

Vatandaşların ulaşım hizmetlerinde kullanmaları gereken ancak eksik olan toplu taşıma duraklarının temini konusunda da gerekli adımları attıklarına dikkat çeken Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali; “Miras Camii çevresi başta olmak üzere Kanlıca Mahallesi içerisinde olması gereken ancak yapılmamış olan minibüs durakları vardı. Eksik olan bu durakları tespit ederek elhamdülillah yaptırdık. Yine mahalle fırınımız yapıldı. Üçgen Park’ın yanındaki boşluk alana Semt Pazarı kurulması yönünde Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a talebimiz olmuştu. Belediye Başkanımız da bu konuda sağ olsun duyarlı davrandı ve Esentepe, Kanlıca, Mareşal Fevzi Çakmak ile Ataköy mahallelerinin faydalanabilecekleri bir semt pazarını kurduk. Kısa bir süre sonra da faaliyete geçecek inşallah” diye konuştu.

“HAYIRSEVERİMİZİN KATKILARIYLA 16 DERSLİKLİ OKULUMUZA KAVUŞACAĞIZ”

Eğitim hizmetleri noktasında da önemli bir yatırımın Kanlıca Mahallesi’ne geleceğinin de müjdesini veren Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali; “Bir hayırseverimiz tarafından Kanlıca Mahallesi’nin hıdırlık bölgesinde 16 derslikli bir okul yapılması noktasında girişimler oldu. Bir kısmını da Milli Eğitim’in destekleyeceği 16 Derslikli okulun temeli atılacak. Bu gelişme de bizim için güzel bir haber oldu. Böylesine önemli bir hizmetin sağlanmasına katkı sunan hayırseverimize de mahalle sakinlerimiz adına sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum” dedi.

“BİLGİ EVİ İLE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANDI”

Gün Sazak Bulvarı’nın hıdırlık bölgesi ile mahalle içerisine giriş ve çıkışlarında oluşabilecek olumsuzlukları da düşünerek İl Emniyet Müdürlüğü ile bir görüşme yaptıklarını dile getiren Muhtar Karaali; “Yaşanabilecek olumsuzlukların en asgari düzeye indirilebilmesi için yaptığımız talep üzerine Gün Sazak Bulvarı üzerinde 4 tanesi sabit ve 1 tanesi hareketli olmak üzere 5 adet mobese kamerası kurulmasını sağladık. Bir diğer konu ise eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için Belediye Başkanımızın bir mahalle ziyareti sırasında Kanlıca Mahallesi’ne bir bilgi evi kurulması yönünde talebimiz olmuştu. Kanlıca Mahallesi’ndeki çocuklarımızın eğitimine katkı sunmayı amaçlayan bu talebimiz de gerçekleştirildi ve Kanlıca Mahallesi Bilgi Evi yapıldı” diye konuştu.

“KANLICA MAHALLESİ OKSİJEN DEPOSU”

Kanlıca Mahallesi’nin oksijen deposu bir mahalle olmasının en önemli nedenlerinden birisinin doğalgaz kullanımının yüzde 98 olmasından kaynaklandığını belirten Karaali; “Kanlıca Mahallesi sakinlerinin yüzde 98’i doğalgaz kullanımına geçti. Doğa dostu bir enerji kaynağı olduğu için kömür kullanımı nedeniyle oluşan karbonmonoksit gazı mahallemiz üzerinde yok. Mahalle sakinlerimiz ile birlikte havamızı kirletmemek için de gayret ve çabalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Doğalgaz yatırımı yapılırken kazı çalışmaları da yapılıyor. Bu konuda da belediyemiz ile koordineli olarak yürüttüğümüz bu çalışma neticesinde asfalt ve parke taşı konusunda yarım kalmış bir bölgemiz bulunmuyor. Çocuklar için oluşturulan çocuk oyun grupları ve spor aletleri ile ilgili de yine belediyemiz tarafından tüm ihtiyaçlar giderildi bozulan veya deforme olan aletler değiştirildi” açıklamasında bulundu.

“İHTİYAÇLARA YÖNELİK KURSLAR DÜZENLİYORUZ”

Afyonkarahisar’da sayılı camiler arasında olan Miras Camii ve çevresinde de önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini anlatan Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali; “Miras Camii’nin altında bir Kur-an Kursu açtık. Büyüklerin yanı sıra 4-6 yaş grubu çocuklarımızın Kur-an öğrenebilecekleri sübyan okulumuzu da Müftülüğümüzün de destekleri ile hizmete açtık. Sabah ve öğlen olmak üzere iki grupta eğitimler verilmeye devam ediyor. Mahalle sakini hanımların istekleri doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak el sanatları kursları açtık. Halen 4 farklı branşta el sanatları kurslarımız devam ediyor. Yine camii bahçesinde inşa ettiğimiz ve kültür merkezi olarak kullandığımız bir alanımız mevcut burada da toplantılar ve mevlit gibi özel günlerde geliri camii hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralama yöntemiyle hizmetler veriliyor” dedi.

“MAHALLE SAKİNLERİNİN VERDİĞİ OYLARA LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

5 Eylül 2012’de meydana gelen cephanelik patlamasında şehit düşen 3 askerin ikamet ettikleri mahallenin de Kanlıca Mahallesi olduğunu belirten Karaali; “Keşke olmasaydı dediğimiz cephanelik patlamasında hayatını kaybeden 3 şehidimizin ikamet ettikleri sokaklarla ilgili olarak Belediye Meclisi’ne teklif verdik. Belediye Meclisimizden de olumlu yanıt alarak şehitlerimizin ikamet ettikleri sokaklara isimlerini vererek onların isimlerinin yaşatılmasını sağladık. 2012 yılında Örnek Mahalle seçildik, 2015 yılında Cumhurbaşkanımızı merkez muhtarlarını temsilen ziyarette bulunan ve ödül alan bir mahalle muhtarıyım. Mahallemizdeki tüm sosyal faaliyetlerde de vatandaşlarımın yanında yer alıyor ve onlarla beraber oluyorum. Mahalle sakinlerimiz oyları ile bana bir görev tevdi ettiler ben de onlara hizmet ederek layık olma gayretimi sürdürmeye devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 3038 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.