1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Kadınlarımız Bizler İçin Çok Önemli
Kadınlarımız Bizler İçin Çok Önemli

Kadınlarımız Bizler İçin Çok Önemli

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Karagöz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Karagöz, “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önemli bir gündür lakin kadınlarımızın hak ettikleri değeri göstermek için sadece bir günle sınırlamakta doğru değildir. Çünkü hayatları boyunca tüm zorluklar karşısında göğüs geren cefakâr kadınlarımıza her zaman gereken değer verilmeli ve daima hatırlanmalıdır.” dedi. 

Karagöz mesajında şu ifadelere yer verdi: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm kadınlarımızın hak arama mücadelesini verdikleri bir gündür. Ancak ne yazık ki ülkemizde ve gelişmekte olan ülkelerde kadın hakları maalesef istenilen seviyelere ulaşmamıştır. Son günlerde giderek artan kadına yönelik şiddet olayları sonucunda görüyoruz ki kadınlarımızın hak ettikleri değeri görememelerinin yanı sıra, taciz, tecavüz, şiddet ve ne yazık ki ölümle sonuçlanan birçok çirkin olaylara dahi maruz kalmaktadırlar. Bu çirkin ve canice gerçekleştirilen olayların sonlandırılması gerekirken maalesef her geçen gün artarak devam ettiğini görmekteyiz. Kadınlarımız bizler için çok önemlidir. Her birinin hayatımızdaki önemi ve yeri farklıdır. Çünkü kadınlarımız bir annedir, bir eştir, bir kız evlat, bir kardeştir. Bu yüzden kadınlarımızın yaşamız oldukları taciz, tecavüz ve şiddet gibi olaylar karşısında hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalı, kadınlarımıza sahip çıkarak, koruyup gözetmeliyiz. Kadın haklarını insan haklarından ayrı tutmak mümkün değildir. Kadınlarımız eğitimden sağlığa, ekonomiden siyasete kadar birçok alanda özgür ve aktif bir şekilde yer almalı ve tüm hak ve imkânlardan faydalanmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere, toplumsal hayatımızın, aile, millet ve devlet yapımızın temel yapı taşı olarak yaşamımızın her alanında başarıyla yer almış ve almaya devam edecek olan fedakâr kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
 

Bu haber toplam 622 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.