1. YAZARLAR

  2. Mustafa Kılınç

  3. İnsan Bedeninde Yaşayan Yabani Otlar
Mustafa Kılınç

Mustafa Kılınç

Yazarın Tüm Yazıları >

İnsan Bedeninde Yaşayan Yabani Otlar

A+A-

Bir insan için en önemli konuların başında kendisi, ailesi ve yakınlarının huzur dolu mutlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak olan bir yerdir. Türk Milleti için en kıymetli olan şey ise tüm saldırılara, fitneye ve hain planlara rağmen şehit kanlarıyla sulanan ve 95 yıldır üzerinde yaşamak için büyük bedeller ödediği topraklarda gelecek nesillerinin de yaşamasını sağlamaktır.

Son yıllarda İslam dünyasına karşı yapılan saldırılar, baskılar ve iç huzuru bozmaya yönelik fitne tohumlarının aslında yıllar boyu devam ettiği ancak çiçekleri açtığında zehirli bitki olduğunu 15 Temmuz gecesi Türk milleti çok daha iyi anlamış oldu.

Cumhuriyet’i kurmak için savaşan ve uğrunda daha çocuk yaşta can veren Türk, Kürt, Çerkez ve daha nice vatan evlatlarının şanlı mücadelesinin 95’inci yılında da ‘Söz Vatansa Gerisi Teferruattır’ sözünün karşılığının ne anlama geldiğini bilmeyen veya anlamak istemeyen güruhlar var. Onların anlaması da gerekir ama anlamasalar da olur.

Bu vatan toprakları dünyanın en güçlüsü olduğunu iddia eden ülkelerin iç geçirerek oluşturmaya çalıştıkları fitne tohumlarıyla yeşertilmeye çalışılırken, toprağımızda yetişen yabani otlardan da faydalanma girişimleri de 95 yıldır başarıya ulaşamadı.

Türkiye topraklarında farklı kavimlerden, farklı din, ırk ve mezheplerden insanın barınıyor olmasını kast etmiyorum. Yabani otlar ekmek yediği ülkeye nankörlük etmeyi marifet sanan ve bu ülkenin vatandaşı olarak görülen ancak tarladaki mahsule zarar veren yabani ottan farksız olan, insan vücuduna bürünen ancak balık hafızaya sahip olanlardır.

Yüzyıllar önce Orta Asya’dan bu topraklara göçen Türklerin, vatan, bayrak, toprak uğruna can vermeyi şeref saydığını anlayamayan, bu uğurda şehadeti sevdiğine kavuşmaktan daha çok isteyen bir milleti bu oyunlarla yok edemeyeceklerini anlamayan güruha 15 Temmuz bir hatırlatma olsun.

Kurtuluş Savaşı’ndan, Çanakkale Savaşı’ndan ders çıkaramayanlara 15 Temmuz’da yapılan hatırlatma bu toprakların Türkler dışında bir ülkenin toprağı olamayacağının mesajıdır. Türk milleti, İslam aleminin son kalesi olmakla beraber dünyanın da merkezidir. Bu topraklara sahip olmak uğruna savaşlar başlatanlara bir de hatırlatma yapmak lazım.

Türk’ün gücünü hala göremeyenler varsa dönüp Kocatepe’ye ve Çanakkale’ye baksın. Yeterli olanakları olmamasına karşın vatanını koruyan ve bunun için binlerce şehit vermekten kaçmayan bir millet olduğunu göreceklerdir. Son Türk ölmeden bu topraklarda dalgalanan tek bayrak yine Ay Yıldızlı Al Bayrak olacaktır. Ruhunuz şad olsun aziz şehitlerimiz, sizden kalan görev gelecek nesilde de aziz vatanın asil evlatlarındadır.

Bu yazı toplam 734 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.