1. YAZARLAR

  2. Bülent Elitok

  3. Herkesin Doğrusu Doğru Mu?
Bülent Elitok

Bülent Elitok

Yazarın Tüm Yazıları >

Herkesin Doğrusu Doğru Mu?

A+A-

Dikkat edin her şeyin dönüp dolaştığı yer bu günlerde "ben daha haklıyım" olayı. Herkesin kendine göre hesabı, buna bağlı olarak da herkesin kendine göre doğrusu var. Öyle ki, tek gişeden  aynı anda geçmeye çalışan  iki aracın fotoğrafı bunun en güzel kanıtı. Her ikisi de kendine göre haklı. Bir matematik aldı başını gidiyor. Herkes profesör, herkes uzman. Her komün, her cemaat, her STK, her yorumcu, Ayşe Teyze, Fatma Hanım kendi penceresinden  kendine göre haklı olduğunu savunmakta. Ölüm bizim gerçeğimiz olduğu halde hiç ölmeyecekmiş gibi hesaplar yapıyoruz. Öleceğini bilen ama hesap yapan tek canlı türüyüz.  Bir şeyi elde etmekteki sınır tanımazlığımız, psikolojinin sınırlarını zorlamakta ve yeni yeni terimler katmakta terminolojiye.  Bunlar sadece düşüncede kalmamakta ve uygulamaya dökülmekte. Üstelik uygulamada karşı tarafa kabul için her tür yol mubah görülmekte.  Bu da kabul yöntemleri için akla hayale gelmeyecek yöntemlerin uygulamaya geçmesine ve sonuç olarak herkesin kendi doğrusunu haklı gösterme zorunluluğu ve kendi uydurmasına inanmasına yol açmaktadır. Bu durum da toplumun parçalanmasına, bazılarının bir yöne giderken diğerlerinin diğer yöne gitmesine yol açmaktadır. Kendi davalarındaki haklılığın keskinleştirilmesi ve ikna metotlarının çoğalma ve güç anlamına geldiğinin bilinmesi ve geri dönülmeyecek şekilde hırslanılmasına yol açmaktadır. Keskinleştirilen kitlelerin bir daha zor bir araya gelecek şekilde köprüleri atmaları, daha büyük balıkların bir oyunu olsa gerek ya, farkında değil kimsecikler. Ya ne oluyoruz? Ayrışıyoruz, yalan söylemekle. Birliğimiz dirliğimiz hepimiz için bozuluyor. Kırmızı ışıkta geçmenin yolunu arıyoruz. Yoruma açıyoruz. Yoruma açık yalan yanlışa su taşıyan tilkiler, puslu ortamı seven kurtlar dolaşıyor en fazla ondan sonra. Milletin kafasını karıştırıyorlar vesselam.  Su bulanmadan durulmaz. Ve bulandı su elbet durulacak.  Tilkiler çekilecek, kurtlar inlerine girecek. Adaletin kılıcı, devletin heybetli duruşu hepimize gurur verecek.  Saf ve temiz vatandaşın duasıdır bu, kabul olacak. Kim olmaz derse helak olacak. Kim art niyet besler ise yok olacak. Kim şahsi hesap içindeyse su bulanıkken, tezgahı alt üst olacak bu böyle biline. Ne demiş şair? Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda!  Yüreğinde bunu hisseden milyonlar elbet yalanları görecek, kirli tezgahları çözecek ve devletini, liderini asla yalnız yürütmeyecek. O yürüyecek millet arkasından yürüyecek! 

Ayrışmayacağız, birliğimizi koruyacağız ve sırtımızı hiç bir yere değil devletimize vereceğiz.  Dümende ne yaptığını bilen bir ekip var. Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızı  yine burada dua ile saygı ile anmak gerek çabası, inancı, gayreti, sevgisi için. 

Ne bir saniye tereddüt edeceğiz, ne ye'se kapılacağız. Çünkü, eğer düşünürsen sen de anlarsın başka vatan olmadığını. Ve vatansız yaşamanın ölümden ağır geleceğini bize.  Koru kolla yaşat! Düşman içimizde düşman dışarıda, düşman her yerde. Ama biz devletimizin yanında, milletimizin yanında. Ulü'l emre itaat dinimizin emri çünkü. 

Ramazan ayının hayırlara vesile olması dileklerimle...
 

Bu yazı toplam 1356 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.