1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Gençlik Merkezi Çalışıyor !
Gençlik Merkezi Çalışıyor !

Gençlik Merkezi Çalışıyor !

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi çalışmalarının niteliğini ve niceliğini artırmak amacı ile tüm Gençlik Merkezi personelinin katılımı ile her ayın ilk pazartesi günü toplantı yapacak.

A+A-

 Afyonkarahisar Gençlik Merkezi bir gençlik merkezi müdürü, bir memur, üç gençlik lideri, üç temizlik görevlisi ve iki güvenlik personeli olmak üzere toplamda on personel ile hizmet veriyor. Aynı zamanda elliye yakın gönüllü eğiticisi, destekleyicisi, altı gönüllü lideri bulunmaktadır. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet ERTÜRK’ün başkanlığında yapılan toplantıya tüm Gençlik Merkezi personeli katılım göstererek bir önceki ayın değerlendirmesi gerçekleşti.Sonrasında toplantının yapıldığı ay ile ilgili hazırlanan faaliyet planı ile ilgili fikir alışverişinde bulunularak, beyin fırtınası yapılıyor. Genel itibariye Gençlik Merkezinin üye sayısı, gençlerin ihtiyaçları ve bu ihtiyaçları karşılamak amacı ile çözüm önerileri gerçekleştirilir. Gençlik Merkezi binasında haftalık 60 faaliyet organize edilerek, bina en verimli şekilde gençlerin hizmetine sunuluyor. Şubat ayında 240 Gençlik Merkezi arasında seçilen Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ilimizde yaşayan gençler için yerele uygun projeler hazırlayarak gençlerimizin serbest zamanlarında kişisel gelişimlerini artırmayı destekleyici bir vizyon ile performans gösteriyor. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ayın gençlik merkezi olmanın yanı sıra, bu ay içinde Türkiye Yeşilay Cemiyeti 2016 Mali Destek Programı kapsamında ön elemeyi geçen projesinin nihai başvurusunu gerçekleştirerek, bağımlılıklarla mücadele kapsamında önleyici faaliyetler ile gençleri merkeze alan faaliyetlerine ağırlık vermeyi planlıyor. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi personeli bir ARGE birimi gibi çalışarak kurumun başarısını ekip çalışmasına dayandırıyor. Gençlik Merkezine katkı sağlamak amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yetiştirilen gönüllü liderlerin Gençlik Çalışmaları alanında deneyimler kazanarak akranları ile çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan gençler olmalarına özen gösteriyor.  Afyonkarahisar gençlik merkezi her ay düzenli olarak toplantılarını yaparak, Gençlik ve Spor Bakanlığına toplantı tutanaklarını göndererek, kurum kültürünün oluşması ve sürdürülmesine özen gösteriyor. 

Gençlik Merkezi Baroyu Ziyaret Etti

a2-030.jpg

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi önemli gün ve haftalar ile ilgili faaliyetler organize etmeye devam ediyor. Afyonkarahisar Barosu ile işbirliği içinde Afyonkarahisar Gençlik Merkezi çeşitli faaliyetler gerçekleştirmektedir. Birçok konuda Afyonkarahisar Gençlik Merkezini destekleyen Afyonkarahisar Barosu Başkanı Turgay ŞAHİN ve Baroda bulunan Avukatlar,   Avukatlar günü nedeniyle ziyaret edildi. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Ertürk ve Hukuk Kulübünde yaralan gençlerin gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Baro Başkanı Turgay Şahin Bey makamında Gençlik Merkezi müdürü ve gönüllü gençleri ağırladı. Baro başkanı ve orda bulunan avukatlar gençlere avukatlık mesleğinin detaylarını hakkında bilgiler verdiler. Yapılan bu ziyaret ile gençler Avukatlar Günü ile ilgili bilgi sahibi oldular ve Afyonkarahisar Barosunu yerinde gözlemleme imkanı edindiler. 
 

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.