1. YAZARLAR

  2. Mustafa Kılınç

  3. Dünyanın Tek Hakimi Allah’tır
Mustafa Kılınç

Mustafa Kılınç

Yazarın Tüm Yazıları >

Dünyanın Tek Hakimi Allah’tır

A+A-

Kur-an’ı Kerim’de yer alan kıyamet alametleri yavaş yavaş dünyayı ve insanlığı sarmaya başladı. Yıllardır süren belli başlı savaşlar varken bugün gelinen noktada İslam Dünyası ile Hristiyanlar ve Yahudilerden oluşan bir koalisyon arasında çok sert bir savaşın yaşanmasına neden olabilecek gelişmeler yaşanıyor. 

Dünya üzerinde ekonomik açıdan gücü üst seviyelerde olan bir İsrail ile onun muhafızlığını üstlenen emir eri ABD’nin ittifakıyla Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs ile ilgili tahrik edici açıklamaları ile birlikte önce Türkiye akabinde ise İslam Dünyası’nın büyük bir bölümü ayağa kalktı. 

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın olağanüstü toplantı yapması İsrail e ABD’nin tutumuna karşı gösterilmesi gereken en büyük adımlardan bir tanesiydi. Nitekim dünya üzerinde 2,5 milyara yakın Müslüman var. Buna rağmen hala bu konuda ikili oynamaya çalışan ve bakan seviyesinin de altında temsilciler gönderen ülkelerin olduğunu söylemek de yanlış olmaz.

Her şeye rağmen İslam İşbirliği Teşkilatı da ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs ile ilgili yaptığı açıklamalarda yer alan İsrail’in başkenti yapma ve ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma planına İslam Dünyası; “Kudüs, Filistin’in Başkentidir” diyerek kararlı tutumunu ortaya koymuştur.

Bundan sonraki süreç daha hassas ve tehlikelidir. Yapılacak açıklamalar ve atılacak adımlar terör ile kaynayan kazan durumuna gelen dünyada çok büyük savaşların yaşanmasına neden olacak kadar tehlikeli bir süreçtir. 

34 yıldır terörle mücadele eden, coğrafi konumu itibariyle sürekli savaşın içine çekilmeye çalışılan, ekonomik baskılarla kontrol altında tutulmaya çalışılan ancak muvaffak olunamayan Türkler, olası bir savaşa da gerek insani, gerek araç, gerek silah, gerekse imanla hazır durumda. İslam Dünyası da mirasına sahip çıkmaya ve Kudüs üzerinden İslam Dünyasına açılmak istenen savaşa Türkler ile birlikte müttefik olup girmeye kalkarsa işte o zaman İsrail ve ABD’nin vay haline.

Müslümanların toprakları ve inançları için savaştıkları sırada ölümleri durumunda şehit sayılmaları nedeniyle şehadete yürümek için hazır bekleyen 2,5 milyar Müslümanı durdurmaları mümkün değil. Şuurunu kaybetmeden İsrail ve ABD’nin yanlıştan dönmesi için baskı yapmaktan geri adım atılmamalı. Dünyanın tek hakimi Allah’tır ve Allah için Kudüs ve Filistin halkını korumak da İslam dünyasının görevidir. 
 

Bu yazı toplam 1485 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.