1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Dünya Var Oldukça Yeryüzü de, Kudüs’te Bizimdir
Dünya Var Oldukça Yeryüzü de, Kudüs’te Bizimdir

Dünya Var Oldukça Yeryüzü de, Kudüs’te Bizimdir

İsrail ve ABD’nin kanlı ortaklığı ile Kudüs’ün, İsrail’in başkenti olarak tanınacağını dile getirmek için toplanan Afyonkarahisar STK Platformu adına açıklama yapan Abdullah Çelik...

A+A-

“İslam dünyası ilk kıblesi olan Kudüs’te yaşananlara karşı 3 maymunu oynamayı bırakmalı. Dünya var oldukça yeryüzü de Kudüs’te bizimdir” dedi

İslam Dünyası’nın ilk kıblesi olan Kudüs’e el uzatmaya çalışan ve İsrail’in başkenti olarak tanınacağına ilişkin ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarını sonrasında Küdüs ve Filistin’e sahip çıkmak için Afyonkarahisar STK Platformu tarafından bir gösteri düzenlendi.

“ABD ve İsrail hadsiz ve hukuksuz tasarrufun neticesiyle karşı karşıya kalacak”

Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu tarafından düzenlenen gösteride Kudüs ve Filistin üzerinde yürütülmek istenen planlar kamuoyu ile paylaşıldı. Afyonkarahisar STK Platformu adına açıklamada bulunan Abdullah Çelik ; “Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planları devam ediyor. Siyonizm’in yeni kuklası Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor. Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken, Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken, Arakan’da naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken, silahların kaynağı dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken, ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir” dedi. 

a2-246.jpg

“ABD ve İsrail’den değil, Allah’tan korkun”

Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. TVlerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedî’nin yasaklanması, son olarak da Kudüs’ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam'ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil, Allah'tan korkmaya ve ona (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin'in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir” ifadelerini kullandı. 

“Sömürgeci ülkeler dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedir”

Tüm dünya üzerindeki Müslüman topraklarının 3 asırdır zengin yeraltı ve yer üstü kaynakları sömürülürken; kan akan coğrafyalarındaki tetiği sıkan elin aynı gücü arkasına aldığını çok iyi biliyoruz. Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da Hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadın kardeşlerimiz şehit edilirken bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemitizm olarak yaftalanması güçlünün haklı olduğu çarpık uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sistemini ve onun ikiyüzlü kullanışlı araçlarını reddediyoruz. Filistin’de, Suriye’de, Mora’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da, Arakan’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken terör ve İslam dininin aynı cümlede zikredilmesinin vahşi ve saldırgan bir medeniyetin kullandığı bir algı aracı olduğunu çok iyi biliyoruz. Sömürgeci ülkeler ırkçı Siyonizm ideası merkezinde ilkel, barbar ve bencilce daha fazla tüketim ve İslam düşmanlığı motivasyonları ile yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedir. Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil; tüm İslam âleminin namusudur. Sömürgeci anlayışa da diyoruz ki, dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir” diye konuştu. Yaklaşık 200 kişilik grup tarafından gerçekleştirilen gösteri, atılan sloganlar ve basın açıklamasının ardından sona erdi. Grup olaysız bir şekilde alandan ayrıldı. 
 

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.