1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Davamız Sürecek Kimse Bizi Yolumuzdan Döndüremeyecek
Davamız Sürecek Kimse Bizi Yolumuzdan Döndüremeyecek

Davamız Sürecek Kimse Bizi Yolumuzdan Döndüremeyecek

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın yeniden AK parti Genel Başkanı olmasının ardından AK Parti’nin hizmetlerine kaldığı yerden devam edeceğini ifade eden İl başkanı İbrahim Yurdunuseven; “Davamız devam edecek, kimse bizi yolumuzdan döndüremeyecek” dedi.

A+A-

AK Parti İl Başkanlığı tarafından her hafta düzenlenen basın toplantıları İl başkanı İbrahim Yurdunuseven tarafından gerçekleştirildi. Düzenlenen basın toplantısına AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken katıldı.

“DOĞAL LİDERİMİZLE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven düzenlediği basın toplantısında ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre sonrasında yeniden AK Parti Genel Başkanlığı’na seçilmesine ilişkin duygularını paylaşarak başladı. Yurdunuseven; “16 Nisan halk oylaması sonrasında yapılan anayasa değişikliği ile birlikte geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşen AK Parti 3. Olağanüstü Kongresinde doğal liderimiz ve kurucu liderimiz olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığına tekrar seçilmesinden mutluyuz. Devletimize milletimize ve partimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi bu dava devam edecek kimse bizi yolumuzdan döndüremeyecek. Bu devlete bu millete hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve inşallah göstermeye de milletimiz bizleri teveccüh ettiği müddetçe devam edeceğiz” dedi.

“İŞ DÜNYASININ YARARINA OLAN ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI”

AK Parti 3. Olağanüstü Genel Kurulu sonunda Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın yeniden genel başkanlığa seçilmesiyle AK parti’nin kaldığı yerden hizmete devam edeceğini belirten Yurdunuseven, Binali Yıldırım’ın başbakanlığı döneminin de başarılı geçtiğine dikkat çeken İl Başkanı Yurdunuseven; “300 güne yakın olarak AK Parti Genel Başkanlığı görevini yürüten Başbakan Binali Yıldırım önemli hizmetler yaptı. 65. Hükümet döneminde esnafa sanayiciye, üreticiye verilen teşvikler, önemli büyük yatırımlar yapıldı. 65. Hükümetimizin sadece 2016 yılı içerisinde yapmış olduğu icraatlardan kısaca bahsedecek olursak, yatırımcıların yükünü hafifletmek üzere çoğu işlemlerde damga vergisi kaldırıldı yani yatırımcının önü açıldı. Şirket kurmak kolaylaştırıldı, özellikle teşvikler devam ediyor tüm vatandaşlarımıza ve iş adamlarımıza, kredi, kefalet sisteminde kapsam genişletildi çalışmalar halen devam ediyor. Vergi primi borçları ile ilgili geçen hafta tekrar bir uyum yasası çıkarıldı, çiftçilerimizin de Ziraat Bankası ve kooperatiflere olan borçları da yapılandırıldı” diye konuştu. 

“300 GÜNDE YAPILAN HİZMETLER ASLA KÜÇÜMSENMEMELİ”

2016 yılında 65. Hükümet tarafından yapılan hizmetlerin bunlarla sınırlı kalmadığını belirten AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven; “Sektörü canlandırmak adına konut, beyaz eşya ve mobilya tesliminde KDV ve ÖTV’lerde indirim yapılarak yılsonuna kadar uzatıldı. Gelir vergisinde düzenli olarak vergisini ödeyen vatandaşlarımız da yüzde 5 oranında yapılacak indirimden yararlanacaklar, memur emeklileri de hizmet süresi kadar emekli ikramiyesi alma hakkını kazandılar. Türkiye Varlık Fonu kurularak tüm varlıklar tek bir fon altında toplanarak güç elde edildi ve Uluslararası alanda ülkemizin eli güçlendi, içerisinde Afyonkarahisar’ın da yer aldığı Mandacılık üretim merkezleri kuruluyor yine küçük ve büyük baş hayvanlarda da teşviklerimiz devam ediyor. Taşımacılık alanında da yeni merkezler oluşturulacak bunlardan 7 tanesi faaliyete geçti. Referandum sonrası kalkan askeri yargı ile de yargıda bir canlanma ve kaos oluşmasının önüne geçilmiş oldu. Yine Şehir hastaneleri de bu 300 günlük dönem içerisinde açıldı. Başbakan Binali Yıldırım’a ve hükümetimize bu yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

“VATANSEVER CHP’LİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM”

Gündemde yer alan konulardan biri olan İstanbul Beylikdüzü Belediyesi tarafından EOK terör örgütü kültürünün yayılması için savaşan Makarios’un heykelini dikmesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan AK parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven; “İstanbul’da CHP’li Beylikdüzü Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta Makarios’un heykeli dikildi. Hatta CHP Genel Başkanı tarafından açılışı yapıldı. 1974 yılına kadar Türk varlığını katleden, Türkleri yok etmek adına kurulan EOK terör örgütü kültürünün yayılması için savaşan Makarios’un heykelinin dikilmesi sonrasında artık bu ülkede vatansever olduğunu iddia eden CHP’lileri göreve çağırıyorum. Acaba neden böyle bir olaya tepki koymuyorlar, bir katliamcının heykelinin dikilmesi karşısında neden sessizler kimse itiraz etmiyor tam tersi bir durum olsaydı acaba ne tepki verirlerdi bu konuyu halkımızın takdirine bırakıyorum. Bende bu tarihe geçmişe olan saygısızlıktan dolayı da bunu yapanları şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı. 

“AFYONKARAHİSAR’IN LOJİSTİK MERKEZ OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Ülke genelinde 20 tane lojistik merkez kurulmasının planlandığını ve 7 ilde de gerçekleştirildiğini belirten İbrahim Yurdunuseven kendisine yöneltilen Afyonkarahisar’ın da yol kavşağında bir şehir olması nedeniyle lojistik merkez olması sağlanacak mı? Yönündeki soruya da yanıt verdi. Yurdunuseven Afyonkarahisar Organize sanayi Bölgesi ve ATSO tarafından ön protokol imzalandığını biliyoruz. 20 il içerisinde hangi iller var bunu bilmiyoruz ancak Afyonkarahisar demiryolu, karayolu ve hava yolu güzergahında hakikaten bir kavşak nokta. Kıymetli ürünleri de var olan bir şehir. Umut ediyorum ki 20 il içerisinde Afyonkarahisar’da vardır. Bu konuda bizler de gerekli görüşmeleri yaparak böyle bir merkezin Afyonkarahisar’da olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.
 

Bu haber toplam 1014 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.